Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lehet, hogy a tujám levelei egyik napról a másikra elkezdenek bebarnulni, leszáradni? Tavaly is ugyanez volt, de tavaszra helyrejött. fórum

Mitől lehet, hogy a tujám levelei egyik napról a másikra elkezdenek bebarnulni, leszáradni? Tavaly is ugyanez volt, de tavaszra helyrejött. (tudásbázis kérdés)


8. c62e5b7d24 (válaszként erre: 7. - Bobe2)
2010. szept. 28. 15:45

Ha atka van rajta, akkor nem csak belül szárad el, hanem kívül is látszik. Ha atka van, akkor először matt, kissé szürkés lesz a lombja.

Lehet, hogy nem volt elegendő a talajcsere és alul valami csúnya sittes volt a talaj.

Másik, ha földlabdásként vettétek és nem cserépben volt, akkor lehetett késői, rossz földlabdázás is, nem volt elegendő a gyökérzet.

Nálatok inkább ez lehetett az oka, hogy elpusztult az a kettő.

2010. szept. 28. 12:10
Sajnos nekem nem ez a tapasztalatom.Nekünk is elszáradtak a levelei a belsejében ,annak ellenére hogy locsolva volt,nem edényben van,,permetezve volt,tözeges földet kaptak,marhatrágyát ,minden honapban fellazitottam a talajt körülöttük és mégis az öt darabbol kettö telyesen kiszáradt.A kertészetben ahol vettük azt mondták hogy atkák támadták meg és attol van ez a belsö száradás.
6. _anatha_ (válaszként erre: 5. - C62e5b7d24)
2010. szept. 28. 11:47
köszi szépen! :)
5. c62e5b7d24 (válaszként erre: 4. - _anatha_)
2010. szept. 26. 19:10

Ha edényben van, akkor tényleg locsold, áprilistól meg kaphatja a tápoldatot újra.

Ha télen lesz olyan jó idő, hogy nincs fagy tartósan, akkor is öntözd meg kicsit.

4. _anatha_ (válaszként erre: 3. - C62e5b7d24)
2010. szept. 25. 09:53

Igen, a belső részén barnul. Köszi, nagyon megnyugtattál, akkor ez teljesen normális tujáéknál :)

Nagy edényben van, de egész nap éri a nap, úgyhogy néha még muszáj locsolni picit.

2010. szept. 25. 07:52

Szia!

Ha csak a belső részén barnul, az teljesen normális, váltja a lombját. Ilyenkor már nem szabad tápozni, esetleg a tövébe marhatrágyát lehet bekapálni, de ez is ráér tavasszal. Most már ne öntözd, elég csapadékos így is az ősz.

Tavasztól őszig fonos az öntözés, nagy szárazságban akár naponta is lehet, főleg, ha edényben tartod, de akkor is, ha ki van ültetve.

2. _anatha_ (válaszként erre: 1. - _anatha_)
2010. szept. 25. 05:29

Ez természetes "lombhullás" volna? Nem értem. Rendesen locsolom, kap elég fényt...

Tavaly leszedegettem róla a leszáradt, megbarnult leveleket, kicsit kopasz lett, de tavasszal újra kihajtott, és egész nyáron gyönyörű volt. Remélem nem megy tönkre! Tápoldatozzam? Kevesebbet locsoljam a hűvösebb éjszakák miatt? (Most két-három naponta kap vizet kb.)

Nem szeretném, hogy tönkremenjen, segítsen, aki ért hozzá! Köszi előre is!

2010. szept. 25. 05:26
Mitől lehet, hogy a tujám levelei egyik napról a másikra elkezdenek bebarnulni, leszáradni? Tavaly is ugyanez volt, de tavaszra helyrejött.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook