Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi problémák fórum

Munkahelyi problémák (beszélgetős fórum)


1 2
14. 1e958693ca (válaszként erre: 12. - Myrad)
2008. nov. 17. 09:29
Azért mondom, hogy ha szerződést nem is kötsz, szabi jár. Szerződést ilyen helyzetben természetesen jobb nem kötni, ha az ember amúgy is szabadulni akar.
2008. nov. 17. 09:28
Sziasztok! Nektek véletlen nem női főnökötök van? A sok macerálás miatt kérdem.
12. Myrad (válaszként erre: 11. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 09:25
Igazából azért nem érdekel, mert lehet a sulival együtt kezdek egy új munkahelyen is... ha aláírom a tanulmányi szerződést, akkor 3évig még biztosan itt tartanak, meg utána minimum 5évig nem mondhatok fel, vagy ki kell fizetnem az egészet... szerinted, ha a főnök már most úgy áll hozzám, hogy bármit megengedhet magának, mi lenne, ha megtudná, nem mondhatok fel? Na az nagyon csúnya lenne... nem akarom, hogy az idegeim rámenjenek...
11. 1e958693ca (válaszként erre: 7. - Myrad)
2008. nov. 17. 09:19

Azért nagyon rossz lehet minden reggel ilyen érzéssel bemenni, hogy egy bunkónak dolgozok...

:-( Viszont a helyedben ezeket az előnyöket kihasználnám, amit a tanuláshoz nyújtanak. Hidd el, nem mindegy, hogy munka mellett hogyan tudod ezeket megoldani. Lehet, hogy másik munkahely nem adna tanulmányi szabit, s akkor az összes szabadságod arra menne el, hogy felkészüljél, vizsgázzál, órákra járjál, s aztán utolérd magad a munkában. Úgy tudom, hogy ha tanulmányi szerződést nem is kötsz a céggel (mert nyilván nem szeretnéd nekik hosszú távon elkötelezni magad, a tandíj bizonyos részéért cserébe) a tanulmányi szabadság akkor is jár.


Nemek közti különbség, hát bizony az is durva ma Mo.-n.

10. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - Myrad)
2008. nov. 17. 09:12
Szia! Érdekelne, hogy ez melyik program?
9. 1e958693ca (válaszként erre: 6. - D0860dee94)
2008. nov. 17. 09:10

Szia!

Azt tudom, hogy nálunk figyelik, ki mit csinál, de jelenleg még itthon vagyok, úgyhogy ez nem izgat. Bent nem szoktam munkán kívül másra használni a gépet. Meg szokták küldeni, hogy melyik honlapokat nézegetjük a legtöbbet (nem személy szerint, hanem összességében). Csak azt nem értem, hogy aki egész nap játszik, az nem tűnik fel? Na mindegy, igazából nem az a bajom, hogy játszik, hanem az, hogy a munkáját rámtestálják. EZT nem szeretném, ha visszamegyek, hogy másét is én végezzem el...

8. Myrad (válaszként erre: 6. - D0860dee94)
2008. nov. 17. 09:08
Igen, tudom, nekem van is erre egy kémprogramom, szól, ha feljönnek a gépemre és akkor nekem sipirc mindenhonnan... de hasznos, eddig bevált =)
7. Myrad (válaszként erre: 5. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 09:06

Nyújtanak, de nem kell.. ez egy szemét cég, mert nem az irányítja, akié, hanem egy hataloméhes bunkó, és ugyanilyenek a beosztottak is...


Amúgy párom munkahelyén is nagyon durva különbségek vannak téve a nemek között... kiakasztó...

2008. nov. 17. 09:05

Sziasztok!


Túl sok helyem nincs itt, mivel a legfőbb munkám per pill. a 14 hónapos kisfiam adja :)

Van sok rossz tapasztalatom, Nekem is volt egy ganéláda főnököm és volt Tündéri tüneményes is ( szerencsére utóbbiból több).


1 jótanács viszont! Ha akarjátok megfogadjátok, ha nem, nekem mind1...


OTT, ahol van net és hálózatban vannak a gépek bizony elő tud fordulni, hogy a tudtod nélkül rámennek a te gépedre és megnézik, ugyan mit is csinál a kedves kollége/kolegina...


Dolgoztam olyan helyen, ahol ezt csinálták és igencsak néztem, mikor munka közben file-ok röpködtek a gépemről, mert "áthúzták" a doksijaimat...

5. 1e958693ca (válaszként erre: 4. - Myrad)
2008. nov. 17. 08:56

Igen, ez is egy probléma, a lenézés...Mondjuk ezen túltettem már magam, nem izgat. Csak az, hogy vajon máshol is ugyanígy van, hogy ha rendesen dolgozol, akkor 120%-ot várnak el, aki meg tojik rá, attól nem is nagyon várnak el mást ?

Szóval nem tudom, hogy áthelyeztessem-e magam máshová, vagy ugyanaz a szituáció lesz, mint most? Vagy én is tegyek az egészre, s akkor velem szemben sem lesznek nagyok az elvárások?


Úgy valóban nagyon nehéz változtatni, hogy az ember tovább akar tanulni. Ezen a munkahelyen, amin most vagy, nyújtanának olyan 'segítséget', mint a tanulmányi szerződés, vagy szabi?

4. Myrad (válaszként erre: 3. - 1e958693ca)
2008. nov. 17. 08:49

Na ne is mondd, nálunk is az volt, hogy aki GYEDről akart visszajönni, bejelentette a másik főnök, hogy visszajöhet, csak nem ide...


Én is új vagyok viszonylag, viszont a húzó ló... tudom, akkor mit Hoxázok? hát sajnos annyira nincs sok munkám, hogy egy fél éveset ne csinálnék meg két hét alatt (volt már rá példa) és akkor kirugnak, mondván, hogy nincs még egy emberre szükség...


Bezzeg a kolléga mellettem alszik, játszik, semmit nem csinál, mindezt több pénzért, mint amennyit én keresek... meg a mérnökök, 90%-ának fogalma sincs róla, mi van, de engem lenéznek, mert nincs diplomám...


Most ott tartok, hogy állást keresek, az sem érdekel, ha csak egy kis éjjel-nappali boltban is, csak el innen, viszont egyelőre sajnos megkötve kezem lábam, mert lakást akarunk venni, főiskolára akarok járni, így nem ugrál olyan könnyen az ember...


A főnökömet nem veszem emberszámba, így egészen jól viselhető a dolog...

3. 1e958693ca (válaszként erre: 2. - Myrad)
2008. nov. 17. 08:36

Szia!

Tulajdonképpen az a gondom, hogy nagyon rossz lett a munkahelyi hangulat, a régiek elmentek, az újak meg 'nem akarnak dolgozni', órákat vásárolgatnak, meg játszogatnak a számítógépen, a főnök meg nem törődik vele. Szokásos felállás, azt a lovat pakolják, amelyik húz....a barátnőm volt az a ló, szegény. Nemsokára mennék vissza dolgozni, azért érint a téma. Amikor eljöttem GYED-re még nem ment a furkálódás, most meg látom-hallom, hogy ez megy.....

Lépten nyomon megalázó főnök...szörnyű lehet.

2008. nov. 17. 08:30

Szia!


Én nagyon örülök ennek a témának... tudod, nálunk ha nem is fúrnak, bár de, viszont a főnök egy görény.. ez nem is lenne baj, engem nem zavarna, ha nem engem piszkálna állandóan... lépten nyomon megaláz, de nem tudok egyelőre hová menni... fogalmam sincs, hogy mit csináljak =(

2008. nov. 17. 08:27
Azért nyitottam ezt a fórumot, hogy aki szükségét érzi, kibeszélhesse a munkahelyi gondjait, illtve, hogy azokra közösen megoldást találjunk. Több kérdés is felvetődött bennem a témával kapcsolatban. Vajon mindenütt jellemző-e bizonyos fokú 'fúrás', és kivételezés? Mikor érdemes munkahelyet váltani?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook