Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen egy kedves ember? fórum

Milyen egy kedves ember? (beszélgetős fórum)


1 2
21. ittmost (válaszként erre: 1. - Slyte)
2013. nov. 7. 08:07

Az őszinte ember,akiről a legtöbben papolnak itt is,hogy ilyennek kell lenni,az nagyon sokszor látszik undoknak.

és nagyon sokan azt látják kedvesnek,aki az ő szájuk íze szerint beszél.

2013. nov. 7. 05:34
erre nehéz a jó válasz
19. ancsika688 (válaszként erre: 11. - Slyte)
2013. nov. 6. 22:41
Igen,a családdal kellene kedvesnek lenni,de velük csak őszintén lehet kedves az ember,mert ismernek és tudják mikor valódi a kedvesség,egy idegennel szemben eljátszhatod,és az könnyebb.Az is közre játszhat,hogy az idegen mit gondol rólad,otthon pedig tudják milyen vagy.
18. Slyte (válaszként erre: 16. - Alge)
2013. nov. 6. 22:19

Meghallgattam.


Abból igazad van, hogy azzal vagyunk szívesen, aki sokat jelent nekünk. Sőt, talán párkapcsolatban még az sem számít, hogy a másik kedves legyen, mert nem 1 kapcsolatot láttam, ahol az egyik "bekattan", és hagyja, hogy a másik akár hülyét is csináljon belőle. Hagyja, hogy verjék, stb...


De ha egy átlag társadalmi, társasági kapcsolatot nézünk, akkor én pl. személy szerint szívesebben vagyok olyan emberek társaságában, akik kedvesek.

17. Slyte (válaszként erre: 10. - 3b1a5ec920)
2013. nov. 6. 21:55
Hát, nekem is van 1-2 ismerősöm, hogy már a puszta látványuktól felmegy bennem a pumpa, pedig most, hogy belegondolok, semmi rosszat nem tettek.
16. Alge (válaszként erre: 13. - Slyte)
2013. nov. 6. 21:54

Mindenki?Hát ehhez mit szólsz?:

[link]


Nem.Azzal vagyunk a legszívesebben,aki a világon mindenkinél többet jelent nekünk.Persze,ha hagyja,mint látjuk...


Nem kell túldramatizálni kérdéseket...Mosolyogj,ennyi.

15. Slyte
2013. nov. 6. 21:51

Találtam 2 érdekes idézetet:


“A világ egy hatalmas tükör. Visszatükrözi felénk azt, amik vagyunk. Ha kedvesek, ha barátságosak és ha segítőkészek vagyunk, akkor a világ kedvesnek, barátságosnak és segítőkésznek fog felénk bizonyulni. A világ pontosan az, amik mi vagyunk!” (Thomas Dreier)


“Csendet tanultam a beszédesektől, toleranciát a türelmetlenektől, kedvességet a durváktól.” (Khalil Gibran)

14. Alge
2013. nov. 6. 21:50
Ahogy sütni képes valakiből az értelem,olyan szinten,hogy látod:ilyennek/erre született,és az aki nem ilyen attól még nem lesz buta,ugyanúgy nem lesz undok sem az,akiről nem mondható el ugyanígy mondjuk például a kedvesség.So what???
13. Slyte
2013. nov. 6. 21:48
Az biztos, hogy mindenki szívesebben van kedves emberek társaságában.
12. Slyte (válaszként erre: 9. - Alge)
2013. nov. 6. 21:45
Ez tényleg nagyon szép idézet! :)
11. Slyte (válaszként erre: 8. - Ancsika688)
2013. nov. 6. 21:44

Nagyon elgondolkodtatott amit írtál.


Lehet-e valaki valóban kedves, aki a közvetlen családjával esetleg durva? Igazából sokkal könnyebb idegennel kedvesnek lenni, mint azokkal, akikkel valaki együtt él, és tényleg van, akinek ez fordítva sikerül.


Mert szerintem sokkal fontosabb az, hogy azokkal legyek kedves, akik a családom, ismerőseim.

10. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Slyte)
2013. nov. 6. 21:43

ki milyen erzest valt ki az emberbol;

neha - vagy eppen eleg gyakran - kinyilik az ember zsebeben a bicska...

9. Alge (válaszként erre: 7. - Alge)
2013. nov. 6. 21:37

"időnként az embereknek számítaniuk kell egymásra, védelmet és gyöngédséget kell nyújtaniuk egymás felé"


Ez például nagyon szép...hihetetlenül szép.

8. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Slyte)
2013. nov. 6. 21:33
Mosolygós,nem tolakodó,udvarias.Persze ez relatív,mert lehet,hogy valaki velem szemben ilyen,de a családjával,ismerőseivel másképpen viselkedik,vagy fordítva.Nem tudhatjuk.
7. Alge (válaszként erre: 1. - Slyte)
2013. nov. 6. 21:25

Miért gondolkodol szélsőségekben?Attól még,hogy valaki nem a megtestesült kedvesség,attól még nem lesz automatice undok.Vannak normál emberek is,akik képesek kedvesen viselkedni.


Nem tudom mitől lesz egy ember önmagából fakadóan kedves.Őszintén nem tudom.A mimikái,a stílusa,a lendülete,a...passz,nemtom.De az ilyen ember elég ritkaság.Mármint a két lábon járó kedvesség.Végtelen szelídség...nemtom.De csúcs az ilyen,az biztos.:)


Hogy egy normál ember mitől lesz kedves?Mosolyogjon.Kész.Nem kell fejreállva megszakadni,ez amúgyis bőven elég.:)

6. Slyte (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2013. nov. 6. 21:24

Igen, a mézes-mázas viselkedés, lehet inkább zavaró. Talán még a kétszínűség is felmerül ilyenkor.


Nézegettem idézeteket, amiből igazából én 2 dolgot szűrtem le. Az egyik, hogy lehet valaki tettekkel kedves, és lehet szavakkal.


“Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.” (orosz közmondás)


“Az élet rövid, ezért nincs sok időnk megörvendeztetni azok szívét, akik velünk együtt utaznak ezen a ködös úton. Siessünk hát szeretni! Siessünk kedvesek lenni.” (Henri-Frédéric Amiel)

5. Pasionella (válaszként erre: 4. - Slyte)
2013. nov. 6. 21:19
Igen, a jóindulat nagyon fontos!
4. Slyte (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2013. nov. 6. 21:18

Sajnálom, hogy ilyen emberekkel futsz össze mostanában, de talán a legjobb elkerülni őket.


Ezek szerint az egyik ismérve a kedvességnek a jóindulat.

2013. nov. 6. 21:15

Nem tudom. kinek mi a standard-je.. nekem más a kedves mint másnak. valamikor az aki másnak kedves az nekem már túl mézes mázas. én mondjuk jobban bírom az egyenes (kissé nyers) embereket.


az tény hogy egyre több a beszürkült elfásult, kiégett ember. Mosoly semmi, kedv semmi.. bár meg tudom érteni..

2013. nov. 6. 21:11
Nem tudom de itt a hoxán egyre több, gusztustalanul undok emberrel találkozom aki csupa-csupa rosszindulat.
2013. nov. 6. 21:02
Szerintetek milyen egy kedves ember? Mitől lesz valaki kedves, mitől undok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook