Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit válaszolnátok erre a levélre? fórum

Mit válaszolnátok erre a levélre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. júl. 6. 09:41

A kegyes bosszú sikerült!

Hozzám került a pont. :)

86. Százas Evelin (válaszként erre: 81. - 5617f52ac9)
2018. máj. 24. 13:46
Milyen kegyes bosszúra gondolsz? Az nagyon kétélű dolog.
85. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 5617f52ac9)
2018. máj. 24. 13:34
Nah, mi történt? Beolvastál neki? Küldött még ilyen szerelmes levelet?
84. 63d6abf1d7 (válaszként erre: 14. - 5617f52ac9)
2018. máj. 6. 10:48
micsoda gyöngyszemmel volt viszonyod 4 évig :(
83. PöttyösPanka (válaszként erre: 82. - Nyamitörp)
2018. máj. 5. 09:36
A legtöbb ember saját magát többre becsüli, mint az összes többi embert :)
82. Nyamitörp (válaszként erre: 80. - PöttyösPanka)
2018. máj. 4. 22:12
Nem sértene. Nem az zavarna, hogy engem minek néz, hanem az, hogy saját magát többre becsüli, mint amennyit valójában ér. Nem tehetek róla, irritálnak az ilyen emberek. Ha békén hagynak, akkor nem foglalkozom velük, de ha belém kötnek, akkor nem tudom szó nélkül hagyni a dolgot. Szeretem ha helyén van a mérleg nyelve és nem leng ki egyik oldalra sem.
2018. ápr. 28. 21:24

Köszönöm, a hozzászólásokat.

Jó volt, hogy kiírtam a fórumot, így nem hirtelen felindultságból fogok válaszolni.

Feltett szándékom fogok! Sajnos még a kegyes bosszú sem áll távol tőlem.

Volt hozzám közel álló hozzászólás, mely erősít.

Azért mert nincs diplomás, egyáltalán nem érzem kisebbrendűnek magam, mint ő!

Az élet gyakorlati dolgaiban főleg, mert ő abban nagyon szánalmas, szerintem szándékosan nyomta el a felesége, hogy az az érzete legyen függ tőle. Gyakorlatilag függ!

80. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - Nyamitörp)
2018. ápr. 28. 21:01
Ha téged tényleg nem érdekel, hogy mit gondolnak rólad mások, akkor miért sért egy olyan levél, ami csak arról szól, hogy valaki azt gondolja rólad, alsóbbrendű vagy?
79. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - Mimy63)
2018. ápr. 28. 20:59
Ezt nagyon elegánsan intézted :)
78. Nyamitörp (válaszként erre: 74. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 28. 19:37

Te ebben hasonló lehetsz, mint én. Nekem sem kell sokat gondolkoznom az ilyen reakciókon és vagdalkoznom sem. Másodpercek alatt, két szóból lerendezem azt, aki megbánt.

Nem nagyon szoktak utána már próbálkozni további vitákkal. :-)

Mint a boxolók, ott is van aki hadonászik meg ugrabugrál, meg van, amelyik egyszer csap, de akkor megfekszik a másik. Na én az utóbbi kategória vagyok. És mindezt úgy, hogy nem szoktam kiabálni, káromkodni, hisztizni. És marha jól tud esni :-)

77. Nyamitörp (válaszként erre: 49. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 28. 19:31

Egyrészt mert sokaknak a visszavágás egyenlő a hisztivel, mocskolódással stb... Higgadtan is lehet intézni a dolgokat, amolyan mosolygós gyilkos módszerekkel, de a nők többségének ez nem megy. Akinek nem inge ne vegye magára!

És Panka 64-es hozzászólásában is ott rejlik egy magyarázat. "Csak egyből röhejessé válsz, amint kiderült, hogy olyan helyre ütöttél, ahol nem is fáj." Nem mernek visszavágni, mert ha nem sikerül, akkor milyen ciki lesz mások előtt, meg mit fognak gondolni...

Engem meg nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam mások, az érdekel, hogy én mit gondolok magamról és ha egy levél sért (még akkor is ha a levélről csak én tudok), akkor igenis, hogy reagálok rá.

76. mimy63
2018. ápr. 28. 19:22

Ha nem is pont ilyenben, de voltam hasonló helyzetben. Amikor a férjemmel összejöttünk, ő már 2 éve külön élt a feleségétől, semmit sem tudott róla, még azt sem, hogy él-e vagy sem.

Amikor összeköltöztünk, rá fél évre jött egy levél. Nekem. A feleségtől. Mint kiderült, összetalálkozott a telekszomszédunkkal, innen tudta meg, hogy én vagyok. Mindenféle mocsok volt a levélben, először igen ideges lettem, aztán azt mondtam: lesz.rom. Utána jött még egy levél, amire szintén nem válaszoltam egy kukkot sem. Aztán a postagalamb szomjan halt. :D

Eljött a válóper, az első tárgyalásra el sem ment. A bíró közölte, hogy ha a következő tárgyalásra visz a párom 2 tanút, hogy már évek óta nincs kapcsolatuk, akkor hiába nem megy el a feleség, kimondja a válást.

Az egyik tanú én lettem. A második tárgyalásra eljött a feleség, és próbálta előadni, hogy ők mekkora nagy szerelemben éltek, amíg én nem jöttem. Akkor elővettem a két levelet és egy szó nélkül a bíró kezébe nyomtam, aki szépen felolvasott belőle pár mondatot. Többek közt olyan mondatokat is, amivel maga a feleség adta a bizonyítékot: jó ideje semmit sem tudott a férjéről, tehát hazudik. Pl. azt mondta, hogy ő ki lett a házból dobva, holott ott élt. Én akkor már 2 éve állandóra oda voltam bejelentve, tehát hazugásg. És még volt pár ilyen. Így a szép levelei alapján a bíró már nem is kérdezett senkitől semmi többet, kimondta a válást.

Szóval lehet, hogy jól jön egy levél, soha nem lehet tudni, mikor üt vissza az írójára. Viszont abban is biztos vagyok, hogy ha én akkor válaszolok, még ma is levelezhetnénk. (17 év telt el)

75. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 27. 14:42
Ahhaamm
74. 86d0584f0e (válaszként erre: 63. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 14:39

Nem vesz el időt, energiát, csak attól, akiben "fortyog" a bosszú. Hideg fejjel ez 2 pillanat és alig energia, egyszerű nyitott szem, semmi egyéb.


Nem kell senkit jobb belátásra bírni. De visszaadni az más kérdés.

73. 86d0584f0e (válaszként erre: 64. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 14:37

Nem, nem leszek röhejes. Az emberek mindig azt hiszik magukról, hogy olyan végtelenül bonyolultak, pedig egyszerűbben kiismerhetők, mint a lejtő.


Miért kellene egyszer is hagyni az embernek magát?

na ugye.

2018. ápr. 27. 13:55
Jogos.
71. deli (válaszként erre: 70. - 31bc25d879)
2018. ápr. 27. 13:54
De még mindig a legjobb megoldás szerintem. Lassan lenyugszik majd és eltűnik. Más esetben ki tudja meddig folytatódik.
70. 31bc25d879 (válaszként erre: 67. - Deli)
2018. ápr. 27. 13:45
Igen, az ignorálás a legnagyobb "sértés" az ilyennek. De lehet, hogy nem lesz vége a pocskondiázásnak mert csak jobban felidegesedik, hogy őt ott merték hagyni. Ismertem ilyet. A végén már hülyeségeket beszélt:)
69. PöttyösPanka (válaszként erre: 68. - 8a65af67ce)
2018. ápr. 27. 13:40
Én sem mondtam, hogy muszáj tartani a kapcsolatot, csak kérdeztem, mert említetted, hogy ez nem olyan, mint egy idegen zaklatóval. Gondoltam ez lehet a különbség. De ha nem ez, akkor mire utaltál? Azt én sem mondtam hogy oda kell tartani a másik orcádat. Ha kiállsz magadért, azzal jó esetben nem veszíted a méltóságod, viszont én tényleg tapasztalatból mondom, hogy egy bizonyos IQ szint alatt -amit a szóban forgó exszeretőről is feltételezek az írása alapján-, nem lehet érdemben, kultúrátlan kommunikálni. Az ilyen ember ha még ideges is, meg sem érti, amit a másik mond, viszont ekkora egóval mindenképpen úgy gondolja, neki van igaza, és ezt egyre inkább próbálja bebizonyítani. Egyszer én is azt hittem, hogy van értelme válaszolni. Akkor döntöttem úgy, hogy végleg és teljesen megszakítom az ismeretséget, amikor az illető egyre jobban kiabálva egyre rondábban arról próbált meggyőzni engem, hogy én csak egy ostoba p.csa vagyok, és nekem odáig kellene lennem érte, mert ő mennyivel felsőbbrendű.
68. 8a65af67ce (válaszként erre: 66. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 13:17
Hol mondom, hogy muszáj tartani a kapcsolatot? Te mondod, szuggerálod. :D Én azt mondom, hogy néma gyereknek anyja sem érti a szavát, ezt le kell meccselni, tisztázni, hogy merre hány méter. Szóval a némaságot nem tartom jó ötletnek, de azt sem, hogy tartsd oda a másik arcodat. Azzal, hogy kiállsz magadért, nem veszíted el a méltóságod.
67. deli (válaszként erre: 14. - 5617f52ac9)
2018. ápr. 27. 12:57
Szakíts meg vele minden kapcsolatot és tégy úgy mintha nem is létezne. Egy ilyen nagyképű és primitív alak nem érdemel többet. Lehet, hogy nagyobb büntetés számára ha tudomást sem veszel róla, mintha bármi mást tennél. Egy ilyen figurának ha neki mész még jobban nyeregben fogja érezni magát és annál inkább alázni próbál. Ha tudomást sem veszel róla azzal Te alázod őt. És az neki nem jó. :-)
66. PöttyösPanka (válaszként erre: 65. - 8a65af67ce)
2018. ápr. 27. 12:29
Nem osztom azt észt, csak beszélgetünk. Nem tudtam, hogy nekem itt nem lehet véleményem. Ez az üzenet már eleve egy köpködés, ha visszavágós válsz születik rá, akkor meg már egy viszonzott köpködés, amire valószínűleg újabb és újabb válaszok fognak születni. Igazad van, sosem volt szeretőm, de ha lesz, akkor sem hiszem, hogy egy ilyen alak. Tehát azt mondod, hogy a szeretői státusz nem egy könnyen felfüggeszthető viszony, mert ott muszáj továbbra is tartani a kapcsolatot?
65. 8a65af67ce (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 12:05
Panka, te melyik adást nézed? Ki javasolt itt köpködést, vagdalkozást? A hsz-emből is kiragadtál egy részletet, és pont a lényeg maradt le, hogy higgadtan kell visszavágni. De vissza kell vágni! Hagyhatod szó nélkül, de azzal nincs vége. Egy ismeretlen zaklatóval eljátszhatod ezt, talán működik, de nem a szeretőddel. Annyira látszik, hogy olyasmiben osztod az észt, amiről fogalmad sincs...
64. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 27. 11:32

Csak egyből röhejessé válsz, amint kiderült, hogy olyan helyre ütöttél, ahol nem is fáj.


Áldozattípus meg csak abból lesz, aki többször is hagyja magát. Pl. ha én belefutnék egy bántalmazó férfiba párkapcsolat szempontjából, az első ütés után többet nem hallana rólam. Ettől én még nem leszek áldozattípus, csak egyszer véletlenül belesétáltam egy csapdába.Aki viszont marad, az már az.

63. PöttyösPanka (válaszként erre: 59. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 27. 11:29

Nekem meg sajnos nincs annyi fölös energiám, hogy figyelgessek egy ilyen embert, és ugrásra készen arra várjak, mikor ad támadási felületet. Én inkább otthagyom, had fortyogjon magában, és az időmet, figyelmemet és energiámat az arra érdemes emberekre fordítom. Egy perc alatt elfelejtem az egészet, és nem mérgezem magam a bosszúvágy dédelgetésével.


Amúgy megértelek, mert néha engem is bosszant, hogy mindenféle gerinctelen alakok szabadon randalírozhatnak a világban bármilyen szankció nélkül. Csak sajnos be kellett lássam, hogy egyrészről ők vannak többen, másrészről ők az elszántabbak, így egyszerűen szélmalomharc megpróbálni jobb belátásra bírni őket.

62. 86d0584f0e (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 11:22

Nem kell drámai hatást várni. Annyit kell megmutatni a packázónak, hogy nem alázhat meg emberi lényeket kénye-kedve szerint. Hogy van erőd visszaütni, higgadtan.


Nem kell áldozattípusnak lenni. Ugyanis az ilyet a férfiak csak azzal teszik meg, aki hagyja.

61. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 27. 11:21
Legyen így! Kíváncsi vagyok az eredményre, mert ugye ennek biztosan nem lesz retorziója. (Meg ugye ha valaki már eleve van olyan hülye, hogy hozzámegy egy ilyen alakhoz, azt miért is kéne megkímélnünk?! Megérdemli az a p.csa is. Mondjuk én valószínűnek tartom, hogy tud a férje kis viselt dolgairól, így esetleg a várt drámai hatás is elmarad.)
2018. ápr. 27. 11:20
Az okom pedig egyszerű: nem vagyok senki boxzsákja. Az nem tesz jó emberré, ha hagyom, hogy üssenek. Nem is hagyom.
59. 86d0584f0e (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 11:18

Momentán nem érzek semmit, mert ez arctalan. De tételezzük fel a valóságban a helyzetet.


1, Nem leszek az.

2, Nem kezdek el vagdalkózni, az a primitívek eszköze és nem is ér vele célt senki.


Higgadtan figyelek, birkatürelemmel, angyali nyugalommal. És abban a pillanatban, amikor megtalálom az illető fájó pontját és az eszközt arra, hogy azt sértsem fel, megteszem. Higgadtan.


Miért? Mert aki ennyire primitív, az azt hiszi, bármit megtehet és annyi esze sincs, hogy védje a hátát. Pár héten belül adódik a helyzet, mindenkinél.


Nagyon kínos az ilyen szituáció mindenkinek, ezért csak szándékos (!) bántás esetén szabad maximum alkalmazni.

58. globus (válaszként erre: 14. - 5617f52ac9)
2018. ápr. 27. 11:18
Én nem válaszolnék semmit. Kihátrálnék és komolyan elgondolkodnék rajta, hogy kígyót melengettem keblemen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook