Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen kézműveskedést lehet csinálni egy 2 évessel? fórum

Milyen kézműveskedést lehet csinálni egy 2 évessel? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 12. 09:26
Az én kisfiam nagyon szeret playdoh gyurmázni,nyomdázni.
2012. jún. 11. 17:52

Csinálhatsz krumpliból is nyomdákat. Félbevágod rajzolsz rá virágot, gombát, repülőt, vagy amiket a gyereked szeret és késsel körbevágod. De más alkalommal lehet festékbe mártott parafadugóval is nyomdázni.


Krepp papírból vágjál 2-3 cm-es darabokat. Sokat. Gyűrjétek kis gombóccá és előre megrajzolt formára, pl alma, körte, stb ragasszátok rá a kis bogyókat.


Termény ragasztással is próbálkozhattok, megrajzolt egyszerű formára tökmagot, napraforgót, vagy mást terményt ragaszthattok.


Hasonló a homokkép is, csak ott előre megrajzolt és általad beragasztózott formára a gyerek szórjon homokot. A végén a fölösleget le kell önteni, így csak a forma lesz homokos. Ugyanezt a technikát kristálycukorral, búzadarával vagy mákkal is lehet csinálni.

2012. jún. 11. 11:43

Mennék én a szabadba biciklizni, de terhesen le vagyok tiltva róla, ezért keresek valami kézműveskedést.... :)

A gyurma és legózás kilőve, de a szivacsos festegetés nagyon jó ötlet, köszönöm :)

2012. jún. 11. 11:35
az enyém ragasztani,ollóval csíkokat vágni és gyurmázni szeretett 2 évesen,esetleg még festeni,de az nem kötötte le annyira.konkrétan kézműveskedni ebben a korban még nem kell,nem is nagyon lehet velük,inkább a későbbi műveletek előkészítése,kis mókás gyakorlás jellemző még.
2012. jún. 11. 11:35

Gyurma, homokvár építés, legózás, kockajáték...

Jó idő esetén irány a szabad levegő, a játszótér, kerékpározás!

2012. jún. 11. 11:35

Szia!


Nálunk a bölcsiben most volt kézműves foglalkozás és sógyurmáztunk, festettünk.

Jó ötlet: egy mosogatószivacsot vagdoss formára (kör, szív) és festékbe mártogatva a papíron formákat nyomhattok. A fiam nagyon élvezte:)

2012. jún. 11. 11:31
Kicsi lányom nincs bölcsiben, a délelőttöt végig unatkoztuk, mert unja a játékait. Milyen kézműveskedést tudnátok mondani, amit lehetne vele csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook