Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi történik velünk emberek? fórum

Mi történik velünk emberek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi történik velünk emberek?

1 2 3
56. efa181b264 (válaszként erre: 51. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 26. 21:14
Szerintem kedvelnek a cukrászaim, mert velem lehet beszélni.Ha más a véleménye megvitatjuk.Kompromisszomot kötünk és így mindenki jól jár
55. efa181b264 (válaszként erre: 52. - 0c97fbb607)
2008. jún. 26. 21:12
Tévedsz, csináltattam vele citromsárga fondánt és nagyon gusztusosan a tetejét megspricceltük a citromsárga színnel és így mindenkinek igaza lett, és kb 2 óra alatt el is adtuk szinte mindet.:))))))))))))
54. cel
2008. jún. 26. 21:11

"olyan emberek fognak körülvenni akik igazak és jó velük lenni. Sokan vesznek körül, de még nem elegen."


Minden tiszteletem a tiéd, de egészen bizonyos vagy benne, hogy azok vesznek körül akik igazak és nem azok akik félnek a "frankónak" ellent mondani?

Két élű dolog a "frankót" minden esetben való kimondása, mert azok csak a te "frankóid". Koránt sem biztos, hogy az övék is. Apropó mignon szín: Alkotói szabadság, neked nem mond semmit?

Valószínű, hogy néhány keserű tapasztalat árán rá fogsz lelni az aranyközépútra. De leginkább azt kívánom, hogy az önbizalmad erősödjön meg és akkor nem kell a "frankó" állandó hangoztatásával ellensúlyoznod ennek hiányát.

Sok sikert hozzá!

53. efa181b264 (válaszként erre: 50. - McKenzi)
2008. jún. 26. 21:10
Ha az ember magáról ír,mond el kérlek miért baj ha az én szót használja.Nem vagyok egoista, ismernéd az öcsémet, na az az.De jól áll neki,mert jól adja elő magát.:)))
52. 0c97fbb607 (válaszként erre: 47. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 21:09

Mindegy,a téma mi történik velünk emberek?Erre te ,ahelyett hogy megkóstoltad volna a mignont,hogy finom lett -e,a színén kezdtél el veszekedni a cukrásszal,valószínű,újra csináltattad vele az egészet,miért????Tán nem ment a bugyid színéhez?:DD

Mi történik velünk emberek????:)))))

51. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 49. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 21:09
Nem az ugyfelekkel, vendegekkel szoktak az emberek faragatlanok lenni, hanem az alkalmazottaikkal. Persze nem ismerlek, igy tekintsd a hozzaszolasom targytalannak, ha nem erzed jogosnak.
50. McKenzi (válaszként erre: 43. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 21:05

".Amúgy lehet, hogy a fogalmazásom nem olyan jó, pedig igyekszem"


túl sokszor használod az Én szót, ezzel vigyázni kell, mert egoistán jön le.

49. efa181b264 (válaszként erre: 46. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 26. 21:04
Nem vagyok faragatlan!Üzletet vezetek és ott minden az őszínteségen alapszik.Azon, hogy a vendég szeressen eljönni hozzánk mert tudja , hogy ott nincs átvágva és még kedvesek is hozzá
48. McKenzi (válaszként erre: 46. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 26. 21:03
:))))
47. efa181b264 (válaszként erre: 44. - 0c97fbb607)
2008. jún. 26. 21:02
Nem fogok szakmai titkot elárulni neked de citromsárga színt el lehet érni ételfesték túladagolása nélkül is.:))
46. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 41. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 21:01
Nem az oszintesegtol felnek szerintem, hanem ha az igazadat faragatlan stilusban talalod. Olykor en is megteszem, de utana nem kell csodalkozni, ha nem kedvelnek.
45. efa181b264 (válaszként erre: 38. - Cel)
2008. jún. 26. 21:00
Kéretlenűl nem alkotok véleményt csak is akkor ha az velem kapcsolatos, vagy ha kikérik!Te máshogy szoktad?:))
44. 0c97fbb607 (válaszként erre: 42. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 20:59

Frászt!

A citromos mignon az elefáncsont színü,vagyis pasztell sárga,amilyennek a cukrász elkészítette!

Én még az életben nem láttam citromsárga citromos mignont,de ha neked az a fixa ideád,hogy tele kell nyomni ételfestékkel ,akkor legyen,biztos igazad van:))

43. efa181b264 (válaszként erre: 40. - McKenzi)
2008. jún. 26. 20:58
Nem mindig van igazam hiszen nem vagyok tökéletes emberből vagyok, de én nem akadok ki, ha valaki a szemembe mondja állításom ellenkezőjét.Ez nem erőszakosság, nem értem miért érzed ezt.Amúgy lehet, hogy a fogalmazásom nem olyan jó, pedig igyekszem
42. efa181b264 (válaszként erre: 39. - 0c97fbb607)
2008. jún. 26. 20:56
Akkor közlöm a majdnem fehér mignon az vagy vaníliás vagy kókuszos.A cukrász nem szegény mert tudja, hogy a citromos mignon citromsárga
2008. jún. 26. 20:53
Arra is rájöttem, hogy sok a megalkuvó ember, hát én nem vagyok az.Sokan az őszinteségtől nagyon félnek, pedig nagyon jó nyíltan élni, úgy,hogy nem kell azon agyalni mikor kinek mit mondhat az ember.Ha meg véletlenül megbántanék az őszinteségemmel valakit és szól, hogy sérült a személyisége e miatt akkor már kommunikál velem és megbeszéljük a dolgokat.Ha pedig megbántódik és nem szól, hát így járt.
40. McKenzi (válaszként erre: 37. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 20:52
olyan erőszakosnak tűnsz. Persze lehet, csak rosszul fogalmazod. de tudod, ha valaki ilyeneket ír, hogy "nekem se lehet mindig igazam" akkor valójában az jön le, hogy az illető úgy gondolja azért az esetek többségébeni igaza van :)
39. 0c97fbb607 (válaszként erre: 34. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 20:51

Jézusom:)))

Te ilyen miatt vitázol egy cukrásszal,amikor a citromos mignon tulajdonképp általában majdnem fehér???

Szegény cukrász....

38. cel
2008. jún. 26. 20:49
Kedves tika76, ugye jól értem, hogy csak akkor mondod el a véleményed, ha azt kikérték, kéretlenül csak is és kizárólag vezetői munkádból adódóan, a munka minőségére vonatkozóan?
2008. jún. 26. 20:46
Különben sokan mondták már, hogy szeretnének olyan nyiltak lenni mint én.Nekem sem könnyű, de engem sok bánat ért már azért, mert próbáltam ""toleráns""lenni.Rájöttem ha kimondom a frankót, csak olyan emberek fognak körülvenni akik igazak és jó velük lenni.Sokan vesznek körül, de még nem elegen.
2008. jún. 26. 20:42
Ó de én megértő vagyok és a kritikát is bírom ha van módom beszélgetni és reagálni rá.
35. McKenzi (válaszként erre: 32. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 20:38

Vannak emberek, akiknek nem lehet megmondani, mert túl nagy az egojuk. Másik hogy egy barátnő is más és egy rokon is más - A rokonodat nem te választod, mégha teljesen ellentétes a személyiségetek akkor is ki kell jönni egymással, márcsak a többiek (gyerekei, házastársa, stb) miatt is.

Egyébként így írásban te se tűnsz a legmegértőbb típusnak - na ezt most megmondtam :)))

2008. jún. 26. 20:34
Orsi ebben igazad van de én ilyen embernél mindig beszélgetést kezdeményezek, mert olykor tényleg csak úgy győzhető meg az emberünk, ha ő maga mondja ki , hogy tévedett.Pl.Mondom a cukrásznak, hogy legyen kedves citromos mignont csinálni.CSinált is és amikor megláttam majd szívrohamot kaptam, mert citromsárga helyett, valami fakó sárga színt választott és csinált belőle 200 db-ot.Szoltam neki, hogy mit csinált, hát kiakadt a lelkem, mert hát dolgozott vele sokat és tényleg szép volt, de a színt azt nagyon elrontotta.Nekiállt vitába szállni velem és megsértődött amikor rászóltam hohohó nem úgy van az ahogyan ő látja, mert és akkor oda állíatottam a süti mellé és megkérdeztem tőle, milyen színt lát??Hát nagy duzzogva kimondta, pasztell sárgát.Na ugye, mondom neki.Akkor tessék kijavítani, mert a citromos mignone citromsárga.Még mindig nekem dolgozik és belátta, hogy nem neki volt igaza pedig hidd el nem az a belátós tipus.Tulajdonképpen komunikálni kell egymással, nem győzködni a másik embert.Mindenkinek van saját igaza, és én sem vitatkozom sőt nem is szoktam vitázni leginkább megvitatom a dolgokat,A kettő nem ugyan az.
33. 7161d4c2ec (válaszként erre: 32. - Efa181b264)
2008. jún. 26. 20:15
igazad van az őszinteséggel kapcsolatban, csak sajnos nem mindenkivel lehet őszintén beszélni, van akivel értelmetlen vitát kezdeni, néha jobb hallgatni.Pl. van egy ismerősöm, vannak jó gondolatai, de más véleményt, ami az övével nem egyezik, nem lehet mondani, mert akárhogyis mindenképp neki van igaza.Úgyhogy meg kell válogatni kivel milyen őszinte vagy.Kivel érdemes.
2008. jún. 26. 18:43
Nekem akkor is az a véleményem, hogy igen is meg kell mondani a véleményünket, ha tetszik a másiknak, ha nem, mert én is elvárom, hogy mondják el a véleményüket velem kapcsolatban azok akikkel érintkezem.Én főnök vagyok és van, hogy én sem kímélem a dolgozóimat, de teret engedek és tudják, hogy elmondhatják, ha valamit másképp gondolnak mint én.Nekem se lehet mindig igazam.Komunikálni kell egymással minden esetben.Ez a lényeg.Nekem is van barátnőm és ő is pofozta le pusztán dühből a gyerekét elöttem.Én bizony kifejtettem, ez a pofon most nem volt jogos, ugye ezt te is tudod.Ő tudta és mivel szembesült a tettével mert én mondtam neki, nem megsértődött hanem ki tudta mondani, hogy nem volt igazságos.Én is voltam ebben a helyzetben, ő is szolt, hogy most én nem voltam igazságos, mert a saját nyomoromat vezettem le a gyereken.Ezért nem lett öri-hari közöttünk hanem inkább jobb viszony, mert a jó barátok a rossz dolgokat is kitűnően tudják kezelni.
31. McKenzi (válaszként erre: 30. - McKenzi)
2008. jún. 25. 20:43
2. nem éri meg emiatt öri-hariban lenni... - mármint tudva, hogy úgyse lesz változás attól, hogy elmondod a véleményed, ha lenne megkockáztatnám, de azért ezt leszámítva ő is jó anyuka, csak kissé idegesebb típus
30. McKenzi (válaszként erre: 28. - Efa181b264)
2008. jún. 25. 20:42

sokan nem szeretik, ha kijavítják őket, egyébként meg vannak kényes témák, amikben nem illik kimondani a véleményünket, ilyen a gyereknevelés is. Egyik ismerősöm saját mérgét vezeti le azzal, hogy apróbb dolgokért is ráüt a gyerekre, nem értek egyet ezzel, de nem merem megmondani, két okból

1. semmi értelme, mert az után is ugyanúgy oda fog ütni

2. nem éri meg emiatt öri-hariban lenni...


és mi van akkor, ha a főnök mond valami olyat ami nem tetszik? Mindennapos - emiatt nem rúgathatjuk ki magunkat, büszkeségből nem lehet kenyeret venni, ezért inkább elleplezzük az érzéseinket.

Szóval helyzete válogatja, de azt látom, hogy sokan azért finoman - akinek lehet, mert nem félnek tőle - megmondják a véleményüket

29. mama35
2008. jún. 25. 20:19
Mert az emberek, meg szokték, hogy a másik ember társuk mögé bujjanak,és a .jog hézagos jog mögé.hogy ha neki nemadnak igazat akkor mindenki rossz csak ő nem.Ha nem úgy mennek a dolgok ahogy neki kedvez akkor csak más tehet róla.Miért nem próbáljuk meg önmagunkat is megvizsgálni,DE ŐSZINTÉN. mindjárt más képpen látnánk a világot Na meg nem csak magunkat sajnáljuk, hanem az meber társainkra is figyeljünk.
2008. jún. 24. 16:22
Itt egy példa.Szavazás kérdés.Mit teszel ha valaki olyat tesz ami neked nem tetszik.Vagy valami ilyesmi a kérdés.A szavazók legtöbbje mit tenne?Leplezné az ellenérzéseit.Könyörgöm miért kell leplezni?? Meg kell mondani annak a valakinek, hogy esetleg nem jól látja a dolgokat és ,hogy olvasson utána mert rossz amit mond,vagy egyszerűen meg kell mondani amit az ember gondol.De a kérdező aki szavazásra adta ezt a kérdést ő is az a homokba dugom a fejem tipus lehet, ha nem áll ki a gondolataiért
2008. jún. 24. 16:14
Na igen, van aki érti azt amit közölni szerettem volna, van aki támadásba lendül, mert kikéri magának, hogy momentán sok ember egyezik a véleményemmel és mi az ,hogy egyáltalán fel merem hozni ezt a témát.Magadra ismersz,ugye? Igen is nagyon sok torz lelkű, önző, irigy, gőgős,rosszindulatú ember van akik megkeserítik az életünket.Eszem ágában sincs megváltoztatni ezeket az embereket, sőt kerülöm őket ha tehetem, ÉN. Csak sajna az ilyen emberek ilyenné nevelik gyermekeiket és ha nem cselekszünk és nem állunk a sarkunkra milyen lesz gyermekeink jövője??Nekem a hozzá állásommal sikerül a környezetemre hatnom.IGEN! A cikket kizárólag azért írtam, mert látni akartam, ki hogy gondolkodik erről.Mindent jól látok és mindent jól gondolok és véghez viszem.Még akkor is ha ez EGYESEKNEK nem tetszik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook