Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a különbség a hajfesték, hajszínkrém és hajszínező között? fórum

Mi a különbség a hajfesték, hajszínkrém és hajszínező között? (beszélgetős fórum)


13. tien (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 23:28

Ha ennyire fontos ,hogy ne roncsolja a hajfesték a hajad ,én a hennát ajánlanám.

Egyszerűen csoda ,amit tesz a hajjal.

A helyedben utánanéznék a henna festésnek.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Angelique2)
2023. szept. 6. 17:35
Köszönöm a választ!
11. Angelique2 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 14:20
Igen, a vélemények az én tapasztalataim szerint is megoszlanak: van, akinek beválik ugyanaz a márka, amelyiktől valaki más meg anyázgat jó kedvvel, bőséggel. Csak azt tudom írni, hogy nálam mi jött be, és mi okozott csalódást!
2023. szept. 5. 20:46
Akkor pl. a L’Oréal Paris Casting creme gloss hajszínkrém nem tartós festék?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Angelique2)
2023. szept. 5. 20:01

A vélemények megoszlanak a márkát illetően.

Festék helyett szeretnék színezőt vagy hajszínkrémet,hogy kevésbé legyen megviselt.

8. Angelique2 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 19:55

Gyártmánya válogatja, hogy mennyire roncsolja a hajat. Meg azt hallottam, színárnyalata is: a világosabb szőkés, vöröses árnyalatok drasztikusabbak lehetnek, mint a sötétebbek.


Tartós festékekben is van mindenféle; jó tapasztalatom a Schwarzkopf Palette-tel volt az évek során, de ha találsz Garnier Color Sensation-t, ez is megéri az árát!


Érdekes, hogy a drága és agyonreklámozott L'Oréal-okkal nemcsak nekem volt felemás tapasztalatom.


(Remélem, nem fognak a site adminok kihajítani az ingyenreklámért/ellenreklámért.)


Úgy tűnik, nincs matematikailag leírható összefüggés aközött, hogy egy hajfesték mennyibe kerül, illetve mennyire "nagy márka" - és hogy mennyire válik be.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Angelique2)
2023. szept. 5. 19:21

Akkor a sima festék az ami a legkárosabb a hajra?

(Az oxi miatt gondolom.)

Már csak akkor azt nem értem mi a különbség a hajszínkrém és szinező között.

6. Angelique2 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 19:02

Azt épp nem is próbáltam.


A tartósnak felcímkézett hajfesték tette ezt.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Angelique2)
2023. szept. 5. 18:42
A hajszínkrém szétégette a hajadat?
2023. szept. 5. 18:32

Elvileg a tartósság - hajfesték tartós, tehát csak a lenövést kell majd újrafestened; hajszínkrém az első mosásig tart; színezőre azt szokták írni, hogy vagy pl. 10 mosásig tart a szín, vagy pl. három hétig -, a gyakorlatban ez elég véletlenszerű.


Velem fordult már elő, hogy a méregdrága "garantáltan szupertartós" L'Oréal nagyjából a harmadik mosásig tartott (cserébe viszont legalább jól szétégette a hajamat).


Egyszer viszont a véletlenül megvett átmeneti színező - nem is ilyet akartam, csak valahol máshol járt az agyam - csodálatosan tartós volt, nem mosódott ki. Csak jól jártam vele, de arra gondoltam: vajon milyen szépeket mondhatott az, aki ugyanilyet csak azért vett, mert ki akarta próbálni az adott színt, nem elkötelezni magát mellette, aztán nem tudta kimosni a hajából?

3. 69fcad429e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 16:16
Az ősz hajat csak a hajfesték fedi be normálisan, már amelyik "tud" 100%-os őszhaj fedést :)
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 15:58
Esetleg igen. Más a hatásmechanizmusuk, a tartósságuk és mindegyik árt valamennyire a hajnak. Az elért hatás ezért sem tartós.
2023. szept. 5. 15:39
Esetleg némelyik nem olyan ártalmas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook