Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fajta étolajat használtok? fórum

Milyen fajta étolajat használtok? (tudásbázis kérdés)

1 2
2018. júl. 15. 13:36
Csak zsírt használok, az olajnak -mindegy milyen- a szaga zavar.
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - 9f9aa0ac88)
2018. júl. 15. 13:29

Ha az extra szűz olivaolajra gondolsz, az nem is való sütni.

Én is észrevettem, hogy a napaforgóolaj mintha "gyengébb" lenne, de nem szoktam bő olajban sütött dolgokat készíteni, tehát nem annyira zavar a dolog.

Szokott itthon lenni kókuszzsír is, de élettanilag szinte mindegy, melyik olajat használjuk. Legalább is most utoljára ez az éppen érvényes álláspont.

2018. júl. 15. 13:02
Lehet ,hogy sokan nem értenek majd velem egyet,de szerintem pénztárca függő.Tudjuk milyen az egészséges olaj,de a "piszkos"anyagiak nem engedik.Igy marad a napraforgóolaj vagy a zsír vagy mind a kettő.
2018. júl. 15. 12:18

Mostanában azt vettem észre, amit olajban kellene sütnöm, majdnem olyan (kis túlzással) mintha főzném is közben. Pedig eléggé forró az olaj. Pl. bográcsozásnál szalonnát pirítottunk volna az elején, kicsi étolajat is tettünk hozzá, és nem akart lepirulni. Vagy ránottsajtnál a panír nagyon nehezen pirult.

Úgy érzem mintha vizes lenne az olaj...

Ti mit használtok ami jó és bevált?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook