Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyet váltok, de a főnököm az utolsó bőrt is leakarja rólam húzni. Mit tegyek? fórum

Munkahelyet váltok, de a főnököm az utolsó bőrt is leakarja rólam húzni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)

2008. nov. 25. 21:21

Csak ismételni tudom az előttem szólókat.

Ne hagyd magad!

Nekem gyes letelte után voltak munkahelyi gondok, nem akart a főnök fizetni, szabit kiadni és még azt akarta, hogy én mondjak fel!

Végül közös megegyezéssel és az utolsó Ft összeggel (ami ténylegesen járt) a zsebemben jöttem el. Félt, hogy a rövidebbet húzza! Munkanélkülit is csak akkor kapsz, ha neked mondanak fel, vagy közös megegyezéssel jössz el.

Állj a sarkadra, kitartás...

2008. nov. 25. 20:30
ne hagyd magad:)!
13. Sannore (válaszként erre: 4. - Bea0824)
2008. nov. 25. 20:11

Szia!

Menj rá erre az oldalra:www.kasz.hu(kerskedelmi alkalmazottak szakszervezete).

Én is őket hívtam fel,ha volt valamilyen problémám és készséggel segítenek,hogy ilyen esetben mi a teendő!

Remélem tudtam segíteni.

12. d@nu
2008. nov. 25. 20:01
Miért ne mehetnél táppézre? Olyan messzire költözöl? Egyébként meddig szól a határozott szerzi?
2008. nov. 25. 19:56
Szabit ki kell fizetnie. Viszont ha te mondasz fel, nem jár a munkanélküli segély, se betegbiztosításod nem lesz. Ne hagyd magad csőbe húzni.
2008. nov. 25. 19:43
Megnéztem a 2. pontba bemásoltam.
9. Tandi25 (válaszként erre: 6. - Bea0824)
2008. nov. 25. 19:32
Szerintem az időarányos szabi kifizetése szempontjából lényegtelen a felmondás fajtája, akkor is ki kellene sztem fizetni, ha Te mondasz fel. Esetleg keress rá a Munka törvénykönyvére a neten, hátha találsz vmit!
2008. nov. 25. 19:31
De költöznöm kell, messzire , nem tudom megoldani. :(
7. Tandi25 (válaszként erre: 4. - Bea0824)
2008. nov. 25. 19:30
Akkor menj táppénzre jövő héten! :)
6. bea0824 (válaszként erre: 5. - Tandi25)
2008. nov. 25. 19:30
Na ez az ő azt mondta hogy én írjak felmondást viszont az ismerőseim szerint ha én mondok fel egyoldalúan, akkor nem fizeti a szabadságomat .
2008. nov. 25. 19:27
És ha egész egyszerűen nem írod alá a felmondást? Csak azt, amiben az áll, közös megegyezéssel?
4. bea0824 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2008. nov. 25. 19:26
Nem mehetek táppénzre mert itt lakom ahol a munkahelye van,(cég telephelye), viszont innem költözöm szombaton.
2008. nov. 25. 19:25

A munkaszerződésem határozott idejű, arra akar kényszeríteni, hogy én mondjak fel, nem akar közös megegyezéssel, mert így megspórolná a ki nem vett szabadságomat stb. Viszont a következőt találtam a neten:


" Munkaviszony megszüntetése határozott időre létesített munkaviszony esetén:

A határozott időre létesített munkaviszonyt a felek alapesetben csak közös megegyezéssel, rendkívüli felmondással, illetőleg próbaidő alatt azonnali hatállyal szüntethetik meg. A munkáltató azonban ettől eltérően is megszüntetheti a munkavállaló munkaviszonyát, ha a egyévi vagy ha a határozott időből még hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre jutó átlagkeresete kifizetésével."

Mit tegyek?

2008. nov. 25. 19:23

az utolsó bőrt pontosan mit jelent?


ha a munkatársaidnak ez nem jelent sokkal több munkát, vagy nem számít neked, menj el táppénzre.

2008. nov. 25. 19:22
Munkahelyet váltok, de a fönököm az utolsó bőrt is leakarja rólam húzni. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook