Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől lenne jobb az életed? fórum

Mitől lenne jobb az életed? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. nov. 30. 08:07
ha azt érezném,hogy élek.......
22. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 18. - 02db590b2c)
2011. nov. 30. 08:05

ha az emberrel elég sok rossz történt,vagy látta maga körül,akkor jobban megbecsüli a legkisebb dolgokat is.

Ezzel együtt szerencsés,ha az ember fel tudja állítani a saját értékrendjét,hogy mik a legfontosabbak,h meglegyenek neki,és akkor tényleg lehet boldog kevésből is.

(Az én boldogságom egyik lényeges forrása,hogy kis faluban élek,és pár lépésre ha kilépek a házból,benne vagyok a természet lágy ölében,ezt nem cserélném el..talán semmire.)

21. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 12. - 02db590b2c)
2011. nov. 30. 08:00
szerintem egy alap létbiztonságot nyújtó pénz kellene,hogy legyen mindenkinek.amiből számlákat tud fizetni,amiben mondjuk van net,havi 2000ft teló,15 fokig felfűtött lakás,és rendszeres főtt étel,gyümölcs-és tejtermékfogyasztás minden családtagnak.És egy alapszintű,megbíhzatóan működő autó,annyi benzinnel,h hétvégén el lehessen menni mondjuk 50km es körzetben valahová.És annyi tartalék,mondjuk 50 ezer ft,ami ha hirtelen gáz van,kihúz belőle.Nincs benne a kávé,a cigi,az alkohol,a buli,a divat,,a nyaralás.
20. azure_ (válaszként erre: 18. - 02db590b2c)
2011. nov. 30. 07:57

Ez nem dráma. Ez a színtiszta valóság.

Anyukámat kicsúfolták mert télen mezítláb ment iskolába. 7-en voltak testvérek és kivágott orrú cipőben jártak. Éheztek, nem járhattak iskolába mert dolgozniuk kellett.

Például ő soha nem találja meg a boldogságot. Örök pesszimista, mindenben a rosszat látja csak. Megkeseredett.

Ráadásul van mit ennie, mégis mindig úgy eszik, mintha éhen akarna halni. Bocsánat, hogy így írom, de kétpofára. Mi pedig nézzük és mostanra megértettük: rányomta a bélyegét a gyerekkori éhezés az idős napjaira.

19. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 10. - 7a23ed9179)
2011. nov. 30. 07:54
:D jöttem én is dettózni
2011. nov. 30. 07:54

Fura ez,mert az en nagymama mindig azt mondta nekem,hogy "janyom,legyel elegedett a maval,felejtsd el a multat,es ne varj sokat a jovotol,akkor nem csalodhatsz!"

Es ekkor en meg csak par eves voltam,mert koran elment...de szintisztan emlekszek ra:)

Tenyleg ilyen egyszeru lenne?

O(papammal egyutt) megelt egy haborut,amirol soha nem beszelt.Csak anyukamtol tudok ezt-azt.


Ha innen nezzuk,meg mi szerencsesek is vagyunk.Nem?Vegulis nem viszik a ferjuknek/parunkat,szuleiket kinek kit,a haboruba.Nem szikkadt kenyeren meg vizen elunk.Es nem felvaltva jarunk iskolaba,mert csak egy cipo volt a csaladban...


Ezzel most nem dramazni akartam,csak nekem olyan fura,hogy a regi oregek,olya maskepp lattak a vilagot,es a tulelo osztonuk/a tureshataruk is gesz mas volt.

"Mi" meg mar azon "kiborulunk",hogy a parunk nem hoz viragot...Vagy amiket itt lehet olvasni,hogy nem eleg a szex,vagy akarmi,irhatnek barmit,ezer tema van.


Valahol a kerdeseimben ott van a valasz is,mert minden viszonylagos...Csak azert megis.Van jo,meg jobb,meg megjobb,de mitol jonnek el ezek a szintek?Es mi kell ahhoz,hogy ertekelni tudjuk oket?


Gondolom elettapasztalat,bolcsesseg,de azt sem adjak ingyert:)

2011. nov. 30. 07:52
FÉL KILÓ 20000.-Ft-OSTÓL!!!Hogy a 400000.-Ftos adósságomat ki tudjam fizetni,és egyszer végre tisztán megmaradjon a nyugdijam.
16. azure_
2011. nov. 30. 07:52
Bocsánat de nem jó a szóköz billentyűm. :)
15. azure_
2011. nov. 30. 07:51

Légy hálás mindenért amit az élettől kaptál. (múlt)

Légy hálás mindenért,amitaz élettől kapsz. (jelen)

Légy hálásazért,amitakarsz az élettől, éppen úgy, mintha már megkaptad volna. (jövő)

Részlet az Erő c. könyvből.

Pont ezt olvasom.

2011. nov. 30. 07:45
Még keresem a választ én is..)
2011. nov. 30. 07:42
Remelem meg lesz akit foglalkoztat ez a tema!:)
2011. nov. 30. 07:42

Azert is dobtam fel ezt a temat,mert jo ideje ezen agyalok.Most ezzel tudom nem mondtam nagyot:)

De!Sok csaladot latok magam korul.Van aki szegeny,van aki gazdag,van akinek lehet gyereke es van is,van akinek,nincs nem lehet,van akinek elnek a szulei,nagy a rokonsag,van akinek nem...es sehol se latom azt,hogy boldogok lennenek.Persze az alarc megvan,bar az se mindenhol,de a legtobb helyen ugyelnek a latszatra,de aki nem hulye az latja,hogy nem igazi,onfeledt a boldogsag.


Tudom ember,termeszet,neveletetes stb fuggo is,hogy kinek hol a hatar,de lehet hogy a sok penztol elmenne az emberek esze,ertekrendje.

Es lehet,hogy az is csak a baj forrasa lenne egy ido utan.


Van akinek normalis hetkoznapi,kiegyensulyozott parkapcsolata van.ahol mondjuk mindketto dolgozik esetleg gyerek is van,lakas akarmi,ok meg az unalmas hetkoznapokba vannak befasulva.Most oke,hogy lehet programokat csinalni,de egy ido utan mondjuk Horvatorszag is uncsi,vagy a tengerpart...Ide irhatnek akarmit.

Van akinek az a baja,hogy nincs normalis parkapcsolata es egyedul kinlodik:)

Vegtelen a sor.


Vajon mi emberek mikor es mitol lennenk igazan boldogak?Vagy soha semmi se eleg?Es egy ido utan a legnagyobb idillben is megtalalnank,a "rosszat"?


Kb ez a kerdesem.De tudom,hogy ertitek,csak leirtam.


Itt is nap mint nap mindenfele elethelyzetet lehet olvasni.Megcsalasrol,penzhianyrol,babatlansagrol,ahol vagy gyerek ott a gondokrol,anyos problemakrol,szulo-lanya gondorol...de ezt tudjatok.


Akkor?:)Hol a boldogsag kulcsa?:D

11. 02db590b2c (válaszként erre: 7. - 2f661e7cc5)
2011. nov. 30. 07:30

Koszi,hogy ezt leirtad!


Ez,az.Hogy mi a jobb?Mikor nincs,es van min kozosen gondolkozni,agyalni,munkalkodni,aggodni...de a lenyeg,hogy egyutt megoldani,ami valahol egy oriasi osszetarto ero is lehet,vagy ha sok van es mindenki felti a magaet?Vagy megy a versenyges stb?Ezert nehez kerdes ez,hogy a penz vajon megoldana e a gondjainkat?Vagy csak mivel nincs,azt hisszuk rola?Mert elerhetetlen,tavoli,es kulonbenis olyan honnan,mibol kerdes?


Vagy ha sok van akkor mar fentebb lepunk egy szintet,es akkor mar nem a "falu vegi haz" a cel,hanem a kastely...a busz heleyett az auto,vagy a porshe?

Vajon penzben is hol van az a hatar,ami meg bolgodsag,es meg nem teher?


Vagyis ha tobb penzunk lenne vajon tenyleg boldogabbak lennenk?Ha szebbek lennenk,mert sok penzbol nem nehez elerni,akkor vajon jobban szeretnenek minket?Vagy tobb lenne az irigyunk es kesobb ebbol lenne a baj?Vagy ha pl apunak mar nem az lenne a legnagyobb gondja,hogy a csaladert gurizzen,mert van piz,es meg alig 50,jol is nez ki stb esetleg menne a csajok utan...?


Sarkosan irtam,de ertitek?:)

10. 7a23ed9179 (válaszként erre: 9. - 6615c3e53b)
2011. nov. 30. 07:29
ez is dettó :) ma reggel dettózni járok ide:))
2011. nov. 30. 07:25

Csatlakozom azokhoz akik vitába szállnak azzal a mondattal, amit nyilván nem a szegények találtak ki, és így hangzik:' A pénz nem boldogít"

Hát, ez csak nézőpont kérdése, mert a pénz hiánya viszont nem tesz boldoggá-ha ezt megfordítjuk, nem?!

Szóval: ha párom és én havonta megkeresnénk a 400 ezret, asszem nem lenne bajom. Ja, és nem ártana teljesen egészségesnek lenni, nekem és a családomnak is!!

Ez a két dolog, ami most ebben a pillanatban örömet okozna:)

8. 7a23ed9179 (válaszként erre: 5. - 02db590b2c)
2011. nov. 30. 07:23

dettó, köszi, hogy nem nekem kellett mindezt begépelni:)

A rohadt nagy nyomor a legnagyobb bajom, és az, hogy tisztességgel megszereztem a diplomámat, becsületes vagyok, egy köszönömért, sőt legtöbbször még annyi sem jut, a belemet kihajtom, hétvégenként is bemegyek egy kukk nélkül, többet élek a kollégákkal, mint a gyerekeimmel. Cserébe egy öregedő, önérvényesítésre képtelen lúzernek néznek ebben az országban. Se pénz, se posztó, mint a 15. században mondták.

2011. nov. 30. 07:20
A szuleim akor keztek veszekedni igazabol amikor tobb penzzuk let.Elkezdodt a"ki hoz tobbet a hazhoz".Mig nem volt , nem volt mit osztani.
2011. nov. 30. 07:20

Régen közhelynek tűnt, hogy az egészség a legfontosabb, de igaz:)

Aztán:

Jelenleg az én teljes boldogságomhoz is a pénz hiányzik legjobban. Ami persze a jelenlegi munkaerő piacra vezethető vissza. Ha lenne munkája az egész családomnak és nem csak minimálbérért, akkor sok gondom nem lenne, azaz akkor nem zavarna a többi.

2011. nov. 30. 07:17

En ugy gondolom,hogy a penz,foleg a sok penz,ad egy biztonsagerzetet.Akkor mar nem kell a megelhetesen,a munkahelyen,a fonokon a legkoron stb-in parazni,mert ha mar van penz,szinte csak hobbibol jar be az ember dolgozni,vagy csinal maganak egy olyan uzletet,amit szeret,ami az erdeklodesi korehez kapcsolodik,es ha bejon az plusz,penz,de nem a megelhetesre kell.Es mar nem is azert kell dolgozni,hogy masok hulyeseget elturjuk,hanem csak ugy,mert jo,mert erdekes...


A masik,hogy ha van penz,akkor a parkapcsolati problemak is mashogy jonnek le.Persze veszekedni akkor is van min,de mar nem arra megy ra az ember kapcsolata,hogy a napi megelhetesen vitazik,vagy kuszkodik.Szoval a penz az fontos.


De!A sok penznek is megvan a maga hatulutoje,mert onnantol nem lehet tudni,hogy ki miert "baratkozik" velunk.Onnantol lehet sokan csak erdekbol keresik a tarsagunkat.Tehat meg kell tanulni szelektalni,es jol szelektalni!


Egeszseg.Ez sem megy mar a mai vilagban penz nelkul.

Jo kulso.Detto!Mert az egeszseges kajak,sport,masszazs egyebek dragak,ha valaki meg alakitani is akar magan vmit,az is draga,es a sok stressz is nyuzza az embert(ha nincs penz,ebbol kifolyolag biztonsag erzet, es azon megy az aggodas)


Kicsit zsakutcas is lehet a penz:)Mert ha sok van,arra mar vigyazni kell,meg amit az elobb irtam.De inkabb ebbol legyen a gond/aggodas,mint abbol,hogy nincs:D


Szandekosan nem folytatom.:)Kivancsi vagyok miket irtok.

2011. nov. 30. 07:17
jellenleg csak egy romantikus estetol amit a arom keszit elo.
2011. nov. 30. 07:05

Attól, ha az biztonságban érezhetném magam.

Ez alatt azt értem, hogy nem kellene félni a kirúgástól, nem hoznának "gumitörvényeket", nem lehetne nap-mint nap újabb megszorításokról híreket hallani, és mindenről korrekt tájékoztatást kapnánk, nem csak "parasztvakító", a valós problémákról a figyelmet elterelő tudósításokat.

2011. nov. 30. 07:02
En attol lennek ha lenne egy rakas penzem... Lehet mondani, hogy a penz nem boldogit, meg attol nem vagy boldog. Lehet nem agy tole, de egy csomo gond a penzhany miatt van, azok nem lennenek.:D Plusz meg en orulnek is neki ha lenne sok.:D
2011. nov. 30. 06:54

Mitol erezned magad boldogabbnak,vagy latnad szebbek a dolgokat...?Miben kell keresni a valtozast?


Kivancsi lennek ra ki mit gondol errol a temarol?

Mar ha ezt meg lehet hatarozni,hogy megis mitol???

Penz,csalad,emberi kacsolatok,szerelem,tobb figyelem,kedvesseg,vilagbeke:)...?

Es mi az odavezeto ut?

Vagy erre is a jo oreg "legyel boldog onmagadban"orulj a napsutesnek is blabla,joga,onismeret stb a valasz?


Irjatok barmi mast,csak ne ezt!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook