Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Michel Houellebecq író fórum

Michel Houellebecq író (beszélgetős fórum)


8. de82bd5a12 (válaszként erre: 7. - Ildike2)
2022. okt. 20. 12:28

Sajnos még nem olvastam, de kedved csináltál hozzá. Nekem egyébként, amikor elkezdtem olvasni A harcmező kiterjesztését, olyan érzésem volt, mintha Camust olvasnék. A Közönyt.


Közben ha már ajánlottad az Intervenciók 2020 c. művét, ezen az oldalon a műből osztanak meg az olvasók idézeteket, ez bizony igencsak filozofikus: [link]

Ráadásul ez mindenkit érint szerintem, az akadémiai filozófiával a legtöbb embernek az a baja, hogy az ő, egyéni és konkrét élethelyzetére nem tudja alkalmazni; szakfilozófia, nem életfilozófia, ami egyetemi berkekben folyik.


Shakespeare nekem sem a kedvencem, ha már drámák, akkor egyértelműen Csehovra szavazok.

7. Ildike2 (válaszként erre: 6. - De82bd5a12)
2022. okt. 19. 07:43

A többi művét nem olvastad? Azok is legalább ilyen jók. Az Elemi részecskék után napokig nem tudtam másra gondolni, még álmodtam is vele.

Illetve ha már nyugati filozófia, mindenképp ajánlom az Intervenciók 2020 c. interjú-és cikkgyűjteményét. A Trumpról írott esszéje pl. zseniális. Vagy ahogy Putyinról ír évekkel ezelőtt, mintha jósolni tudna...

A klasszikusokat kevésbé szeretem, vagy talán inkább nincs türelmem hozzájuk. Pl. Shakespeare-nek is számtalanszor nekifutottam, de egyelőre előttem még rejte maradt a zsenialitása :)

6. de82bd5a12 (válaszként erre: 5. - Ildike2)
2022. okt. 14. 17:28

Látod, akiktől te olvasol, azokat az írókat én nem ismerem. Sylvia Path-ról hallottam, az Üvegburát akarom majd tőle elolvasni. Köszönöm szépen az ajánlásokat! 😊

Esetleg klasszikusokat szoktál olvasni? Nálam nagy kedvencek az orosz írók (legfőképpen Dosztojevszkij, Tolsztoj).


Amúgy ha már felhoztam a nyugati filozófiát, az elején kiütközik a két ellentét, az egyik a főhős pap barátja, aki vallásos kontextusban értelmezi a világot, az erotikát, a szexualitást, a másik az a szereplő, aki az információ áramlása, az informatika által látja a szabadság megvalósulását, de mondom, még nagyon az elején tartok. Ez teszi számomra zseniálissá A harcmező kiterjesztését.

5. Ildike2 (válaszként erre: 4. - De82bd5a12)
2022. okt. 13. 08:25

Krasznahorkai abszolút tervben van!

Utoljára Kim Leine, Karl Ove Knausgard és Sylvia Plath egy novelláskötete volt az étlapon. Leine egy varázslatos utazás,nagyon ajánlom, ha még nem találkoztál vele. Knausgard egy 21. századi pasi életérzése, néhol inkább nyavalygása, de abszolút fogyasztható - nekem azért is, mert sokat voltam Stockholmban, és pontosan tudtam követni a csavargásait a városban.

Updike-ot szoktam még újraolvasni, teljesen mást ad, mint huszonéves koromban.

Most leginkább H. 2022-es új regényét várom. Azt írják, teljesen más, mint az eddigiek. Nincsenek benne a rá jellemző dolgok(obszcenitás, depresszió), bár a címét látva (Megsemmisülés) ezt azért kétlem :)

4. de82bd5a12 (válaszként erre: 3. - Ildike2)
2022. okt. 12. 11:27

Most teljesen más nekem is, igen-igen. Illetve foglalkoztam nyugati filozófiával elég sokat, annak tükrében sokkal jobb a megértésem, el tudom a történetet helyezni abban a szellemi miliőben, ami a nyugati társadalmat jellemzi. Még az elején tartok, de nagyon tetszik.

Krasznahorkai László neve ismerős esetleg? Kiktől szoktál még olvasni?

3. Ildike2 (válaszként erre: 2. - De82bd5a12)
2022. okt. 11. 19:53

Szia!

Örülök, hogy írtál, nem vártam túl sok hozzászólást.

Én is úgy vagyok H-kel, hogy újra-újraolvasom a műveit és egyre többet felfogok belőlük.

Egy ülésre képtelenség az egészet befogadni.

Ugyanakkor hatalmas élmény, nem tudok betelni vele..

Tar Sándortól még nem olvastam, de rögtön utánanézek!

2. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Ildike2)
2022. okt. 8. 19:15
Szia! Én olvastam A harcmező kiterjesztését, éppen most szeretném újra olvasni. Jelenleg Tar Sándortól olvasok egy novelláskötetet, azon gondolkoztam kitől olvassak (este befejezem úgy néz ki), ismét nekiveselkedek A harcmező kiterjesztésének. 😉
2022. okt. 7. 17:37

Sziasztok!

Aki olvasta/olvassa, beszélgessünk róla! Nagy kedvencem.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook