Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a pénz? Mi a pénz az életedben? Csak egy eszköz, vagy az életed meghatározója? fórum

Mi a pénz? Mi a pénz az életedben? Csak egy eszköz, vagy az életed meghatározója? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. okt. 11. 11:11

A pénzről nagyon nehéz beszélni, mert

1: sorsmeghatározó

2: legtöbben fetisizálják

3: sokaknak életbevágó a hiánya

4: akinek sok van, legtöbbjük nem is tudja miért van

5: akinek nincs, az ...

82. Nikice (válaszként erre: 76. - Dodi44)
2015. okt. 8. 13:08
Biztos voltam abban, hogy nem a levegőbe "beszélsz", mikor a korábbi hsz-t olvastam.
81. Kilimcs (válaszként erre: 80. - Málnafagyi)
2015. okt. 8. 12:03
De nem a penz lebeg a szemed elott. Plane nem ha azereted a munkad. A penz csak egy csereeszkoz.;)
2015. okt. 8. 11:31
Akik azt írják hogy nem engedik hogy uralja az életüket nem jól látnak valamit:nap mint nap dolgozunk érte-tehát uralja az életünket ha akarjuk ha nem,az ébren töltött időnk nagy részét munkával töltjük
2015. okt. 8. 09:49

Évekkel ezelőtt volt nálunk egy nagy földrengés, na, akiknek akkor összedőlt a háza, az azóta is sátrakban lakik. Ez nem normális egy európai országban. Másrészt volt nekik rengeteg adomány, csak nagy részét lenyúlták és a munkálatok nem kezdődtek el. Ez olyan 5 éve történt kb és jól emlékszem, hogy akkora földrengés volt, hogy volt olyan, aki takaróba csavarva kidobta a gyerekét az ablakon, hogy nehogy az összedőlni készülő ház agyonnyomja.


Mégis mit lehet az ilyeneknek mondani, melyik ezo baromságot tudná a fórumindító meggyőzően tálalni, hogy ezeknek az embereknek miért van még mindig csak sátor a fejük felett? Azt, hogy ők tehetnek róla?

78. gribedli*** (válaszként erre: 75. - Nikice)
2015. okt. 8. 09:42

Egyetértek. Ezért vagyok minimalista. Nem azt jelenti, hogy nincsenek szép dolgaim, hanem azt, hogy csak 1-1 van mindenből, nem vonz, hogy legyen sok. Nem tud befolyásolni. Nagyon igaz, hogy az alapszükségletek kielégítésén túl a többi fejben dől el. Nagyon sokan összekeverik az alapszükségletet a vágyakkal és persze hogy nem lesz elég a fizetés, ha az alapszükségletbe beleszámítjuk azt is, ami valójában nem kötelező.


Viszont felháborítónak találom, hogy tényleg van az a szint, hogy ketten is dolgoznak egy családban és nem tudják kifizetni a számlákat vagy nem tudnak kaját venni. Tehát addig oké, hogy nem mindenki tud elmenni nyaralni, de azért hogy a számláit se tudja kifizetni pedig dolgozik, az elég nagy baj, úgy értem, ebben ha egy bizonyos pontig van hatalma az embereknek (tanulni, jobb munkát keresni, stb), mégsem mindig elég, mert vannak tényezők, amiket nem tudnak befolyásolni (teszem azt, természeti katasztrófák vagy háború, vagy ezek következtében a gáz drágább vagy egy bank, ahol a félretett pénzüket tartották, csődbe megy).


Ettől függetlenül egyetértek azzal, hogy nem a vágyaink határozzák meg a bevételeinket hanem a bevételek kell, hogy meghatározzák a vágyainkat, ha nyugodtan akarunk aludni.

77. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 76. - Dodi44)
2015. okt. 8. 08:01
Minden tiszteletem :-) !
76. Dodi44
2015. okt. 8. 07:53

Negy evig negy munkahelyem volt egyszerre.

Reggel 6-15H-ig, elotte buszozas [husz kilometerre volt a lakasomtol a munkahelyem, [ott, kamionokat, vagonokat rakodtam], delutan 15.30-22H-ig dolgoztam a masodik munkahelyemen. Szombaton reggel 7-20 H-ig a harmadik munkahelyemen, vasarnap reggel 7- 19H-ig a negyedik helyen. [A munka nem budos, csak neha nagyon kellemetlen!]

Sok zsiroskenyer salataval elfogyott, mert ha kell a penz, akor nem koltom el, talalok ra modot. [nem valogattam, mindenfele munkat megcsinaltam, amiert fizettek, meg ha keveset is.]

Az eletben valamit valamiert adnak, semmit sem adnak ingyen. Ha tanultam, akkor az agyammal dolgozom, ha nem, akkor meg az izmaimmal, es azt tudjuk, hogy az izom munkat kevesbe fizetik meg legtobb helyen.

Sosem kertem, sosem adtak, sosem vartam senkitol semmit, a tisztessegen kivul.

A tasadalom nekem nem tartozik semmivel, en tartozom a tarsadalomnak.

75. Nikice (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2015. okt. 8. 07:00

Erre írtam én, hogy a vágyainkat is a lehetőségekhez kell igazítani. Nem az alap megélhetésénél kezdődik az elcsúszás, hiszen ott kevesebb a mozgástér. Azon felül viszont igenis jön a sokak által utált maszlag: fejben dől el.

Én úgy magyaráztam a fiamnak, hogy olyan szabadságot ad, hogy bizonyos dolgokat most már megtehetek, amiket esetleg korábban nem, de az nem azt jelenti, hogy meg is teszem. Ha akarom igen, ha akarom nem. Az is meglepő, hogy mióta egy bizonyos téren ez a szabadság megszületett, már nem is akarom annyira.. Mintha diétáznod kellene és megtiltanák, hogy valamit egyél. Mit fogsz kívánni ezentúl?

Szóval, ha pénz dolgában egyre "éhesebb" vagy, akkor már az életed meghatározója, mert sosem laksz jól. Ugyan úgy, ahogyan akkor sem, ha mindig a másikéra fáj a fogad. Lehet, tőle el tudod venni, de sosem lesz a tiéd.

74. Guruljka (válaszként erre: 61. - Globus)
2015. okt. 8. 01:02

Igen, nem a szándékon múlik.


Dodinak ne ugorjatok neki, régóta nem itthon él. Nem is mond marhaságot, de tényleg nem tudunk nemhogy félretenni, de már annak is örülünk, ha kicsi kiadásokkal elvagyunk a következő fizetésig.


Szilágyi János mondott régen az egyik akkori rádióműsorában valamit, amiben igazat adtam neki.

Hogy őneki nem a pénz a célja, de szt el akarja érni, hogy bárhol legyne is éppen, két dolgot megtehessen:


- Ha éhes, be tudjon menni legközelebbi helyre enni, legyen az akár a Ritz, akár egy virslis bódé.


- Ha meglát egy jóképű cipőt vagy más, nem luxus-dolgot a kirakatban, be tudjon menni megvenni, anélkül, hogy számolgatnia kelljen, mennyire engedheti meg magának.


Először kicsit nagyképűnek tűnt, de mégis igaza van. (A riportban hangsúlyozta is, hogy normál dolgokra gondol, nem különleges holmira, nem ékszerre és nem márvány kádra.)

73. Barát.Á. (válaszként erre: 72. - Lanadelqueen27)
2015. okt. 7. 22:41
Semmit sem adnak ingyen, a pénzt sem. Nekem a volt munkahelymről egy ember áll velem szóba. Pedig jó társaság és több jó haverság is volt, a bajtáriaság mellett.
2015. okt. 7. 13:43
A pénz annyi mindenre jó. Vehetsz belőle élményeket, láthatsz olyan helyeket, amikről más csak álmodik, és ne mondja senki, hogy nem jó azt főzni-sütni, amit akarsz, akkor, amikor akarod, megvenni azt a cipőt, ami tetszik, nemcsak ácsingózni rá hosszú hónapokig, beülni egy moziba vagy színházba, egy fesztiválon venni pár dolgot, nemcsak elmenni mellettük. Én imádok vásárolni, szerintem a pénz a kiegyensúlyozott élet egyik alapköve. De nem minden, mert például egészséget, barátságot és családot akkor sem vehetsz belőle, ha úszol a lóvéban.
71. pomponlány (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2015. okt. 7. 13:39

Nem!

Nem!

Igen!

70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Da16da8965)
2015. okt. 7. 12:54

De, ha nincs, boldogtalanná, feszültté tesz.


Nekem ne mondja senki, hogy nem érdekli, hogy egy háztartási eszköz, esetleg felér neki egy világbanki beruházással, netán egy cipő megvásárlása gondot okoz, hogy ez a tény nem nyugtalanítja.

2015. okt. 7. 12:47
Pl a francia riviérán a napokban olyan árvíz pusztított, hogy emberöltők munkája, vagyona veszett oda sokaknak. Ilyenkor tényleg minden stratégia kevés ahhoz, hogy az árvíz által okozott kárt betömjék ezek az emberek, gondolom, nagy részüknek úgy vitte el a kocsiját is a víz, hogy a részlet még rajta van, szóval fizethetik a részleteket de kocsi meg sehol, ugyanez vonatkozik a házaikra. A biztosítók csak kis részét fizetil ki annak, ami nekik odaveszett...
68. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Vacsa)
2015. okt. 7. 12:42
Törekedni kell rá, nem biztos, hogy 100% sikerül, de törekedni kell rá. Vészhelyzet mindig akad. Pl nem tanácsolnék ilyet a gázai övezetben élőknek, akik átlag havonta 100€-ból élnek, pedig vészhelyzet nekik aztán tényleg van. Azt hiszem, hogy annál csak jobb van, mint ami ott megy, de sokan nem veszik észre, hogy másokhoz képest mennyivel több esélyük lenne félretenni 6 havi megélhetésre elegendő összeget, mint egyik másik embernek, aki napi szinten az életért küzd, orvosi ellátásra esélye sincs, kajára szintén kevés, a házát meg bármelyik pillanatban felgyújthatják, bulldózerekkel lerombolhatják.
67. gribedli*** (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2015. okt. 7. 12:34

Eszköz, energia


1. Meg kell érte dolgozni, ez a legegyszerűbb módja a megszerzésének, de nem mindig, mert vannak esetek, amikor már adott, vagy megdolgozott érte más (pl a szülő, nagyszülő, akitől örököltük)

2. Birtoklása részben szerencse, részben taktika kérdése, van, aki a kicsit is beosztja, van, aki a sokat sem

3. Hatalmam van megteremteni, de ez is olyan, hogy részben, hiszen hatalmam van megválasztani, hogy mire költök, vagy milyen munkával szerzem, de abban mondjuk nincs, hogy egy befektetés rosszul is elsülhet (vagy nagyon jól)


Úgy gondolom, hogy az emberek túl sokat turkálnak mások zsebeiben, túl hamar ítélkeznek. Nem mindenki, aki gazdag, okvetlenül lopott vagy csalt ahhoz, hogy meggazdagodjon. Sőt, nem mindenki, aki gazdag, okvetlenül nem érdemli meg, vagy nincs jó kezekben nála a pénz. Nem mindenki veri nagy dobra, aki adakozik vagy jót tesz, illetve nem mindenki veri nagy dobra, hogy milyen puritán életet él. Ismerek nem egy orvost (a gyerekorvosom is) aki ingyen ment el egy évre, másfél évre dolgozni Afrikába vagy Ázsiába, hogy gyógyítson, segítsen, akár az életét is kockáztatva. Ezek nem is mind olyan emberek ám, akik szinglik, vagy nincs gyerekük. A gyerekorvosomnak is van 2. Amennyit keresnek, bőven tojhatnának a világra, mégis odafigyelnek másokra is (akár ezzel elszegényítve magukat, mert 1 év fizetéskiesés nem semmi).


Nem értek egyet azzal, hogy segítsen az, aki gazdag, mert aki nem akar segíteni másokon, az úgyse lesz elég gazdag ahhoz, hogy azt mondja, na, most már mindenem megvan. Meg hogy akin az isten nem segített, az nyugodjon bele. Már miért is? Adakozni valaki felé, aki sajnos egy rosszabb szituációba született bele, mint mi, vagy elbánt vele az élet, pozitív energiát szül. Rengeteg gazdag ember egyben nagyvonalú is, természetesen vannak kicsinyesek is. Szerintem nem mindig van viszony a gazdagodás-vonzás között, de előfordul. Attól, hogy egy szegénynek azt prédikálják, hogy "hát nem vonzod be", nem lesz igaz az, hogy aki gazdag, az mind bevonzotta, vagy mind pozitívabb hozzáállású, ahogy az ellenkezője sem lesz igaz (lehet, hogy megdolgozott érte, lehet, hogy nem). Egy bizonyos mértékig mindenki tehet róla egy bizonyos mértékig meg nem.

66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2015. okt. 7. 09:28

A pénzért nem kell mindig megdolgozni, de okosan kell felhasználni, hogy megtartsuk.

A birtoklása, lehet szerencse dolga is, de lehet következetes okos felhasználás is. Egyértelmű válasz nincs rá.

Jó hátszéllel, valami szerencsével, egyedi ötlettel, mindenkinek adott. Viszont, van akinek egész élete során nem adadtk meg semmi.

2015. okt. 7. 08:05

Lakás, autó már an sajáterőből, Ausztriába járok át a szakmámban dolgozni.

Így a fizetésem negyedét havonta félreteszem, és a hobbijaimra költöm.


Tehát megélhetés és élvezeti forrás.


u.i.: Kijavítva.

2015. okt. 7. 08:03

Lakás, autó már an saját erőből, Ausztriába járok át a szakmámban dolgozni.

Így a fizetésem negyedét havonta félre teszem, és a hobbijaimra költöm.


Tehát megélhetés és élvezeti forrás.

63. Misaki Itó (válaszként erre: 55. - 267a12ec2a)
2015. okt. 7. 07:42
Ez igaz is lenne,ha a gyógyszerért nem adnál pénzt.
62. Audrey82 (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2015. okt. 7. 07:37

Biztosan sokan írták már előttem...

Nem akarjuk, de szükségünk van rá, mert az arany után ő a következő értékmérő eszköz, mellyel összevetjük a különböző javak, jószágok értékét.

Viszont az igazán fontos dolgokat nem kaphatjuk meg érte: őszinte szeretet, egészség, több idő...

61. globus (válaszként erre: 60. - Globus)
2015. okt. 7. 07:37
Más kérdés, hogy gyakorlatban sikerül-e...
60. globus (válaszként erre: 52. - Dodi44)
2015. okt. 7. 07:36
Ez igaz. Pénzügyi tanácsadó "lesza.ási pénznek" hívja, ami azt jelenti, hogy történhet hirtelen bármilyen egzisztenciális probléma, át tudjuk vészelni, például elveszítjük a munkahelyünket, neadjisten megbetegszik, vagy meghal hozzátartozónk, ennyi tartaléknak kell lenni, különben azonnal mehetünk segélyért, és nem biztos, hogy adnak.
59. 123e772adb (válaszként erre: 58. - Vacsa)
2015. okt. 7. 07:16
Olvassuk el a tanàcsait, hàtha okosabbak leszünk. ;)
58. vacsa (válaszként erre: 57. - 123e772adb)
2015. okt. 7. 07:13
Ó, az nekem is tetszik mikor az okosok azt tanácsolják hogy tegyél félre legalább fél évre Tennék én, de valahogy nem megy...
57. 123e772adb (válaszként erre: 52. - Dodi44)
2015. okt. 7. 07:04
Muhaha, nem gondolod, hogy ez kissé vicces? Hat hónapra? Van fogalmad arról hàny csalâd él egyik napról a mâsikra? Mesélj, te hogy csinàlnâd minimâlbérből?
56. Guruljka (válaszként erre: 52. - Dodi44)
2015. okt. 7. 06:27

Messze élsz innen, Dodi.

Én kevesebb megtakarításnak is nagyon örülnék, de soha nem sikerül még elkezdeni sem.

Biztosan vannak, akik esetleg elköltik, mert nem akarnak félretenni, de sokan élünk úgy, hogy csak sokára sikerül egy nagyobb "beruházás" is a ház körül.


A pénz lehet annyira kevés, hogy az életünk műlik rajta, mármint élelmiszer vásárlása. Ha több, de nem rengeteg a pénz, akkor szükséges napi eszköz.

Akinek tényleg sok van, annak már mindegy, minek tekinti. :D

2015. okt. 6. 20:52

régen mindig azt mondtam hogy ó milyen anyagias vagyok,aztán megismertem párom ő kinevelte belőlem,hogy ne szórjam a pénzt.

Persze fontos a pénz nekem,de az egészség nálam előrébb való!

Ez a véleményem.

54. MZsanett (válaszként erre: 49. - MentsVár)
2015. okt. 6. 20:49
Kevesebbnek nem kevesebb, de a lehetőségei megcsappannak, ami miatt kevesebbnek érezheti magát.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook