Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tennétek egy ilyen helyzetben? fórum

Mit tennétek egy ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2
48. papája (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 16. 17:43
Helyes. Légy erős, sok sikert !
2023. febr. 16. 09:14

Arra jutottam,hogy valóban ultimátumot adtam neki tehát egy hónapot kapott hogy legyen állása.Azután tényleg ki fogom tenni bármennyire is fájni fog.

Ma pl 10.30-ra kellenne mennie állásinterjúra(amit itt tegnap nagy mellénnyel mesélt) de még mindig alszik.😀

Viszont megállom hogy ne szóljak hisz tartom a szavam a megadott időpontig.

46. horex (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 15. 20:53
Akkor itt az idő.
45. Bluemoon55 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 15. 10:05
Ha azt Latja rajtad hogy megtehet barmit veled, akkor csinálni is fogja és nem fog változni...
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Horex)
2023. febr. 15. 09:48
Sosem bántottam egyiket sem,nem hiszem hogy most 18 évesen már használna nála bármiben is
43. horex
2023. febr. 14. 20:29

Sok bla-bla + mondd meg neki....

Néhány pofon és kivágni a lakásból eszedbe sem jutott?

2023. febr. 14. 18:47
Valóban, itt már a szép szó nem segít. Mondd meg a lányodnak, hogy a felnőtt lét nemcsak jogokkal, hanem kötelességekkel is jár. Ha a kötelességek nem tetszenek neki és inkább maradna gyerek a ti otthonotokban, akkor fogadja el a ti szabályaitokat, ahogy a többi testvére is, és alkalmazkodjon. Ha ő úgy érzi, hogy nem köteles alkalmazkodni, akkor mondd meg, hogy ebben az esetben ti sem vagytok kötelesek alkalmazkodni őhozzá. Te már mindent megtettél érte. A tanulással kapcsolatban is. Ő ezt a segítséget nem fogadta el. Nem kötelességed mindent eltűrni. Nem neked kell őt önmagától megmentened. Ha valamit nem akar, akkor ha fejre állsz, sem fogja megcsinálni. Szóval tényleg kész tények elé kell állítani.
2023. febr. 14. 14:08

Egyetértek Perzsacicával, de nem hiszem, hogy ebben a rég fennálló kiélezett helyzetben egy anya-lánya nap mindent helyretenne. A pszichológus drága és "ismerve" a leányzót esze ágában nem lenne elmenni.


Ghostnak igaza lehet, ez már a végső elkeseredés.


Szerintem is az ultimátum a járható út.


Egy 18 éves lány sajnos még sok esetben gyerek, vagy akként viselkedik, de jogilag felnőtt. Amikor összecuccolt a pasijával és munkát vállalt, akkor is felnőttként viselkedett.

Tehát bánj vele felnőttként. Mondd neki, hogy tegyen belátása szerint. Dolgozzon, ha nem akar tanulni (később is tanulhat) DE nem élősködhet rajtatok és nem viselkedhet úgy , mint eddig.

Adj neki 1 hónapot, hogy találjon munkát és még 1 hónapot, hogy megkapja az első fizetését.

Eddig lehet veletek.

Ha van munkája keressen albérletet, munkásszállót és költözzön el, legyen a maga ura ahogy tetszik neki.

Amennyiben nem áll munkába, mert az nem igaz, hogy nem talál, akkor is ki kell költöznie a mama hotelból. Az eddigi viselkedésével ezt érte el.


Amikor képes bizonyítani hónapok múlva, úgy szó lehet a visszaköltözéséről.

2023. febr. 14. 13:51
Nekem az a véleményem,hogy ezeken a szentbeszédeken már túl vannak,ez már a végső elkeseredès.
2023. febr. 14. 13:45

Perzsacicával egyetértek.


Nem rögtön a kirekesztéssel, ultimátummal kezdenék. Felnőtt lány. Minden bizonnyal lesz olyan 1-2 óra, mikor le tudtok ülni és elbeszélgetni a jövőjéről.

Felvetném, hogy érettségizzen le, tanuljon valamit, hogy jobban fizető munkát találhasson. Addig is segíthet neked a háztartásban.

Biztosítsd a szeretetedről, hogy az érte való aggódás miatt ajánlod neki.

Ne legyen az az életcélja, hogy majd jól megy férjhez, mert nem tudhatja, hogy jön-e és mikor jön a herceg.

2023. febr. 14. 13:31

Ebben a sok lázadásban szerintem az is benne lehet, hogy feleslegesnek érzi magát ez a lány mindenhol. Oda húzott, ahonnan úgy vélte, hogy szeretetet fog kapni, ami számára mindennél fontosabb volt, még az iskolánál is. Mint egy kicsi gyerek, aki tudván tudja, hogy leszidják de az is jobb, mintha nem foglalkozik vele senki.

A kirekesztés szerintem csak végső eset lehet de nyilván a család nagyobb részének nyugalma miatt meg kell lépni ha nincs más lehetőség.

Előtte azonban én szerveznék egy csak anya-lánya /csak ti ketten/ fél-egy napos programot a többiektől távol és benne ebéd-vacsora, ahol apránként átbeszélhettek mindent. Éreznie kellene , hogy nem kolonc a nyakatokon hanem a család része. Viszont ez az ő közreműködését is igényli, ahogy többen is írták legyen valamilyen feladata a családon belül. Ez úgymond az ő munkája az ingyenes lakhatásért és eltartásért. Esetleg egy pszichológust is fel lehetne keresnie- ezt csak neki egyedül ha 18 fölött van - aki segítene neki egyenesbe hozni a gondolatait, érezné ,hogy valaki foglalkozik vele, csak egyedül ővele.

37. semleges (válaszként erre: 31. - 8d00a82c06)
2023. febr. 14. 13:22
"Teli torokból" ezen jót nevettem, de igazad van:)
36. semleges (válaszként erre: 14. - 8d00a82c06)
2023. febr. 14. 13:21
Teljesen igazad van.
35. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 14. 13:19

Ultimátum

Ha nem, akkor igenis menjen.

34. vigyefene (válaszként erre: 33. - Vigyefene)
2023. febr. 14. 13:03
*ultimátum
33. vigyefene (válaszként erre: 32. - Cc7a88f96d)
2023. febr. 14. 13:02
Azt vettem észre, hogy a 18-éves lányok az ilyen ultimátom miatt, csak elkeseredettek lesznek, és a környezetüket hibáztatják.
2023. febr. 14. 12:45
Én vicc nélkül mondom,hogy adnék egy utolsó dátumot,és ha addig nem hajlandó változtatni,akkor a cuccai az ajtó előtt fogják várni.Ennyi
31. 8d00a82c06 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 14. 12:37
Akkor bizony most kellene odamenni hozzá,ès teli torokból felvilágosítani a hogyan továbbról.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Cc7a88f96d)
2023. febr. 14. 12:17

Feltételeket szabtam amikor idejött,most még hab a tortára hogy a szomszéd is velem veszekszik,mert a lányom kidobálta a cigeretta csikket,meg a gyufákat az ablakon(erkélyről)

Szép szülinap mondhatom😒

2023. febr. 14. 12:14
Adj neki ultimátumot.Hogy ha nem rendezi az életét kipakolod a cuccaival együtt.Gyereked oké,de bohòcot se csináljon belőletek..
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Cc7a88f96d)
2023. febr. 14. 12:12
Dolgozott már egy év alatt 4 helyen.
2023. febr. 14. 11:59
Azt mondom, h iskolában a helye. Ma 8 általánossal semmire fogja vinni, sokan fogják kihasználni, ami ellen nem tud semmit tenni.
26. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 14. 11:54
Szerintem addig lesz nehéz vele,mìg nem kezd el dolgozni.Nehezen veszi rá magát,de amikor majd megtapasztalja milyen az ha pénze van és önállò,akkor maradni is fog azon az ùton.Azt érd el valahogy,hogy dolgozni kezdjen.Amint bele fog,a fizetés majd motiválni fogja.
25. Bichi (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 14. 11:51

Más sem lenne a helyzet magaslatán nyugi, innen okoskodni, sokkal könnyebb,mint cselekedni, ez tény.

Főleg ha még esetleg nem vagy elég kemény hozzá, és hát tisztelet a kivételnek, a legtöbben nem azok, mert legyen a "gyerek" bármilyen, akkor is az ő gyereke, akivel nem tud, vagy nem is akar keményen bánni...

24. 8d00a82c06 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 14. 11:47

Mióta lakik újra veletek?

Kèpes vagy vele ordìtani,vagy inkább csendesen rászólsz?

Oda tudsz elè állni ultimátummal?

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2023. febr. 14. 11:45
Sok jó tanácsot kaptam,de láthatod hogy nem vagyok a helyzet magaslatán ha ide jöttem kibeszèlni . :(
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 11:44

Fogalmam sincs,lehetséges.

A volt párja azt mondta hogy volt rà példa…de ha igen azzal se tudok mit kezdeni mivel felnőtt így még elvonóra se kötelezhetem.

Amikor elmegy ide oda nem megyek vele,nem tudom mit csinál…

21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 14. 11:44
Nem mentek tönkre ha nem hagyod.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Ikres_anyu)
2023. febr. 14. 11:43

Persze nyilván lesz még szerelmes,de addig mi lesz velünk?

Tönkremegyünk…

2023. febr. 14. 11:43

Nem akarok vészmadár lenni, de nincs a viselkedése mögött más is?

Nem használ valamilyen kábítószert?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook