Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit csináljak, hogy az anyja elfogadjon? fórum

Mit csináljak, hogy az anyja elfogadjon? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. dec. 19. 12:13
Én is ismerek olyan önző anyukát, aki szabályosan kisajátította a fiát, aki aztán egy tutyi-mutyi "anyuka kicsi fiacskája" lett és soha nem nősült meg, nincs családja. Mindent úgy kellett csinálni, ahogy a mama akarta, együtt jártak nyaralni, akkor is, amikor a fiú már felnőtt ember volt, mamát hozni-vinni kellett mindenhova, száz%-ben lekötötte a fiát. - Most aztán "boldog" lehet a mama. Hozzáteszem a gyerek is tehet róla, hogy ilyen helyzetbe öregszik meg. Mindig kettőn áll a vásár.
2013. dec. 19. 12:04
Nagyon elkeserít, hogy milyen hülye szülők vannak. Nekem is van két felnőtt gyermekem, unokáim. Számomra az a fontos, hogy a gyerekemet szeresse a társa és viszont, ha ez így van, akkor nekem mindegy, hogy sovány, kövér, kicsi, magas a választottjuk. Az életükbe soha nem szólok bele, néha előfordul, hogy elmondom valamivel kapcsolatban a véleményemet, aztán úgyis úgy döntenek, ahogy Ők látják jónak, de utána soha nem hánytorgatom fel, ha nem úgy döntenek, ahogy én láttam volna jónak, és soha nem hozom többé elő ezt a témát. Gyerekemként szeretem Őket, elfogadtam Őket hibáikkal együtt. A fontos, hogy boldogok legyenek a Gyermekeimmel együtt. Úgyis elég sok buktatója van az életnek, az együttélésnek, gyereknevelésnek, elég hülye az a szülő, aki még megnehezíti gyermekei életét az önzésével és a rigolyáival.
2013. dec. 19. 11:56
Semmit, abban az esetben,ha már megtettél mindent.Ti legyetek meg jól.Nem az anyjával kell élni.
2013. dec. 19. 11:42
Inkább lődd le!
31. dominós (válaszként erre: 24. - Kolmcsi)
2013. dec. 19. 11:41
Szerintem most azért akadt ki ennyire, mert rájött, hogy megfelelő vagy a fiának, meg az idő is múlik, már tinigyerek, és ez nem csak futó kaland, hanem esetleg házasság is lehet belőle. Pici fiát elveszti, aztán összeomlik.
2013. dec. 19. 11:07
Ha a kedvében jársz, az se lesz jó. Így áll a dolgokhoz sajna. Próbáld meg elfogadni a helyzetet. Ha szereted a párod, akkor fogadd el így.
29. kolmcsi (válaszként erre: 28. - 5236d12e25)
2013. dec. 19. 11:00
Én is erre gondoltam.
28. 5236d12e25 (válaszként erre: 24. - Kolmcsi)
2013. dec. 19. 10:56
Valószinű, hogy benned látja az eddigi legnagyobb fenyegetést, ezért beszél rólad sokkal negatívabban mint az exekről.
27. kolmcsi (válaszként erre: 26. - Cucicsillag)
2013. dec. 19. 10:56

Bocsi:)

Anyukája nem tudom,hogy milyen végzettségű,de nincs diplomája ,az biztos.

Hát a karácsony...Első két nap otthon lesz,utána jön hozzám26,27.

26. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - Kolmcsi)
2013. dec. 19. 10:52
Az en hszemre pedig nem irtal semmit...
25. Petra025 (válaszként erre: 24. - Kolmcsi)
2013. dec. 19. 10:48

Sajnos soha nem fogsz semmit tenni, csak eldöntötte anyuka és így van. Meggondolandó, hogy 32 évesen miért nincs senkije, az hogy a szüleivel él nem akkora gond manapgság, de az eddigi kapcsolatai milyen hosszúak voltak?

Csak úgy érdemes belemenni, ha hamarosan elköltözik, gondolj bele ha megállás nélkül duruzsol az anyukája a fülébe, előbb-utóbb megadja magát neki. Azért a pasik szeretnek konfliktust kerülni sajnos:-(

24. kolmcsi (válaszként erre: 23. - Petra025)
2013. dec. 19. 10:40

Barátom mesélte,hogy idáig senki nem volt jó az anyukájának,de ilyen csúnya dolgokat még senkiről nem mondott,mint rólam.

Én is nagyon nehezen viselem,hogy nem kedvelnek,pedig nem tettem semmit.

23. Petra025 (válaszként erre: 22. - Kolmcsi)
2013. dec. 19. 10:34

Nos, mivel egyke biztosra veszem, hogy kábé senki nem jó anyukának, aki nőből van és a fiára pályázik...

Hasonló cipőben járok/tan, csak nálunk egyedül nevelte a férjemet anyósom. Rengeteg dolgot már máshogy csinálnék, mint ahogy régen tettem, csak még nagyon fiatal voltam, amikor megismerkedtünk a férjemmel. Baromi nehéz ám azt feldolgozni, hogy "csak úgy" nem szeretnek:-((

22. kolmcsi (válaszként erre: 18. - Petra025)
2013. dec. 19. 10:24

A barátom egyke.Apukájával nem volt semmi gond,nagyon aranyos volt velem.

A barátom kiállt mellettem,amikor anyukája oly kedvesen reagált rám.

Mikor elmesélte,hogy drága anyuka mit mondott,meg volt rémülve,hogy én dobom ki őt.

21. 31c7cb1532 (válaszként erre: 1. - Kolmcsi)
2013. dec. 19. 08:51

Menekülj!!!!


Voltam hasonló szituációban évekig az ex pasimmal és végül a szülők miatt én nem bírtam tovább...

Amúgy meg hálás vagyok nekik, mert így lehetőségem volt megismerni a férjemet, akinek nagyon normális családja van.

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Kolmcsi)
2013. dec. 19. 08:15

Elöszőr is bocsánat hogy ezzel indítok de egy 32 éves felnőtt férfi miért él a szüleivel még? Már réges rég saját lábán kellene állnia. Persze az megint más ha a szülők betegek vagy pedig a héz úgy van kialakítva hogy teljesen külön része van.

Anyós.. nos a legtőbb fiús anyuka főleg ha csak egyedüli gyermek legtöbbször egyik hölgy sem felel meg a legjobban mert úgy érzik elveszik a kicsi fiát. Akkor szokott minden klappolni ha a fiú az anyjához hasonló - megegyező tipusú hölgyet választ.

Ezen nem igazán tudsz változtatni ha ilyen típus az anyós jelölt. Valószinű a kedves mama se egy okos asszony mert nem a fia boldogságát nézi. Azt megértem ha valaki nem szimpatikus első alkalommal, de adni kell esélyt a megismerésre.

Amúgy sajnos nővérem is ugyan ez a kategóriás anyós lesz :D

19. Petra025 (válaszként erre: 17. - D41005143d)
2013. dec. 19. 07:28
Ez a nyalás sem feltétlenül jó szerintem, vagy tud valaki így viselkedni vagy nem... És sokszor ezzel pont, hogy anyakirálynő szerepbe teszi vele az anyósjelöltet, hiszen azt hiszi majd, hogy ő van a nyeregbe... Inkább fogalmaznék úgy, hogy próbáljon meg kedveskedni neki, de maradjon következetes!!
2013. dec. 19. 07:26

Először is, mi újság a sráccal? Egyke? Anyuka egyedül neveli? Csak mert apukáról nem meséltél. Ha ez igy van, akkor elég nehéz helyzetben vagy, akármilyen diplomával is mész oda, így is úgy is elveszed a fiát.

Azt gondolom, hogy nagyon durva dolgokat mondott rólad, és ezt a nézetet megváltoztatni nagyon nehéz. Véleményem szerintem anyukának egy csepp intelligenciája sincs, ha ilyeneket mondott, hogy fogyatékos vagy, ne vigyem többet haza, mert ha nagyon meg akarná tartani a fiát, akkor okosabban csinálta volna a dolgokat. Amennyiben egyedül élnek, akkor sajnos anyuka így tanult meg élni, és nem is hajlandó más életformát felvenni, az sem érdekli, hogy a fiának szerelem, az sem hogy család vagy az ő életébe unoka jöhet még.

Az a kérdés, hogy mennyire vagy szerelmes, el akarsz-e indulni ezen az úton, ez egy harc lesz... Az már egy jó pont a sráctól, hogy elmondta mit mondott az anyukája, de azt is elmondta, hogy ő mit mondott erre az anyukájának?

2013. dec. 19. 03:59
nyalj neki,mast nem tehetsz!
16. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Kolmcsi)
2013. dec. 18. 22:47

Es a kedves mama milyen vegzettsegu, ha ez neki nem eleg? Miota vagytok egUtt a paroddal es ezek utan hgy tervezitek a Karacsonyt?

Amugy, ha mindig kedves vagy vele, haaatha megbekel...

A lenyeg, hgy a fia alljon ki melletted, mert gondolom a viselkedese/ erzelmei a tortentek utansem valtoztak iranyodba.

15. 66429b468f (válaszként erre: 12. - Kolmcsi)
2013. dec. 18. 22:35

Pech. Rossz kezdet, de nem reménytelen.

Nincs mit szégyellned.

Ne törôdj vele.

14. manó2000 (válaszként erre: 12. - Kolmcsi)
2013. dec. 18. 21:19
Hát igen, vannak anyósok vagy anyós jelöltek, akik azt hiszik, hogy tőlük megy a villamos... Tisztelet a kivételnek!
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Kolmcsi)
2013. dec. 18. 21:09
Pszichiáteri végzettség jobb lett volna, akkor asszem rögtön fel is állíthattál volna egy diagnózist;)
12. kolmcsi (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2013. dec. 18. 21:07
Én azt hittem,hogy jól sikerült az első találkozás.De kiderült,hogy neki semmi nem tetszett.Se a külsőm,se a belsőm,aluiskolázott vagyok a gyógyszerész diplomámmal,doktori címmmel.Ha ideges vagyok,akkor kicsit rosszul beszélek,szóval fogyatékosnak is titulált.
2013. dec. 18. 21:03

Nos,mi is együtt élünk úgymond anyósomékkal,egy 3 generációs házban-egyelőre esélyünk sincs,hogy elköltözzünk,hitel van a házon:S

Anyósom az első ember az életemben,akit tiszta szívből gyűlölök-és gondoljátok el,a fia (párom) is ezt állítja róla---gondolhatjátok,mennyire undorító gonosz nő lehet.Ha a saját fia is utálja!

De kénytelenek vagyunk itt lakni még egy jó ideig.


Mikor terhes voltam idén,akkor volt egy kirohanása a drága anyukának,megmondta,hogy nem vagyok méltó az ő fiacskájának,jobbat érdemelne...Ezt pont akkor vágta a pofámba,mikor még rosszullétektől küszködtem az első 3 hónapban...Szörnyű volt,teljesen kikészültem,pedig nagyon jól tudtam,hogy csak előttem jópofizik,a hátam mögött meg kibeszél.Már jó párszor hallottam titokban...


Aztán most nyalás van ezerrel,hogy megszületett az első unokája-de tudom,hogy csak előttem teszi a szépet.Én pedig a legjobban azt utálom,ha vki kétszínű!


De ennek ellenére a párom kiáll értem és ez a fontos,leszarom az anyját,szerencsére párom nem áll mellé semmiben.Ha igazán szeret,nem fontos,hogy miket mond a leendő anyós-próbálj meg nem foglalkozni vele,mondom én,aki állandóan ezen kattog....

10. fazema (válaszként erre: 6. - Krisz42)
2013. dec. 18. 20:57
Szerintem meg egyáltalán nem furcsa manapság, hogy "szegény gyerekek" még ilyen korban is otthon vannak. Nem kell ehhez "kicsi fiúnak" lenni.
9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Kolmcsi)
2013. dec. 18. 20:55

Na, remelem en nem ilyen anya leszek, ha a fiam (majd) hazahoz vkit. Neki kell, hgy tetszen, nem nekem.

Esetleg van vmi otleted, hgy mi valtotta ki ezt belole? A kulsod vagy X tema, hgy zajlott az elso ismerkedes? (Reszletesen)


Amugy en sem vok puszipajti anyossal, de a ferjem mindig mellettem all, akarmilyen szitu van...

2013. dec. 18. 20:55

Azért kíváncsi vagyok, hogy mit követtél el azon kívül, hogy létezel és szerelmedül fogadtad a fiát.

Mert ha konkrétan meg tudja mondani, hogy a fentieken kívül mi a baja veled, akkor el lehet indulni a békesség útján. Persze, csak ha nem zárkózik el teljesen. De készülj fel, kemény menet lesz.

7. fazema (válaszként erre: 1. - Kolmcsi)
2013. dec. 18. 20:54
Hogy ezek a férfiak milyen pletykások:-)
2013. dec. 18. 20:54
Ha hajlandó ezután veled élni és nem a szüleivel,akkor legyetek boldogok.De elég furcsa,h 32évesen a szüleivel lakik és hogy nekik ennyire beleszólásuk lehet a dolgokba.Ha ennyire anya kicsi fia,akkor jobb,ha más után nèzel.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook