Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a különbség a fekete és zöld tea között? fórum

Mi a különbség a fekete és zöld tea között? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 18. 12:11
Minden tea tartalmaz csersavat, ezert ajanlott citromot csepegtetni bele vagy tejjel inni, ezek semlegesitik a csersavat.
14. sgizus
2010. febr. 26. 21:59

A Pickwick teákkal vigyázni, mert nem szabad áztatni csak épp átlibbenteni a forró vízen mert ha ázik a csersav mérgező! (is lehet?)

A gyógyteákat kell áztatni, az idő jelezve, a Maté tea jó kávé helyett is! Koffeint tartalmaz éberré tesz. A Tescóba a zöld tea, bizony fekete teát is tartalmaz, azért olcsó!

13. drkbk (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2009. aug. 22. 11:18

Egy csomó embert megtéveszt, de igazából azok gyümölcs ízesítésű teák. És ezt is írják rá. Pl. a pickwick csipkebogyó-hibiszkusz teája nagyon finom. Az is kapható barackos, málnás epres, meg tudomisén milyen ízesítéssel is.

És igenis Hoxa 1. hozzászólása volt a legalaposabb és hiteles is.

Ugyanannyi a különbség a filteres, Pickxick-egyéb zöld teák és a szálas zöld teas között, mint a filteres fekete tea s a kimérve kapható valódi fekete tea között.

2009. jún. 16. 22:09
Hát, azért én azt a Pickwicket megnézném... A gyümölcsteái pl. aromától gyümi ízűek... És rá is van írva!!!
11. direne
2008. márc. 20. 16:02

Dr Chen-féle, kicsi, zöld kockadobozos, szálas - dm-ben meg még egynéhány helyen árulják - minőségi.Csak azért tudom, mert barátném nagy fogyasztó, és alapos kutatást végzett, mielőtt elkezdte rendszeresen inni.

Még egynéhány-féle Dr Chen zöld teát is láttam, de nem ismerem mindet.Ilyen nagyonkeleties mintájú dobozban van, egy, kb. forintos nagyságú pötty hologrammal.

10. Csiga78 (válaszként erre: 7. - C299b9bcdc)
2007. nov. 19. 17:03
Szerintem a legjobban akkor jársz,ha herbáriában veszed a zöld teát.Ott van bő választék és az biztos,hogy minőségi.Ugyanis a nagy bevásárlóközpontokban már megfigyeltem,hogy rá van írva a dobozra,hogy green tee(ami ugye zöld teát kéne,hogy jelentsen) és ha az összetevőjét gondosan elolvasod kiderül,hogy fekete teából van:))))
2007. okt. 27. 03:12
Az egyik fekete,a masik meg zold..))))
8. 8d784868d0 (válaszként erre: 7. - C299b9bcdc)
2007. szept. 25. 14:57

igen az már minőségibb!

ha igazán jó minőséget akarunk akkor nem az árúházak polcain kell keresni a teákat!

7. c299b9bcdc (válaszként erre: 6. - 8d784868d0)
2007. szept. 25. 12:45
Szerinted melyik a minőségi zöld tea, mondj egy márkát ami szerinted megüti a mércét. A Pickwick már minőséginek számit?
6. 8d784868d0 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2007. szept. 25. 12:14

a fekee tea élénkítő hatású. majdnem több koffein szerű élénkítő anyagot tartalmaz egy minőségi fekete teakeverekék, mint egy csésze fekete kávé.

a zöld tea méregtelenítő hatású, és legfőképpen rendbeteszi a vesét, ill a vizelet kiválasztó szerveket. erőssen vizhajtó hatása miatt, nem mindenkinek ajánlott fogyasztania.

természetessen a mégegyszer írom, a minnőségi teákra vonatkozik amit írtam, a tescó gazdaságos 36,- forint / doboz zöld tea??? szerintem egyenesen méreg!

az hogy milyen antioxidáns, meg egyéb lamelállt celúloid tartalmúak szerintem nem sokmindenkit érdekelnek. a hatásmechanizmus a lényeg.

2007. aug. 27. 06:28
A feketében szerintem több a koffein.
4. kft
2007. jan. 9. 10:16
úgy tudom a zöld teát csak 70-80 fokos vízzel szabad leönteni
2006. nov. 2. 16:10
szerintem a zöld tea sokkal jobb zsírégető hatással bír
2. Hoxa
2006. jún. 17. 11:18

A fekete és zöld tea is a Camilla sinensis levélből készül. A különbség a levelek feldolgozásából adódik. A színbeli különbség a természetes erjedési (fermentálási) folyamat eredménye. Ez alatt a folyamat alatt az előzőleg fonnyasztott és sodrott levelek sejtnedvét levegő éri. Az oxidáz enzim segítségével a sejtnedv különböző biológiai reakciókon megy keresztül.. Ezért a levelek színe élénkzöldről barnára változik. A fermentálást a fekete tea esetében végzik csak el, míg a zöld tea készítésekor a leveleket gőzölik, hogy a levelek meglágyuljanak a sodráshoz és az enzimek, amelyek a fermentáláshoz szükségesek inaktiválódjanak, így a levelek megőrzik zöld színüket

A zöld tea évszázadokon keresztül népszerű volt Ázsiában, ahol jótékony hatásáról ismerik. A nyugati világban egyre növekszik az érdeklődés a tea kedvező hatásai iránt. A legutóbbi kutatások szerint a fekete és a zöld tea egyaránt erős antioxidáns anyagokat tartalmaz.

1. Hoxa
2006. jún. 17. 11:18
Mi a különbség a fekete és zöld tea között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook