Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Művészet-e a szeretet? "a szeretet elmélete" fórum

Művészet-e a szeretet? "a szeretet elmélete" (beszélgetős fórum)


1 2
2007. dec. 9. 15:36

Teljesen egyetértek az iroval és pedig a szeretet meg kell tanulni. Akár mennyire is furcsa ez nekünk a szeretetet ujra és ujra felkell ébresztenünk önmagunkban, mert hajlamosak vagyunka feledékenységer és a szeretet elfelejtésére. Az öszinte mosoly mögött mindig van egy nagyon öszinte szeretet is, márpedig sajnos mosolyogni is elfelejtünk manapság. Egy öszinte mosoly a szomszédomnak a közértben az eladora mosolyogni, vagy forditva a vevöre vagy csak ugy reggel a családunkra mosolyogni stb... milyen szép is szeretni, de akkor mért felejtünk el szeretni és ezt azérzést egy mosollyal megerösiteni. : (((

A szeretet, mért csak akkor fogalmazodik meg bennünk, ha arra gondolunk, szeret-e bennünket. Mi tudunk? - másokat öszintén, minden elvárás nélkül szeretni, - hát nem nagyon, mert mindig valami jelzöt használunk és használnak velünk szemben is. Szeretlek ekkor meg akkor, ha ilyen meg olyan leszel. Ès ha mégsem lesznek-leszünk olyanok, akkor már nem is szeretnek-szeretünk?

- ez igy butaság

Vagy csak presztisböl szeretünk valakit? Mert szép, jó, meg okos, jó a kocsija, a ruhája, a háza, stb.

Ès akkor aki ennek az "ellenkezöje", azt már nem is lehet szeretni? - ez is hülyeség

Probáljjuk a szeretet müvészetét elsajátittani.

Mindenkinek kivánok sok sikert! - és a folytatás következik.

Várom hozzászólásaitikat.

Üdv Livia

2007. dec. 9. 15:17

"A szeretet lényegét a legtöbb ember abban látja, hogy őt szeretik, és nem abban, hogy ő szeret, hogy képes a szeretetre. A probléma ezért számukra abban áll, hogy miként érjék el, hogy szeressék őket, hogy miként legyenek szeretetre méltók. Ezt a célt különböző úton-módon igyekeznek elérni."

Engem leginkább ez a rész fogott meg az általad idézett szövegből. Nagyon tanulságos és elgondolkodtató. :)

2007. dec. 9. 15:14

Szia!


Jó a téma! Nekem ez a kedvenc idézetem E. Frommtól:


"Hogy anyám szeret, ez passzív élmény. Semmit se kell tennem annak érdekében, hogy szeressenek - az anyai szeretet feltétlen. Mindössze az a teendőm, hogy legyek - hogy az ő gyereke legyek. Az anyai szeretet üdvösség, béke, nem kell megszerezni, nem kell kiérdemelni. De van az anyai szeretet feltétlenségének egy negatív oldala is. Nemcsak nem kell kiérdemelni - nem is lehet megszerezni, kicsikarni, irányítani. Ha van, az maga az üdvösség; ha nincs, akkor oda az élet minden szépsége - és nem tehetek semmit, amivel megteremthetném."

2007. dec. 9. 15:04

Sziasztok, ezt a forumot azért inditanám el mert a téme nagyon aktuális és a szeretet nagyon sokan félreértelmezik. A nemes iró Erich Fromm: Művészet-e a szeretet? cimü irásában nagyon sok érdekességel lát el bennünket. Szeretnék ebböl az irásból idézeteket kivenni és utánna a részeket kielemezni veletek, vagy csak egyszerüen mindenki elmondja mi jutt ebböl eszétekbe.


"Művészet-e a szeretet? Ha igen, akkor tudást és erőfeszítést igényel. Vagy kellemes érzés, amit megtapasztalni a vaksors műve, olyasmi, amibe az ember, ha szerencsés, "beleesik"? Ez a könyvecske az előbbi előfeltevésen alapul, noha az emberek nagy többsége manapság kétségkívül az utóbbi nézetet vallja.

Nem mintha nem volna nekik fontos a szeretet. Élnek-halnak érte; boldog és boldogtalan szerelmi történetek garmadáját nézik végig a moziban, a szerelemről szóló bárgyú dalok százait hallgatják meg - azt azonban jóformán senki sem hiszi, hogy szeretni meg kellene tanulnia.

Ezt a jellegzetes magatartást különféle, önmagukban vagy együttes erővel ható előfeltevések támasztják alá és tartják életben. A szeretet lényegét a legtöbb ember abban látja, hogy őt szeretik, és nem abban, hogy ő szeret, hogy képes a szeretetre. A probléma ezért számukra abban áll, hogy miként érjék el, hogy szeressék őket, hogy miként legyenek szeretetre méltók. Ezt a célt különböző úton-módon igyekeznek elérni. Az egyik módszer - ezt főleg férfiak kultiválják -, hogy az ember legyen sikeres, legyen annyi pénze és hatalma, amennyit csak társadalmi helyzete lehetővé tesz. A másik, inkább női módszer: a test és az öltözködés latba vetésével válni vonzóvá. Továbbá vonzóvá tehetjük magunkat úgy is - férfiak, nők egyaránt -, hogy kellemes modort sajátítunk el, érdekesen társalgunk, készségesek vagyunk, szerények, jóindulatúak. Azoknak a módszereknek legtöbbje, amelyek segítségével az emberek szeretetre méltóvá akarnak válni, megegyezik azokkal, amelyekkel sikeressé akarnak válni, "barátokra és befolyásra tesznek szert". Egy szó, mint száz: a mi kultúránkban szeretetreméltóságon a legtöbb ember azt a keveréket érti, hogy valaki népszerű és van szexepilje."

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook