Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi fér bele 4 nap Londonba? fórum

Mi fér bele 4 nap Londonba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
50. d3d94691a4 (válaszként erre: 45. - Fiatal nő)
2010. jún. 10. 14:26
A horrorkamra a legizgalmasabb része a panoptikumnak. Már csak azért megéri bemenni! Valóban nem olcsó, de nekem megérte, és nem elsősorban a viaszfigurák miatt! Először a bábukat lehet végignézni, aztán fel lehet ülni egy "kisvasútra", és különböző történelmi korok elevenednek meg, nagyon érdekes. És végül a kamra, amit azoknak ajánlok, akik szeretnek borzongani. Olyan az egész, mint a vidámparkokban az elvarázsolt kastély. Sötét van, villódzó fények, erős és hirtelen hangok. A termekben "főállású rémisztők" dolgoznak (mi így neveztük őket), akik a semmiől előbukkanva hozzák rá a frászt az emberre. Izgalmas és csúcs érzés! A belépő pedig mindhármat magába foglalja!
2010. jún. 10. 14:25
A Notting Hill-ről esett már szó? Hirtelen nem is emlékszem. Ott is van piac és ott forgatták az azonos című filmet Hugh Granttel és Julia Roberts-szel. :)
2010. jún. 10. 14:24
ezekben a muzeum nezegetesben tok zsar a hosszu sor en utalom kivarni, lehet azer nem is szeretek muzeumba jarni:)
47. minike26 (válaszként erre: 31. - Reno77)
2010. jún. 10. 14:20
ez a piac tok jo lehet ,csak akr h nincs minden nap nyitva
46. Fiatal nő (válaszként erre: 44. - Nagyir)
2010. jún. 10. 14:17
Minket sem. :)
45. Fiatal nő (válaszként erre: 43. - Minike26)
2010. jún. 10. 14:17

Igen, én is etettem már kézből mókust, de én a Hyde Parkban. :) Azok tényleg aranyosak. A parkokon tényleg nagyon érdemes átsétálni. Én sem azt mondtam, hogy egész nap csak múzeumban legyen, azért írtam, hogy 2-3 egy nap az reális. Mert ebbe még belefér a park is, meg egyéb séták is. :)


A viaszbabák szerintem annyira nem érdekesek, de tényleg mindenki maga eldönti, hogy Őt mi érdekli, és arra szentel időt. :) A panoptikumot én is meg szeretném egyszer nézni, de majd a legvégén, ha már minden egyebet láttam, ami jobban érdekel... :)


Egyébként ha már viaszbabák... Van horrorkamra is. Szintén egy vagyon a belépő (én nem voltam), ha valaki nagyon fogékony rá és pénzt is tud szánni rá... :D

44. Nagyir (válaszként erre: 41. - Fiatal nő)
2010. jún. 10. 14:16
Valahogy minket sem vonzott, hogy egy kisebb vagyont elköltsünk viaszbabákra... :D
43. minike26 (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2010. jún. 10. 14:13

en kivulrol gondoltam ezeket a dolgokat mint a palota, h egy nap ellehet menni ezeket megnezni , james parkba tok jo ellehet lenni a mokusokkal. Vagy ha az illett arra vagyik h egesz nap muzeumokat nezzen, en nem mondom h ne tegye.


Mindenki mas szemszogbol latja, en nem vagyok nagy muzeumos. Vax muzeum sztem ami igaz megeri megnezni. De oda se mennek mar 2szer.

42. Fiatal nő (válaszként erre: 34. - Alfoldi13)
2010. jún. 10. 14:12
Az interneten érdemes megnézni, hogy mikor nyitják fel a Tower Bridge-t. Sajnos élőben én még ezt nem láttam (márhogy a nyílást-zárást), de ami késik, nem múlik. :)
41. Fiatal nő (válaszként erre: 40. - Nagyir)
2010. jún. 10. 14:08

Ha az ember felmászik a Szent Pál legtetejére, onnan is ugyan azt látni kb, mint a kerékről... Inkább oda érdemes befektetni, hamár madártávlat...


A panoptikumot én sem láttam még, talán egyszer, ha nagyon nem lesz már más látnivaló. Nagyon drága a belépő, meg annyira nem is érdekes szerintem, csomó baba... Van azoknál érdekesebb is. Legalábbis az én ranglistámon a Tussauds valahol leghátul kullog. :)

40. Nagyir
2010. jún. 10. 14:06
Mi költségtakarékosságból kihagytuk a panoptikumot és a London Eye-t, de ha van elég útravalód, akkor szerintem megéri körbenézni a magasból. :) Na és a Temze partján is fantasztikus végigsétálni, mi pont akkor mentünk át a Tower Brige-n amikor egy vitorlás kalózhajó (!- fedélzetén eredeti kalózokkal:))készült átsiklani és a partról gyönyörű képeket készítettünk az emelkedő-leereszkedő hídról.
2010. jún. 10. 14:05
Nagyon ajánlom még a Covent Gardent és a Kew Gardenst. Most jutott eszembe... :)
38. Reno77
2010. jún. 10. 14:05

És még valami. Szinte minden nap van valami szuper koncert vagy musical. Érdemes előre megnézni, hogy mik vannak és legalább egyre elmenni este. Jegyet a neten lehet foglalni.

Én a Sister Act-et láttam színházban (Apáca show), isteni volt. :)

Sikerült egy Coldplay koncertre is elmenni a Wembley-be, hihetetlen élmény 70.000 ember és minden rendben, gyorsan ment. Meg Robbie Williams-et is láttam októberben Camden-ben.


Teljesen más a hangulat mint itthon. Kár kihagyni. :)

37. d3d94691a4 (válaszként erre: 1. - Tesida)
2010. jún. 10. 14:03
Szia! Én nemrég voltam kint, sajnos csak másfél nap jutott. Így is sok dolgot meg tudtam nézni: a Madame Tussaud's volt az első állomás, aztán Sherlock Holmes Múzeum, British Múzeum, Picidally Circus, Soho, Tower, London Eye, Parlament a Big Bennel, Westminster apátság, Downing Street 10., a lovasgárdisták laktanyája, Trafalgar tér, National Gallery, Green Park, Saint James Park, Hyde Park, Buckingham Palota. Ha érdekelnek a részletek, írj privátban, talán néhány hasznos tanáccsal is tudlak látni!:-)
36. Fiatal nő (válaszként erre: 29. - 9242a6388c)
2010. jún. 10. 14:03

A páromnak meg leszakadt a cipője talpa, így mi is kénytelen voltunk venni. A legolcsóbbat, de azt is drágállottuk. Nekünk ez a londoni shoppingolás annyira nem jön be... Legalábbis ami az ajándéktárgyakat és ruhákat illeti.


A párom lelkes bélyeggyűjtő, így bélyegeket azért vettünk ajándékboltban. Mondjuk egyetlen egy boltban volt, sehol máshol. :(

35. 9242a6388c (válaszként erre: 25. - Tesida)
2010. jún. 10. 14:02
Merre fogtok lakni? Megvan már a szállás?
2010. jún. 10. 14:01

az oriáskerék

a felnyiló hid

és minden mit akar az ember

33. syria (válaszként erre: 1. - Tesida)
2010. jún. 10. 14:01

Annak idején 5 nap párizsi tartózkodásba úgy „raktam bele” kb. 2 hetet, hogy előtte itthon útikönyv (teljesen mindegy, hogy milyen) alapján előre megterveztem mindent. Ott aztán nem volt céltalan kószálás, hanem minden napra több, célirányos program. Kb. negyedszázada volt, de még mindig emlékszem az élményekre.


Van még időd felkészülni. Nagyon megéri! :)

32. 9242a6388c (válaszként erre: 25. - Tesida)
2010. jún. 10. 14:01
Az üzleti negyed szerintem nem szép...
31. Reno77
2010. jún. 10. 14:01

És a legeslegjobb talán a Borough Market volt. Egy nagy piac, ahol mindent megkóstolhatsz, olyanokat ehetsz amit sehol eddig, isteni reggelik vannak. Hmmmm..... Este ugyanitt szórakozni lehet a Temze partján. A metró 3 percre van tőle.

A London Bridge megállónál van.


[link]

30. Fiatal nő (válaszként erre: 22. - Nagyir)
2010. jún. 10. 14:01

Én májusban, illetve 2x márciusban voltam. :)


Hát, két hét alatt sem lehet bejárni a várost teljesen, sőt... :(


Én is tervezek visszamenni jövőre is, akkor folytatom a mustrát. :)

29. 9242a6388c (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2010. jún. 10. 14:00
Rossz cipőben mentem, annyira feltörte a lábam, hogy menni nem birtam! Persze, hogy az Oxford streeten néztem ki egy csizmát, muszáj volt megvenni, és még okom is volt rá! Szóval én vásároltam is, de csak kényszerből!:O)))
28. Fiatal nő (válaszként erre: 25. - Tesida)
2010. jún. 10. 13:59
Nekem mindkettő tetszett, érdemes időt szánni rájuk. Előbbi gyönyörű, nagy, zöld, és ott vannak a környéken érdekes látnivalók, az üzleti negyedben meg azok a hatalmas "felhőkarcolók"... Nekem az is élmény volt.
27. 9242a6388c (válaszként erre: 22. - Nagyir)
2010. jún. 10. 13:58
Én is szeptemberben voltam!:O)
26. Fiatal nő (válaszként erre: 21. - Minike26)
2010. jún. 10. 13:57

Miért jó a shoppingolás, azt nem értem. Én 3x voltam kint, de sosem shoppingoltam. Erre pazarolni azt a drága időt, meg a pénzt? Inkább a belépők... :-D


A Buckingham Palota nem nagy cucc, kívülről is elég látni, meg ott amúgy is általában hatalmas a tömeg, főleg, ha épp őrségváltás van. (az meg szerintem szintén nem ér annyit, de hát egyszer ha már ott van az ember Londonban, nézze meg - én speciel nem estem tőle hanyatt :))

25. tesida
2010. jún. 10. 13:57
Kérdezném a tapasztaltaktól, hogy mennyire érdemes a Greenwich Parkba és az üzleti negyedbe menni?
24. Reno77
2010. jún. 10. 13:56

Én elég sokszor voltam, de nem tudom megunni. A kedvenc városom. :)

És szinte mindig üres bőrönddel megyek, mert a ruhák nagyon olcsók és rengeteg kiárusítás van. :)

Nemsoká már lurkóval megyünk vissza, ő is élvezni fogja. Főleg a rengeteg kacsát és mókust. :)

23. 9242a6388c (válaszként erre: 21. - Minike26)
2010. jún. 10. 13:56
Camden tényleg, az is nagyon klassz piac!
22. Nagyir (válaszként erre: 1. - Tesida)
2010. jún. 10. 13:56
Szia! Szeptemberben éppen négy napot tölthettem Londonban (péntek hajnalban indult a gép, hétfő késő este érkeztünk haza). Első nap délután bejártuk a British Museum "töredékét" :), aztán a hétvégén voltunk a Tower-ben, a Buckingham Palace-nél, a parlamentben (időszakosan látogatható), a Tate-ben, végigjártuk az Oxford Street-et (a hétfőt is itt töltöttük), eljutottunk Greenwich-be (a piacot se hagyjátok ki!), rengeteget sétáltunk, vásárolgattunk is, vasárnap este a Piccadilly-n és a Trafalgar Square-n voltunk még. Kb. ennyire jutott időnk, vagy a felére már nem is emlékszem. Hozzáteszem halálosan jó és egyben fárasztó volt, mi egész nap úton voltunk, mert nem érte volna meg hazamenni napközben. Tényleg szeretnék még legalább egyszer visszamenni, hogy mindazt, amire nem jutott időnk, még bejárhassam. :)
21. minike26 (válaszként erre: 1. - Tesida)
2010. jún. 10. 13:54

1nap mennyetek vax museumbe, az hosszu ido, 2 nap megtudjatjok nezni a palotat, big ben, kerek.. ezek nagyon kozel vannak, aztan 3. nap eltudtok menni shoppingolni az oxford streetre az a fo utca, 4. nap meg ami legjobb azt csinaljatok:D

Meg van egy piacfele Camden town a neve assszem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook