Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináltok, ha a gyereketek befullad az éjszaka? fórum

Mit csináltok, ha a gyereketek befullad az éjszaka? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 27. 15:14
Friss levegőre kiviszem+van itthon neki fulladásról pipája amit az orvosa írt ki és dupla adag ilyenkor.
2011. ápr. 21. 15:39
RECTODELT KÚP, ORVOS...
2011. ápr. 21. 15:23
Szia! Az én 1éves kisfiam kruppos. Mi is jártunk már kórházban...Rectodelt kúp + hideg párásítás + sólámpa szerintem valamennyire segíthetnek! És mikor fullad, nyiss rá ablakot vagy vidd ki a levegőre 1kicsit!
2011. jan. 17. 19:47
Sziasztok mindenkinek! Köszönöm a válaszokat! Elmentünk orvoshoz és szerencsére nem utalt be a kórházba. Inhalálnunk kell és kúpot is kaptunk. Szerdán kell visszamennünk. Remélem addigra jobban lesz a pici drágám. Még egyszer köszönöm, sokat segítettetek.
2011. jan. 17. 14:50
Ja,és nem kicsit voltak betegek,többféle pipát és gyógyszert kellett használni,éjszaka jött a mentő vagy az ügyelet....Ez a tea egy áldást hozott...
2011. jan. 17. 14:42

Sziasztok!Akkor megírom,mi gyógyította meg a gyermekemet.Ez egy köptetőkeverék.

-30 g kakukkfű

-15 g lándzsás útifű

-10 g édeskömény

-10 g izlandi moha(ha nincs,jó az izlandi zuzmó is)

-10 g édesgyökér

Az összetevőket összekeverjük,1 teáskanálnyi teát egy bögrében leforrázunk,10 percig állni hagyjuk,majd leszűrjük.Naponta többször 1-1 bögre frissen elkészített teát meg kell inni.

Amúgy a gyermekem 5 éves kora körül itta a teát,azóta(10 éve)semmi baja.Az apját is ezzel kúráltam ki,ő felnőtt korában is szenvedett ettől.Használatos a családban néha köhögéses megfázásnál is.Nagyon sok embernek javasoltam,90 százaléka nem élt vele,inkább hagyta a gyereket szenvedni,mondván,nem akar rajta kísérletezni.Erre mit mondjak?Akkor mérgezze a sok gyógyszerrel!.....Hülyeségre nincs orvosság.Szóval bátran javaslom,még régen találtam egy gyógynövénykönyvben.Aki viszont tényleg használta,csak jó tapasztalatai voltak.Jobbulást kívánok!Vagyis nem!Gyógyulást!

2011. jan. 17. 13:52
Ismerős téma, mi is találkoztunk vele eddig 3 szor, a két és féléves gyerekünknél. Először nagyon megijedtünk( mondjuk minden alkalommal, de először főként). Kétszer kórházba mentünkmég azonnal éjjel, ott is tartottak minket, legutóbb már itthon kezeltük ki, de azért gyorsan összepakoltam a cucokat, hátha indulni kell. Nálunk a Rektodelt kúp vált be, a kórházba ia azt kapott, meg ventolint. a hided párásítás is nagyon jó. Sajnos ő is aztmagyanús, minden este kap singulart és cetirzin cseppeket. Nekünk azt mondták a kórházban legelőször, hogy aki egyszer fullad, az többszr is fog a tapasztalatok alapján. Sajnos igazuk lett. Azon is meglepődtem, milyen csok család érintett, nem is olyan ritka sajnos:(. De tényleg nagyon ijesztő......
2011. jan. 17. 11:19

Szia!

nekem a két és fél éves fiam asztma gyanús((

ventolin és pulmicort pipát kapott,meg hörgő tágító kupot.

ezen felül a köhögésre ambroxol szirupot.ami felszakítja neki.

sajnos mi is voltunk kórházban,de ott sem csináltak vele mást,mint én itthon(((és még a fülét is felszúrták,mert azt mondták,hogy attól fullad(((

na én azóta nagy ívben elkerülöm a kórházat vele!!!

de a friss levegő,ahogy Mariann7533is írta,jól felöltöztetni,és ki a friss levegőre,szokott segíteni!!

remélem nálatok is fog!!

2011. jan. 17. 10:19

Szia

Az én gyerekeim nem asztmásak,de egyszer a két kisebb befulladt,és mi is bekerültünk.Akkor kaptak ventolint,és pulmicort.

Én viszont ahogy hazajöttünk,elmentem és vettem inhalláló gépet.

Azóta egyszer fulladt be de kihoztuk belőle kb. egy óra alatt.

Először is a férjem leült vele a kinyitott fagyasztó elé.Befújtam a ventolint,rá tíz percre a pulmicort.És ezt húsz percenként csináltam.Illetve kiültünk vele a szabadba,jelzem nyár eleje volt,fogalmam nincs mi volt a levegőben,hogy nyáron ez előfordult.

Ja igen,és inhalláltam salvus vizzel.Amúgy még ambrobenét is szoktam hozzá tenni,de mivel köptető,így nem akartam éjszakára,így csak salvus vizzel inhalláltuk.

Majd mikor már jó volt a légzése,akkor nyitott ablaknál jól betakarózva egész éjjel figyeltem a légzését.

Szóval sikerült.Remélem neked is sikerülni fog,és nem kell kórházba mennetek.

Egyébként a mi gyerek doktornőnk azt mondta,hogy nagyon jól csináltuk,ha három órán belül nem könnyebbül a légzés,akkor sajna kórház,bár sokkal többet ők sem tudnak tenni,mint inhallálni.Csak ott vannak speciális gyógyszerek,amiket a doki neked otthonra nem írhat fel,csak ott a kórházban tehetik az inhallálóba.

2011. jan. 17. 08:43

Sziasztok! A kisfiam 3 és fél éves és asztma bronchialéja van. Már sokszor voltunk kórházban, mert sűrűn befullad. Az éjszaka ismét sikerült befulladnia, de most nem vittem be a kórházba. Nekünk sajnos ilyenkor a ventolin nem segít. Az orvos szerint segítenie kellene, de eddig még soha nem tapasztaltam, hogy ha befújok vele, bármi is változna.

Csúnyán köhög és szívom az orrából a zöld váladékot. Mit csináljak még? Nagyon kétségbe vagyok esve. Elmúlik a nehéz lélegzetvétel? Vagy menjünk megint kórházba?

2011. jan. 17. 08:40
Mit csináltok, ha a gyereketek befullad az éjszaka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook