Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyibe kerül egyéves diesel autó szervízelése? Én csak motorolajat szeretnék cseréltetni! Akinek van tapasztalata, segítsen! fórum

Mennyibe kerül egyéves diesel autó szervízelése? Én csak motorolajat szeretnék cseréltetni! Akinek van tapasztalata, segítsen! (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 5. 09:16
amennyiben új autóról van szó, akkor a márkakereskedés adhatja meg az éves szervíköltségeket, ellenben ha használt kocsiról van szó, akkor rengeteg lehetőséged van elfogadható ajánlatokat begyűjteni, a legjobb ajánlatot is meg lehet találni:)
16. benvik
2009. jan. 12. 16:35
Ez szervizfüggő. Nekünk Toyotánk van, felhívtunk több szervizt is, és bizony volt árkülönbség. Ha felhívod telefonon, hogy 1 éves szerviz, akkor megmondják az árat. Ja mi sem engedtünk ablakmosót és társait cserélni. Itthon előtte feltöltöttük, és kész:-))) Na meg van olyan szerviz, ahol engedik,hogy Te vigyed az olajat, ezzel is lehet spórolni. Ugyanazt az olajat, amit a szerviz beletölt, 5ezerrel olcsóbban megvettük.
15. emagdi (válaszként erre: 12. - Angyal63)
2009. jan. 12. 16:29
igen, mondjuk egy éves autón normál esetben semmit sem kell még cserélni:)
14. angyal63 (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2009. jan. 12. 16:28
Valóban "i" :-DD
2009. jan. 12. 16:28
A kötelező szervíz során az előírt dolgokat teszik meg, ha mégis van valami, ami elromlott, azt elvileg garanciában ki kell cserélniük! Azt nem számolhatják bele a szervíz díjba.
12. angyal63 (válaszként erre: 9. - Missygirl.e)
2009. jan. 12. 16:27
Vannak kivételes esetek, de általában egy 1 éves autón nem normális az ablaktörlő csere, vagy pedig garanciális...
11. emagdi
2009. jan. 12. 16:27

csak úgy érdekességképp mondom, hogy a szerviz rövid i :)))



amúgy általában én is minden tavasszal lecseréltetem az ablaktörlő lapátokat, mert a télen szét szoktam gyilkolni sajna. (azzal erőltetem le a jeget sokszor). de ilyen teleken, amikor nincs jég a kocsin, nem kell:))

2009. jan. 12. 16:27
Férjem autószerelő,szerinte 30 alatt nem úszod meg...:((
9. Missygirl.e (válaszként erre: 8. - Angyal63)
2009. jan. 12. 16:25
Szerintem nincs jelentősége annak, hogy ablaktörlőt cserélnek-e. Ettől még lehet jó a szervíz. Nekünk bizony tönkre ment az ablaktörlőnk a télen, szóval azt is cserélték! Márka szervízben voltunk.
8. angyal63 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jan. 12. 15:42
Nagy autó. Abba a szervízbe ahol 1 éves autón ablaktörlőt kell cserélni, nem szabad menni!!! De ha korrekt egy szervíz, akkor tényleg csak az előírt dolgokat végzik el.
2009. jan. 12. 15:19

de tudod mit? szerintem hívd fel a környékbeli márkaszervizeket, és kérdezd meg, hogy náluk mennyi az egy éves szervizelés költsége.

így el tudod dönteni melyikhez vidd:))

6. emagdi (válaszként erre: 5. - Angyal63)
2009. jan. 12. 15:19

de gondolom ez nem az egy éves szerviz volt, és biztos cseréltek v javítottak valami extrát.

vagy valami nagyon exkluzív és drága autótok van:)))


egy éves szerviznél elvileg még nem kell sok gondnak lennie, tisztítják v cserélik a levegőszűrőt, cserélnek olajat, megmérik a fékek hatékonyságát, aztán csókolom.

20e körül szerintem elvileg ki kell jönnie.


(aztán persze lehet hogy rábeszélnek hogy ablakmosót is cseréld le, meg az ablaktörlőket, de azt nem érdemes általában a márkaszervizben tízszer olyan drága, mintha máshol vennéd)

5. angyal63 (válaszként erre: 4. - Angyal63)
2009. jan. 12. 15:13
nekünk a legutóbbi 115.000Ft volt :((
2009. jan. 12. 15:11
Attól függ, milyen dízel autó, hány cm3-is és hogy melyik km szervízre viszed (első, második??) Gondolom márka szervízbe viszed, hiszen nem érdemes garanciával játszani, ebben az esetben szerintem nem döntöd el, hogy csak olajat cseréltetsz, hanem elvégzik az adott szervízhez tartozó kötelező átvizsgálást és cseréket (mint pl. olajszűrő csere, pollenszűrő csere, stb.)
2009. jan. 12. 14:58

húúú... hát az nagyon attól függ, hogy melyik szervizbe viszed:))


azonban általánosságban nagyon résen kell lenni, mert a szervizek szeretnek átvágni, és elvégezni olyan munkákat is amiket nem kértél.


de ha 1 éves az autód, akkor gondolom márkaszervizbe kell vinned a garancia miatt, valamint az is megvan, hogy milyen munkákat kell elvégezniük kötelezően az adott évi szerviz keretében, hogy a garanciád megmaradjon.

2009. jan. 12. 14:55
Három éve a Fiestánknak az első éves szervizelése 30.000 Ft-ba került. Állítólag mindent átnéztek és olajat is cseréltek.
2009. jan. 12. 14:50
Mennyibe kerül egyéves diesel autó szervízelése? Én csak motorolajat szeretnék cseréltetni! Akinek van tapasztalata, segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook