Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lehet a gond? Nem hall a másik fél, ha skype-on beszélünk! fórum

Mi lehet a gond? Nem hall a másik fél, ha skype-on beszélünk! (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2010. jan. 13. 21:50

A gépből hallom, nem a headseten.


De ha a zöldet előre dugom, akkor hallom a headseten.

2010. jan. 13. 21:49
Próbáljam úgy hogy csak a zöldbe dugom? A rózsaszínt sehová?
87. 07c4794583 (válaszként erre: 86. - VTünde)
2010. jan. 13. 21:43
szóval ha a zöldbe bedugod hátul (persze a megfelelő zsinórt) akkor nem is hallasz semmit a fülesben? pl amikor lejátszol egy videót a youtuberól, nem a skypeot, azt sem?
86. VTünde (válaszként erre: 85. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 21:36
akkor jött, amikor hátra dugtam és ha előre akkor én hallottam a másik felet a headseten keresztül (ide van rajzolva, mármint előre, hátul meg színesek a lyukak)
85. 07c4794583 (válaszként erre: 83. - VTünde)
2010. jan. 13. 21:32

aljzat a konnektoraljzat is! :)

minden, amibe beledugsz egy dugaszt. vagyis egy zsinór végén levő "csatlakozófejet".


az aljzat az általános neve az efféle lyukaknak. :)


jahogy elöl is van aljzat, mikrofon is meg kimenő is?? :O


most akkor kipróbáltad, hogy hátra dugod - mikrofont a rózsaszínbe, fülesréstz a zöldbe? vagy ekkor jött a gépből a hang?

2010. jan. 13. 21:21
Nem tudom lefotózni, mert lemerült a fényképező aksija :(
83. VTünde (válaszként erre: 81. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 21:21

A vízszintes csíkokban nincs semmi, ez biztos.

Van egy rózsaszín, egy halványzöld (nem látom jól) és egy zöld színes lyuk, ettől infarktust akartam kapni, hogy nem-e ide kell dugni, mert én eelőre dugtam, ahová rajzolva van fejhallgató és mikrofon, de kipróbáltam , és próbahívást csináltam skype-on, de a gépből hallottam ahangot, nem a headseten keresztül.


Az aljzat az a színes körök?

2010. jan. 13. 21:12
ehhez nem kell szétszedni, csak jól megnézni hátulról :)
2010. jan. 13. 21:12

oké mutatok még egy példát, ez is álló gép


[link]


az alaplapi hangkártya bemenetei a rózsaszín, zöld stb (microphone jack, stb angolul)


alul meg van 3 olyan, hogy "Expansion slots", a vízszintes csíkok, oda lehet plusz kártyákat belerakni. (a képen csak szürke takarólemezek vannak, mert ebben a gépben nincs plusz kártya).


az a nagy kérdés, hogy neked hol vannak az aljzatok, a vízszintes csíkos részen, vagy ott fönt mint a képen, vagy mindkettő?

2010. jan. 13. 21:06

Hát a gépem nem fekvő, jelen pillanatban ennyit tudok, szét nem szedem most. De ha bejelölöd kedvencnek ezt a fórumot, az egyik barátunk talán ért ezen a nyelven, amin Te:) Nekem kezd kínai lenne, pedig megerőltetem magam, néha benéznél hogy írtam-e?

A szomszéd csaj mikrofonját is kipróbálom holnap, ha nem felejtem el.

2010. jan. 13. 21:00

egyébként a hangkártya egy olyan állat, ami átalakítja az analóg hanghullámokat a számítógép számára is érthető digitális jelekké.


ilyen az integrált hangkártya:

[link]


a kép szélén jobboldalt láthatsz egy kerek kék, rózsaszín és egy zöld aljzatot.

a zöld a kimenő hang (hangszóró vagy füles, amit te szeretnél hallani), a rózsaszín meg a bemenő (amit te adsz ki és megy be a gépbe).


ez azért fontos, mert hiába alapból a rózsaszínbe kell dugni a cuccost, van olyan driver/programjában kézzel át lehet állítani, hogy melyik dugasz mi legyen, és el lehet állítani úgy, hogy egyik se legyen bemenő hang!

(ezt persze elállíthatta valaki véletlenül is.)


namost ugyanennek a hangkártyának a pci kártyás változata:


[link]


ott az a függőleges zöld kártya, ami "rá van állítva" az alaplapra, az a hangkártya. gond lehet abból is, hogy van alaplapi IS meg külön beletett is, és kicsit összezavarodik a gép.ú


de mivel te látod a gépet, nem tudom, hogy a vízszintes réseknél vannak-e a bemeneteid - amik a berakható kártyák kilátszó végei - vagy fölöttük máshol.

78. VTünde (válaszként erre: 77. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 20:54

Kipróbálom majd a szomszéd csajét akkor.


Dugasz, a headset-é az kettő.


Pc asztali.

77. 07c4794583 (válaszként erre: 76. - VTünde)
2010. jan. 13. 20:52

lehet bármi, vannak ilyen kis talpas különálló mikrofonok, akár 1000 forintért. de egyszerűbb csak kölcsönkérni valakitől (lehet headset is). csak legyen benne biztos az illető, hogy nála működik!


vagy szaladj át a szomszédba valamikor, hogy még egyszer kipróbáld. ugyanis ha működik, utána jön a dolog bonyolult része..


meg tudod mondani az alaplap típusát? meg kérdeztem, hogy nem laptop-e? meg hogy 4 ilyen kerek dugasz van-e vagy 3 vagy csak 2...

76. VTünde (válaszként erre: 73. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 20:45

Nagyjából értem. Tudod, az a baj, hogy szeptemberben vettük a gépet és egyszerűen nem emlékszem,hogy első perctől kezdve nem hallottak engem skype-on vagy először igen:(


Másik mikrofont pl. headset?

75. 07c4794583 (válaszként erre: 73. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 20:40

aú elírtam

"egyszerű: az 1-est kizárni azáltal, hogy kerítesz egy másik mikrofont, ami tutira működik és bedugod. ha az működik, akkor a genius füleseddel van a baj."

74. 07c4794583 (válaszként erre: 72. - VTünde)
2010. jan. 13. 20:39
ja 2 hónappal ezelőtt működött? vagy csak a szomszédnál, azaz ezen a gépen sose (vagy nem próbáltad)?
2010. jan. 13. 20:39

szóval így néz ki ez a dolog:


hang >> mikrofon >> zsinór stb >> csatlakozó >> hangkártya a gépben >> operációs rendszer >> skype alkalmazás >> internet >> másik fél skype-ja



na ebből is látszik, hogy hány helyen romolhat el ez a dolog.


elmondásod alapján, mivel a cuccos tuti működik más gépben (?), a dolog elejét kizártuk. mivel neked senkivel se megy a skypeolás, azt is kizártuk, hogy a másik félnél lenne a gond (meg gondolom, másokat hall ő, csak téged nem).


mivel a windowsba nem jut el a hang, valahol a kettő között lesz a probléma, tehát vagy:


1. gond van a csatlakozás körüli résszel (ezt írta is korábban valaki, tehát kontakthibás ott a cucc, ahol bedugtad a dugaszt - nem 3 vagy 4 luk van? csak 2 tutira, és mikrofonjellel rajta?)

2. gond van a hangkártyának avval a részével, ami megértené ezeket a jeleket, tehát például nem jó a drivere a hangkártyának,

3. vagy fel van telepítve valami audiovezérlő szoftver vagy ilyesmi, ami bekavar.


gondolom, a gépet már újraindítottad ezerszer.


egyszerű: az 1-est kizárni azáltal, hogy kerítesz egy másik mikrofont, ami tutira működik és bedugod. ha az működik, akkor nem a genius füleseddel van a baj.


bonyolult: 2,3 meghatározni a hangkártya típusát, ráfrissíteni a drivert, utána újraindítani, megnézni, hogy milyen programok indultak el a bal alsó sarokban, és van-e közöttük bármi, ami beleszólhat az audio-vezérlésbe.


dióhéjban ennyi :D

72. VTünde (válaszként erre: 71. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 20:33

Nem működik már vagy 2 hónapja és kb. decemberben lett a szomszédban kipróbálva, ott működött.


Akkor mi lehet a gond szted?

71. 07c4794583 (válaszként erre: 69. - VTünde)
2010. jan. 13. 20:31

hehe nekem is pont ilyen van, és nem működik a mikrofonja :)

méghozzá azért, mert ott a tövénél kicsit megtört a kábel. mivel leejtettem. de én onnan tudom, hogy szét is szedtem...


de ne ess neki, mivel azt mondod, más gépen működik. mennyi idővel ezelőtt volt az a más gépen kipróbálás?


(az elektronikai eszközöknek van egy olyan jó tulajdonságuk, hogy egyik napról a másikra is elromlanak. nem mondom, hogy ez történt, de benne van a pakliban.)

70. VTünde (válaszként erre: 63. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 20:17
Erre válaszolva akkor, nincs rajta semmi színes bigyó :)
69. VTünde (válaszként erre: 67. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 20:15
A 4. igen és az is van, hangerő szabályozó.
68. VTünde (válaszként erre: 66. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 20:13

Itt vagyok, csak fürdetés-altatás volt.


Semmi ilyesmire nem használtam a gépet...tehát sajnos nem tudom megmondani.


Asztali pc, és igen zöld-rózsaszín.A gépen meg ne zöld-rózsaszín van, hanem oda va nrajzolva a jele, hogy hová mit kell dugni.

2010. jan. 13. 19:29

egyébként ez egy ilyesmi cucc, bármi ezek közül?


[link]


egy dugasza van vagy kettő? és van a zsinórján olyan tekerenytűs izé is?

66. 07c4794583 (válaszként erre: 65. - VTünde)
2010. jan. 13. 19:26

ööö hát van olyan emléked, hogy sikerült bármire használni a mikrofont a gépen?

nemcsak skype-pal lehet telefonálni, hanem pl voipbusterrel is. vagy van olyan program, amire fel lehet énekelni valamit. vagy ott az a windowsos hangrögzítő, amit kipróbáltál és nem működött...


szóval volt már hogy ment a befele menő hang a gépen?

(mert amit te hallasz, az a kifele menő hang ugye.. az oké, hogy az működik)


ennek kapcsán jut eszembe, olyan ez a mikrofonos füleses génius cucc, hogy van neki két dugasza, egy zöld, meg egy rózsaszín? és te a gépbe a zöldbe a zöldet, a rózsaszínbe meg a rózsaszínt dugtad, ugye?

(amúgy ez nem laptop, ugye, hanem asztali pc?)

65. VTünde (válaszként erre: 64. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 19:21

Hülyeséget kérdezek: ezt honnan kellene tudnom?

Amióta megvettük ezt a gépet, úgy emlékszem, nem hallottak skype-on? akkor mi van, a gép hibája?


Bocsánat a figyelmetlenségért!

2010. jan. 13. 19:02
á inkább leírom még egyszer: használtad-e valaha sikeresen a mikrofont - ezt vagy egy másikat - ezen a gépen?
2010. jan. 13. 19:01

azt értem, hogy nem értesz hozzá, de ebbe a topikba nem írtam olyan sok hozzászólást. mindegy, úgy látszik, visszakeresni is nekem kell. tehát: 33-as hozzászólás:


"ok

asztalon keresd meg a Sajátgépet

jobbklikk

Kezelés menü

ha kinyílt, Eszközkezelő

ottan keresd meg azt a részt, ahol a hangkártya van, és írd ide a nevét meg ilyesmi


nincs rajta sárga háromszög meg piros kereszt ugye?"


a másik kérdést tegyem fel harmadszor is, vagy kikeresed az 58-asból?

2010. jan. 13. 18:45
Bocsi, de én ezekhez nem nagyon értek. Ha nem működne, akkor a gépből sem hallanám a másik hangját nem?
61. VTünde (válaszként erre: 59. - 07c4794583)
2010. jan. 13. 18:42
min? :)
2010. jan. 13. 18:40
+1 ha a második kérdésre a válasz igen, akkor újraindítottad-e már a gépet?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook