Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a következő nevekről? Melyiket adnátok a gyermeketeknek és miért? fórum

Mi a véleményetek a következő nevekről? Melyiket adnátok a gyermeketeknek és miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
73. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 68. - Mandulacska2)
2012. dec. 31. 13:42

Megnéztem az idegenszavaknál jelenti a senkit.


Egyébként, ha egy nevet hallunk, azt magyar füllel halljuk és nem fogjuk kutatni, mit is jelent. Hangzás és magyar jelentés alapján döntünk legtöbben.

72. f64f0d9a69 (válaszként erre: 55. - Mandulacska2)
2012. dec. 31. 13:42

Igen. Gondolj Nemo kapitányra!

Senki kapitány.

(Jules Verne)

2012. dec. 31. 13:41
Nekem még a Némó nem is annyira rossz, hiszen nem tehetnek róla, hogy közben kitaláltak egy ilyen mesét. Meg így hogy 2 neve van, később eldöntheti, melyiket akarja majd használni.
70. andi6020 (válaszként erre: 53. - Kukacc)
2012. dec. 31. 13:39

"Ezerszer értelmesebb név"


Szerinted.

Szerintem meg vicc-kategória mindegyik.

69. emagdi (válaszként erre: 61. - Kukacc)
2012. dec. 31. 13:39

akkor a hegylakó ellentéte :))


egy darabig úgyis mindenkinek a bohóchal fog eszébe jutni róla, de pár évtized múlva vélhetően feledésbe merül már ez a rajzfilm is, és tudják majd máshoz is kötni ezt a nevet:)


egyébként szerintem nem rossz választás, ha egy nagyon erős és különleges egyéniségű ember viseli.

68. mandulacska2 (válaszként erre: 61. - Kukacc)
2012. dec. 31. 13:38
Jó . elhiszem. Megnéztem. De ettől függetlenül nekem még ugyanaz a véleményem, hogy neked más. De az, hogy neked ez értelmes, pl. egy munkaügyes nem fog utánanézni , hogy milyen eredetű, mi a jelentése ennek a névnek. És a gyerekek bizony szintén nem erre fognak gondolni, hanem a bohóchalra.
67. Bobesbobek (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 31. 13:38
Nem attol lesz valaki persze,de van olyan lány név hogy Őzike!Eltudod képzelni őzikét aki meghizik pattanásos,és reng alatta a föld?én így értem,hogy meghatározó!
2012. dec. 31. 13:37
Én a Zselykére azt hittem először hogy egy molylepke féle, a Marvin (Alvin) meg a Mókus jutott eszembe a mesefilm :)
65. Kukacc (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 31. 13:37

Nem :)

Vannak sokkal szebb nevek is, ezzel tisztában vagyok :)

Épp azért keresem a nevet már most a kistesónak ;)

64. Kukacc (válaszként erre: 59. - Mandulacska2)
2012. dec. 31. 13:36

Utónévnél kell keresni, mert ez egy SZEMÉLYNÉV, nem pedig idegen szó.

Már elnézést.

2012. dec. 31. 13:36
De látom, van más jelentése is.
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - Kukacc)
2012. dec. 31. 13:36

"Ezerszer értelmesebb név, mint a Brendon, Denisz, meg stb."


Beleestél abba a hibába, hogy csak a tiétek a jó, a többi csak rosszabb lehet. :((

61. Kukacc (válaszként erre: 55. - Mandulacska2)
2012. dec. 31. 13:35

Némó


Görög eredetű, férfi név.


Jelentése: A Némó görög eredetű férfinév, jelentése: völgylakó, völgyből való.


Névnap:

április 12.

október 29.

december 22.


Anyakönyvezhető


Teljesen mindegy, tesód barátnője milyen nyelven beszél, mivelhogy a Némó eredetileg görög eredetű név :)

2012. dec. 31. 13:35
Na leellenőriztem, tényleg azt jelenti a Némó, amit én tudtam.
2012. dec. 31. 13:35
58. emagdi
2012. dec. 31. 13:35

hát, ha már szavazásra van bocsátva a gyerek neve, akkor szerintem a felsoroltakból az ingrid a legjobb választás.

a boróka az egyértelműen a bogyós bokor, a zselyke abszolút lúzer név, ha esetleg határozottabb fellépésú lány lesz, akkor totál nem fog ráilleni, ráadásul egy külföldi sem fogja tudni kiejteni (azért erre is gondolni kell, egyáltalán nem biztos hogy a gyerek magyarországon akarja majd leélni az egész életét).


szerintem a marvin az jó fiú névnek:)

2012. dec. 31. 13:35
De nem akartalak megbántani, személy szerint én sose értettem, miért kell egy gyereknek Brendon, Nintendo, Orália, meg ilyen neveket adni. Csak hogy "különleges" legyen. Mert ezért akarják, hogy ne legyen sűrű. De ahogy te is megfogalmazod, nem ettől lesz az.
56. andi6020 (válaszként erre: 53. - Kukacc)
2012. dec. 31. 13:35
Csodálnám, ha a Némót választaná.
55. mandulacska2 (válaszként erre: 53. - Kukacc)
2012. dec. 31. 13:34
Hát nem tudom, de legalább van választási lehetősége. Párom öccsének a barátnője franciául beszél, ő azt mondta, hogy a némó jelentése az, hogy "senki". De majd megnézem.
2012. dec. 31. 13:31
Szerintem nem a névtől lesz valaki, nagybetűs VALAKI. Tudni kell viselni, sosem a név alapján ítélem meg az embereket, hiszen azt a legtöbben kapjuk a szüleinktől,nem is túl sok a névcsere felnőttkorban. Egyik ismerősöm Nemoda Buda, és nagyon jól eligazgatott egy céget. A fia is ezt a nevet kapta. Mindenkinek úgysem felelhetünk meg semmilyen téren. Döntsenek a szülők, ne foglalkozzanak véleményekkel, majd kialakul.
53. Kukacc (válaszként erre: 48. - Mandulacska2)
2012. dec. 31. 13:28

Az én kisfiam Ákos Némó.

Nem látok benne semmi rosszat, Ő fogja eldönteni, melyiket használja. Egyébként egyáltalán nem gáz név a Némó, nézd meg a jelentését. Mi amikor ezt választottuk, eszünkbe sem jutott a bohóchalas mese. Ez tuti, hogy nem tucatnév és bár meglepődtek az ismerősök a néven, ma már azt mondják, el sem tudják képzelni, hogy ne Némó legyen :)


Ezerszer értelmesebb név, mint a Brendon, Denisz, meg stb.

52. Bobesbobek (válaszként erre: 48. - Mandulacska2)
2012. dec. 31. 13:26
Èn is ésszerű határokon belül gondoltam a dolgot!Nem szabad büntetni,illetve szerintem a név meghatározó,ez biztos! Nálunk nem volt tudatos de nem tudtunk másban megegyezni!Most bajban vagyunk mert a második is fiú es már csak 2 hónapunk van és megint nem tudtunk dönteni!a fiam amugy Király Kitán Attila,nehez melle választani :-)
51. Kismanó86 (válaszként erre: 48. - Mandulacska2)
2012. dec. 31. 13:22
Na pont ezt írtam. Pl. nehezen tudnék komolyan venni egy Eperke nevű ügyvédnőt vagy tanárnőt, persze babakorban biztos cuki ez a név.
2012. dec. 31. 13:21

Nekem a Marvin egyáltalán nem tetszik. :-( Sosem adnám a gyerekemnek.

A lánynevek közül, ha választani kell, akkor inkább a Boróka, de méginkább egyik sem.

Illetve szerintem nagyon oda kell figyelni, hogy passzoljon a vezetéknévhez és szerintem amelyikhez passzol a Boróka, ahhoz az Igrid nem hiszem.

Nem biztos, hogy az a jó, ha minél különlegesebb a név, hiszen később, nagykorában is használnia kell. És én annyira nem érzem problémának (régen nem is volt ez akkora baj), ha mondjuk van még egy a faluban/városban, akit ugyanúgy hívnak.

2012. dec. 31. 13:21
nekem sem tetszenek ezek a nevek. Zselykebol tenyleg nagyon sok van mostanaban :S amugy mi a vezeteknev amihez passzolnia kell?
48. mandulacska2 (válaszként erre: 45. - Bobesbobek)
2012. dec. 31. 13:18
Ez így van. Viszont értem én, hogy a szülők a gyereküknek mindig a legkülönlegesebbet akarja adni mindenből, így a nevet is, de nem gondolnak sokan arra, hogy mi van iskolában a gyerekkel. Vagy pl. ha felnő a gyerek és megy munkát keresni. Hogy vegyék komolyan így a gyereket, ill. később a felnőttet. Pl. hallottam már kisfiúról, akit Némónak, vagy Nintendónak hívtak. Na most ilyen nevet elviselni egy életen át.
2012. dec. 31. 13:18
Nekem a Zselyke tetszik ezek közül, a többi nem. Zselykével már találkoztam, a fiú név olyan kis furcsa, nem tudom felnőtt embernek elképzelni.
2012. dec. 31. 13:16
ezek magyar nevek? ha igen elég vacakul hangzanak. nem nyerő egyik sem.bocsi
2012. dec. 31. 13:14
Az én fiamnak is különleges neve van,elösször mindenki furcsálja,vissza kérdez !Nehéz ilyet választani de ha erre adja a fejét nem jó ha ilyen helyen véleményezteti szerintem!Vagy bevállalod vagy nem!
44. mandulacska2 (válaszként erre: 39. - Aville)
2012. dec. 31. 13:14
:( Hát szomorú. Mondjuk élhető név tényleg kevés van, ami nem sűrű. Akármilyen ritka, én pl. nem adnék a fiamnak Alpár nevet, vagy a lányomnak ünőkét, még ha az ősmagyar nevek a menők manapság. És Brendont se a fiamnak. Pedig az is menő.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook