Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van az, hogy ha valaki indít egy fórumot, akkor egyes személyek a fórumindítóra támadnak egyből? fórum

Miért van az, hogy ha valaki indít egy fórumot, akkor egyes személyek a fórumindítóra támadnak egyből? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
42. emi1206 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2012. márc. 21. 23:30

Lehet, hogy velem van a bibi, de nálam ritka az olyan hsz, ami kiveri a biztosítékot. Már úgy értem ritkán olvasok olyat. A problémát én inkább abban látom, hogy nagyon sok értelmetlen fórumot indítanak és legtöbbjük csak önigazolásra szolgál. Ha nem helyeselsz, akkor érzéketlen tuskó vagy. Ja és jó néhány embert fel kéne világosítani a humor fogalmáról.

Aztán van jó néhány provokatív céllal létrehozott fórum is.

Szóval én csak azt tudom írni, hogy a kifejezetten bunkó és rosszindulatú hsz kevés és annak a kevésnek is a nagy részét a fórumindítók követik el.

41. Evawitch (válaszként erre: 39. - 2a69f78972)
2012. márc. 21. 23:19
Tudom, hogy rám gondoltál a pszichopata fórumindító típusnál, de én már le se tojom mások véleményét. :)
2012. márc. 21. 22:02
Aki egy nyílt fórumon feldob egy új témát, az ezzel egy időben vállalja, hogy kap érte hideget-meleget. Más kérdés persze, hogy nem lenne muszáj nemtetszést nyilvánítani azoknak, akiket vmi oknál fogva irritál az adott téma (vagy épp annak a személye, aki feldobta), de hát szólásszabadság van...szíve joga. Nem vagyunk egyformák, ahány ember, annyi vélemény, kiküszöbölhetetlenek az ellentétek. Intelligencia kérdése, ki hogyan kezeli ezeket. :)
39. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2012. márc. 21. 20:48

Azért ne felejtkezzünk meg az üldözési mániában szenvedő, pszichopata fórumindítókról sem!


Akartam tenni ide példának egy linket, de még időben észrevettem, hogy az elrettentő példának szánt fórumindító is itt van ezen a fórumon.


És egy idézet Márai Sándortól:


"Nem számíthatsz arra, hogy akad egyetlen ember is a világon, aki szavad, cselekedeted pontosan úgy érti majd meg, úgy fogja fel és magyarázza, ahogyan te elgondoltad. Mindig csak te tudod, mit akartál igazán: a világ annyit ért és lát csak szándékodból, amit az emberi értelem rejtélyes, torzító tükre felfog és visszatükröz."

2012. márc. 21. 20:39
Mert az okostojásoknak lételemük az okoskodás. Nem tudsz ellenük semmit sem tenni.
2012. márc. 21. 20:35
frusztráltak azért :XD
2012. márc. 21. 19:08

Végigolvastam az egészet. Nagyon jó meglátások vannak benne!

Viszont megjelent egy réteg itt is, akik "valakit" "valakiket" provokálni akarnak. Csak azt nem veszik észre, hogy úgy viselkednek, amit kifogásolnak:))

Szerintem vicces.

2012. márc. 21. 19:06
Sok esetben csak akkor szólok hozzá egy fórumhoz, amikor már olyan szélsőséges érzelmeket vált ki belőlem, hogy nem tudom meállni és akkor jön az, hogy én vagyok "mindennek a legalja". Legjellemzőbb ez az elbutult, gyesbeteg tökéletes anyukákra, velük nem találom leginkább a hangot. Pedig nekem is van két kisfiam...
34. genlips (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 21. 19:04
te is így vetted észre? én is! mint egy tehénmén, odavonul az egész csorda és nem éppen építő típusú válaszokat adnak, sőt egy teljesen külön, rájuk tartozó témán kezdenek el újra csámcsogni és visszaöklendezni..
33. Iodine
2012. márc. 21. 18:56

Jokat irtok,csak helyeselni tudok.


Meg sok esetben tok felesleges forumot inditani egy adott szemelyes serelemrol,mert par sorbol nem tudhatjak a valaszolok,hogy mi is van a hatterben.Pl megcsalt a ferjem mit tegyek,vagy hasonlo forumok.

Elso gondolat miert csalt meg?Mert nagyon nem mindegy.Sok esetben a no elhanyagolja magat,rossz a komunnikacio/szex ket ember kozt,vagy mar regen is ilyen volt az ember csak eddig szemethunyt felette stb.Ezer fele variaco lehet.


Oda akartam kilyukadni,hogy ha nekem pl szemelyes problemam lenne a parommal,baratnommel,anyosommal,akarkivel akkor elobb vegig gondolnam,hogy az elmult evek alatt mik tortentek.Milyen embernek ismertem meg,en minden vagyok hibas,vagy az elmult evek alatt mi valtozott meg.A legtobb esetben ezeknek a kerdeseknek a megvalaszolasa meg is adna a valaszt egy egy problemara,vagy a problema levezetesere.


Meg sokan nem tudnak targyilagosak maradni,foleg amikor duhosen eleve sertodott hangulatban inditanak egy temat.No,meg mint emlitettem par sorban felvazoljak.Ennyibol meg lehetetlen hitelesen kiertekelni egy szitut.


Pl ha azt valaszolom,hogy aha tenyleg jo szemet a ferjed hogy megcsalt,akkor az elso 5 percben orul a forumindito,hogy na ugye masok is szemetnek tartjak,utana meg mikor leesik neki,hogy de hat o megsem akarja elhagyni,mert az mennyi valtozassal jar,anyagiak stb,akkor meg elkezdi vedeni,hogy de amugy meg rendes apa,meg segit mosogatni...


Szerintem a temak tobbsege nem a nagykozonseg ele valo,pont a fent emlitett dolgok miatt.

2012. márc. 21. 18:29
a forumozásnak sajátos lélektana van. aki feltesz egy kérdést az a belső bizonytalanságát teszi közszemlére és önigazolást keres a többiek által. amennyiben nem olyan választ kap , mint amilyenre számít két eset lehetséges, elviseli vagy kezdődik a sértődés, a düh és vita indulhat, attól függően hogy van e hozzá partner.
31. Iodine (válaszként erre: 24. - C69ff6d3e9)
2012. márc. 21. 16:42
Ezzel teljesen egyet ertek.
30. RockyRoad (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 21. 16:11

En ugy latom, gyakran nem feltetlen a forumindito es a tobbiek kozott alakul ki vita, sokszor a forumindito egy ido utan nem is ir, a hozzaszolok vitaznak :)) tehat a forumindito nem mindig kell felvegye a kesztyut egy vita kialakulasahoz.


Egyebkent tenyleg gyakran kerdeseket is tamadasnak vesznek, es mar vedekeznek is, sokszor sajnos nem tul intelligensen, szemelyeskedessel. Vagy igen, a masik tipus aki azt gondolja, majd mindenki egyetert vele, nem kap negativ valaszokat. Hat az ilyen ne inditson forumot. Mas kerdes, hogy tenyleg van par ember, aki nem mondom, hogy kotozkodni jar ide, de az atlagnal gyakrabban kerul a tobbseggel szembe...

29. grtm (válaszként erre: 28. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 21. 12:56
Hát ilyen van...
28. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2012. márc. 21. 12:43
Mert sokan itt élik ki rossz ösztöneiket, így megkímélik vele az otthoniakat. :)
2012. márc. 21. 12:10

el kell fogadni a negatívat is, tény, de a bántó, rosszindulatú, sértőt is?


mellesleg azért támadnak, mert nincs tétje, névtelenségben sokkal többen lesznek bátor, igaz emberek, mint a való életben!

26. grtm
2012. márc. 21. 12:01
Igazából fórumot akkor indítunk, ha kérdezzük a mások véleményét és ilyenkor kapunk nehéz válaszokat. Az megint más kérdés, hogy mások érzéseire figyelni kell.
25. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - C69ff6d3e9)
2012. márc. 21. 11:57
Ez igaz. Én mondjuk szeretem néha kérdést szokatlan szemszögből megvilágítani. Általában nem is sértődnek meg rajta, aki meg igen... na azon jól mulatok, vagy medöbbenek
2012. márc. 21. 11:51
azt tapasztaltam sok helyen, hogy szép számmal vannak olyan emberek, akik nem bírják a kritikát,valahogy sérti az önérzetüket az ha valaki megmondja nekik hogy lehet,nem jól csinálnak valamit.és ezt támadásnak is veszik.pedig ha valaki feltesz egy kérdést, amivel kapcsolatban tanácsot kér,akkor el kell fogadni a pozitív, és a negatív hozzászólásokat is.ha erre nem képes, akkor szerintem inkább ne tegye fel.ugyanis nem mindenki támadásból ír, csak épp másként lát bizonyos dolgokat.
23. Evawitch (válaszként erre: 21. - Maruszja)
2012. márc. 21. 11:50

Helyesírási hibákat én sem szeretem, szó szerint idegesít, de megpróbálok inkább a kérdésre válaszolni kötekedés helyett, ha tudok.

Ha valaki a közvetlen közelemben ír el valamit, akkor alap, hogy beszólok, hogy azt nem úgy kell, de itt csak gondolok magamban néhány dolgot, meg úgy is beszól a hibáért más helyettem. :D

22. grtm
2012. márc. 21. 11:50
Én nem tudom, de ha egy fórum nekem nem tetszik, el sem olvasom. Másokat meg nem minősítek és irányítok. Ha kérdezik a véleményemet elmondom.
21. Maruszja (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2012. márc. 21. 11:44
...azért, mert egyesek olyan hülye kérdéseket tesznek fel, tele helyesírási hibával. Legalább a kérdését tudná helyesen leírni!
20. Hannapanni (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2012. márc. 21. 11:43
Van ilyen, akihez csak rosszabb napjaimon látogatok el, és ott élem ki a frusztráltságomat... :-)
2012. márc. 21. 11:42

Vannak jó páran, akik itt élik ki a frustráltságukat, vagy próbálnak elégtételt venni az elrontott életükért. Én sajnálom őket, mert a legtöbbnél ez annyira nem tudatos, csak a maguk "igazát" látják, azt nem, hogy rajtuk múlik...

Ha lehet, nagy ívben kikerülöm az ilyet.

2012. márc. 21. 11:36
Egyébként az igazságosztók is elég érdekesek. Nem tetszik neki a vita, és közli valamelyik (már korábban vele egyet nem értő) hozzászólóval, hogy ostoba, korlátolt, sértő, hülye, stb., mintha az ő ilyen megnyilvánulása szalonképes és kedveskedő lenne...
2012. márc. 21. 11:32
Ez intelligencia kérdése vagyis inkább annak hiánya:) Engem mondjuk az szokott jobban idegesíteni, mikor szét OFF-ja valaki a topikot úgy, hogy közbe sérteget.
2012. márc. 21. 11:31

Ami az egyik ember számára világos, az a másikénak kérdés. Sok esetben teljesen eltávolodnak emberek az eredeti témától, és ha a fórum indító, vagy bármelyik hozzászóló minderre figyelmezteti, nos abból erős sértődés szokott lenni.


Na meg persze akkor, ha egyértelmű, hogy a hozzászólónak nincs megfelelő tudása, tapasztalata, illetve süt az előítélet, paradigma.

15. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Evawitch)
2012. márc. 21. 11:31
ez édes volt:) nem is lehet ezt kedvesen előadni.:))
14. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2012. márc. 21. 11:31
Nem mindenki tud kultúráltan viselkedni, ebből adódóan van, akinek nehezen megy kultúráltan véleményt nyilvánítani. Én nem szoktam ezen fennakadni. Hozzátartozik a mindennapokhoz... :)
2012. márc. 21. 11:30

Mert vagy idegesek az emberek, és jól jön valakit bántani, főleg falkában, mert van egy csoport aki állandóan és mindenbe beleköt. Esetleg néha tényleg olyan vicces, vagy mondjuk ki kereken ostoba a kérdés, hogy spontán viccesen válaszolnak, és ezen megsértődnek.

Egyébként egyszerű lenne, mert ha a fórumindító nem venné fel az elé dobott kesztyűt, nem lenne kivel vitázni annak a pár rosszindulatú embernek.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook