Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire lehet felvenni a szoc. pol.-t? fórum

Mire lehet felvenni a szoc. pol.-t? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 17. 21:41
2009. jan. 3. 17:50
Lakásfelújításra tényleg lehet szoc.polt.kapni?Hol érdeklődhetek?
2008. okt. 17. 14:43

Sziasztok!

Mi, férjemmel használt lakást vettünk hitelből, de a vételár több volt, mint 8 M Ft, így nem írhattunk alá gyermekre, hogy szoc pol-t kaphassunk. Most más van gyermekünk, szeretnénk majd egy 2.-at is, ha...! Ha lakásfelújítást szeretnénk(fürdőszoba), meglévő helyiség beépítését,de az alapterület növelésével ez nem jár, Bármi féle támogatás kapható? (pl.: szoc pol, fél szoc pol, hitelből leírni?) Erről tud valaki valamit? Köszönöm szépen előre is a választ!

2008. szept. 6. 12:37
Csak új építésű lakásra,vagy építkezésre.Viszont bővítésre,vagy használt lakásvásárlásra is van támogatás,csak nem úgy hívják.Van egy cikkem a hitelekről,ha elolvasod,talán segít.
13. magdolna23 (válaszként erre: 12. - Bögre)
2008. aug. 7. 14:52

szia

felvehetítek a szoc.pol-t de csak a felét ami 450000 ft. És nem baj ha nem vagytok házasok

12. bögre
2008. aug. 6. 22:32
A párom nevén van egy ház. Ott szeretnénk bővíteni. Egy kislányunk van, mennyi pénzt kaphatunk. Nem vagyunk házasok. Számít ez?
2008. aug. 4. 15:16

igen mi fel ujításra akartuk volna először felvenni

az anyukája házát akartuk volna felujítani de mivel hogy csak 60 m2 így arra jutottunk hogy inkább építkezzünk ígykerült a párom nevére tavaly a szülöi ház. De sajnos elutasították az építkezési kérelmünket

aztán már feladtuk mondtam hogy mi albérletben fogunk maradni életünk végéig


aztán az idén elhatároztunk hogy ha nem építkezhetünk akkor házat veszünk de viszont hogy a nevén volt a páromnak a szülöi ház így nem vehettük fel a szoc.pol-t


de viszont a lakásfelujításra tavaly akartuk volna és amikor érdeklődtünk akkor azt mondták hogy mehet abban az esetben ha meg van az a m2 ami egy főre kell hogy jusson

10. mtt80
2008. aug. 4. 15:04
Én nem is tudtam, hogy lakásfelújításra is lehet igényelni. Nem csak lakásbővítésre? Pl. hogy 1 szobaszámmal növelni akarjátok a házat. Ha csak felújítok, de az alapterület nem változik, arra is adnak?
2008. aug. 4. 13:26

hát először is ki mennek a banktól fel mérni a terepet mindent lefényképeznek.

Elmonjátok hogy mit szeretnétek csinálni pl:

tető csere, nyílászáró csere

Nektek kell igényelni egyébbként mindent be kellmutatni a munkáról számlát munka díjról és anyagról is és amikor ezeket beadtátok akkor adnak pénzt

egyébbként nem adják egyszerre oda mindig csurrán cseppen

2008. aug. 4. 13:15
Köszönöm szépen! :) Nálunk lakásfelújítás lenne "terítéken". Milyen jellegű munkálatokhoz vehető fel? Mi kell hozzá? Ki intézi?
2008. aug. 4. 12:02

nem mert már van a neveden ingatlan tök mindegy hány %-ban vagy tulajdonos

van amikor ez előnyt jelent de sajnos a szoc.pol nál nem

6. mtt80 (válaszként erre: 4. - Magdolna23)
2008. aug. 4. 11:59
Akkor sem jár, ha csak pl. egy negyed rész ház van a nevemen? Használt lakás vásárlásához kérdezem.
2008. aug. 4. 11:56

lakásfelujításra is felvehetítek de csak félet

az előbbi hozzászóláson pedig csak arra vonatkozik ha házat akartok venni vagy építeni

2008. aug. 4. 11:55

ez én az idén egy két hónapj aérdeklődtem meg

mi házat akarunk venni és arra akartuk fel venni

de sajnos mi nem kapjuk meg se a teljset se a felet mert a féjem nevén van a szülöi ház

szóval ha fel akarjátok venni akkor egyíkötök nevén se legyek ingatlan mert ha van akkor már el is estetek a szoc.pol tól

2008. aug. 4. 11:53

szia

új építésű lakás vásárlásra teljes szoc.polt

használt lakás vásárlásra fél szoc.polt


építkezésre teljes szoc.pol.

korszerüsítésre fél szoc.pol.

hozzáépítésre ha külön bejáratú teljes szocpol. ha nincsen külön bejárat akkor csak fél szoc.pol.

2008. aug. 4. 11:50
Úgy tudom, pl. lakásfelújításra is felvehető - legalábbis régen így hallottam. Tud valaki a jelenlegi helyzetről biztos infót? Hol, hogyan, és mire lehet felvenni? Köszönöm a segítségeteket, előre is!
2008. aug. 4. 11:49
Mire lehet felvenni a szoc. pol.-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook