Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálatok előfordul légyölő pókszázlábú a lakásban? fórum

Nálatok előfordul légyölő pókszázlábú a lakásban? (beszélgetős fórum)


16. zszszszs (válaszként erre: 5. - Butterfly87)
2018. okt. 31. 15:32

Ez tévedés, nem csípnek, csak ijesztőek.

Nálunk is sok volt régebben, de mióta háromévenként hangyairtó szakember permetezi be a hangyák vonulási útvonalait, lényegében eltűntek a légyölő pókszázlábúak, sőt az ezüstös ősrovarok is.

2018. okt. 30. 09:17
Sziasztok! A pókszázlábú ronda,nagyon gyors és nem bánt nem is csíp. Viszont fél nagyon. Csak sötétben jön elő, hasznos is,mert a tápláléka a bogarak,pókok minden ilyen kis ronda rovart megeszik.
2018. okt. 27. 21:32
Nem, szerencsére
2018. okt. 27. 21:31

A régi lakásunk földszinti volt, na ott sokszor volt:(

Annyira csúnya, borzalom, és gyors. Voltak kisebbek de volt amelyik nagy volt, majdnem mint egy cigi:(

12. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Butterfly87)
2018. okt. 27. 21:28
Nálunk itt ahol lakunk még nem volt. Az elsőn lakunk. De valamelyik nap reggel a kutya vizében volt egy belefulladva.
2018. okt. 27. 20:44
Anyuméknál a wc és fürdőszobában fordul elő. Félénk, csak sötétben jön elő, nem bánt senkit. Sajnálom, ha valaki megöli, csak mert nem cuki szőrös kis izé, pedig semmit nem tett érte szegény állat. 😢
2018. okt. 27. 13:29

Állítólag hasznos kis förmedvény, kajálja az ágyi poloskákat.

Én azt olvastam valahol, hogy elég félénk, nem mászkál az emberen (mint a pók éjszaka), úgyhogy ha csíp akkor is csak kétségbeesésében.

9. butterfly87 (válaszként erre: 8. - Dominós)
2018. okt. 27. 13:26
Örülök. :)
2018. okt. 26. 14:14
örülj, hogy nem cselő- vagy farkaspók!
2018. okt. 26. 14:13
szerencsére nem... irodámban láttam egyet régebben, nagy sikítások közepette kinyírtam.
2018. okt. 26. 14:10
ezek a kis dögök mindenhol beférnek,
2018. okt. 26. 13:38

Legalább nem vagyok egyedül ezzel a problémával. :P


Szegény csúf kis állatka, sajnálom. :(

De azt olvastam elég nagyot tud csípni. Nem zavarna, csak hirtelen több is feltűnt mostanában.

4. simple (válaszként erre: 1. - Butterfly87)
2018. okt. 26. 12:05
Tavaly költöztünk új házba, hegyre, sziklás köves a talaj, amit szeretnek. Tavasszal találkoztam bent legalább öttel, idén viszont egyet sem láttam még szerencsére. Takarításon kívül szerintem nem nagyon lehet mit tenni ellenük.
2018. okt. 26. 06:18

Szerintem semmit nem lehet tenni, akárhonnan bejöhetnek.

Épp a napokban volt egy bent nálunk a szobában.

Mit ne mondjak, de frászt kaptam. Lehet, hogy nem ez a pontos neve, de az biztos, hogy százlábú.

Percekig vadásztam. Sötétbe mentem be a szobába és fogalmam sincs, hogy érzékeltem, de rögtön nyomtam fel az összes villanyt és indult a vadászat.


Nem ez volt az első alkalom, az elmúlt 8 év alatt a harmadik volt...

2018. okt. 25. 22:42
Remélem nem.
2018. okt. 25. 22:38

Az elmúlt pár hét alatt már néggyel találkoztam idebent, kezdenek zavarni.

Nálatok előfordul? Mit lehet tenni ellene?

A lakás tiszta, és semmilyen más rovar nincs bent.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook