Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idő alatt lehet teherbe esni? fórum

Mennyi idő alatt lehet teherbe esni? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2006. nov. 24. 16:19
Valaki elmondhatná nekem, hogy hogyan lehet nem görcsösen akarni, ha valamit nagyon akarsz. Hiába nem akarom annyira, akkor is akarom!!!!!! Babát szeretnénk, de ma is mást kaptam a "mikulástól" :-((
55. mimo (válaszként erre: 37. - Évke)
2006. okt. 24. 21:21
és most sikerült is!!!!
54. 7130b15964 (válaszként erre: 51. - Évke)
2006. okt. 21. 00:09
szuper! köszi!
53. figarina (válaszként erre: 47. - Évke)
2006. okt. 20. 22:05

Helló Évke!

ha én jól értelmeztem,akkor te is,valószínű az az ovulációt jelzi!!!HAJRÁ!!!!!:-)

52. Évke (válaszként erre: 48. - Perfi)
2006. okt. 20. 19:47
Hahó! Képzeld, rájöttem, hogy ha nem írok be születési órát a Jónásba, akkor nekem is tesz kislány meg kisfiú jeleket. Így pedig, hogy ismerem a pontos születésemet, nem érdemlem meg eme tudást. Jó, mi? Szorítok nektek nov.-ben, te meg nekem okt.28-31-ig! Puszi
51. Évke (válaszként erre: 50. - Figarina)
2006. okt. 20. 19:42

[link]


Ez a Jónás-módszer honlapja.Másold be, de először az én adatlapom fog bejönni,csinálnod kell egyet! Angol nyelvű. Ha nem boldogulsz,segítek!!Az enyém az Éva, vagyunk már ott egy páran, nézd már meg légyszi, hogy jól gondoltam-e.

50. figarina (válaszként erre: 47. - Évke)
2006. okt. 20. 17:53

Szia Évke!

Hol nézted meg a módszert?A neten?ha igen,akkor Írd meg légyszi a címét!

Igen,a piros napok jelentik a termékeny napokat,a másik vonalat nemtom,de írd meg és segítek kitalálni,hogy mi az!

49. figarina (válaszként erre: 46. - 7130b15964)
2006. okt. 20. 17:50

Halihó!

én felkerestem Pesten dr Pánszky Gyulát,ő a Jónás módszer követője és ő készítette el nekem egész évre előre a naptárt,melyben a termékeny napok pirossal előre voltak jelezve!Ja igen ,ő számítógéppel a születési adataim alapján csinálta mg!

48. perfi
2006. okt. 20. 17:28

Sziasztokí!


Jobban áttanulmányoztam a Jónás módszert. A szerint nekem novemberben 11-14-ig van piros vonal. A 14.-i a legerősebb, e szerint akkor van peteérésem. A következő mensim Nov.6-án esedékes, bár ez a műtét után bizonytalan. Már megbeszéltük a férjecskémmel, hogy azok a napok aktívan fognak telni. Kiváncsi leszek nálunk bejön-e? Ráadásul nálunk kislányt jelez, ami különösen szupi, mert az a vágyunk! :)

47. Évke (válaszként erre: 45. - Figarina)
2006. okt. 20. 17:15
Szia figarina! Én is megnéztem a módszert, és azt szeretném kérdezni, hogy ugye a piros vonal az adott hónap termékenységi napjai? És a vastag függőleges vonal? Az a legtermékenyebb nap, akkor van az ovuláció? Köszi!
46. 7130b15964 (válaszként erre: 45. - Figarina)
2006. okt. 20. 08:27

Tegnap kerestem holdfázis számolót a neten, mert én egyáltalán nem tudom, hogy a születésem pillanatában mit csinált a hold.


Nem találtam. Lehet, hogy csak türelmetlen voltam és hamar feladtam. (Egyet találtam, de az meg vmi miatt nem működött).


Tudtok valahol elérhető holdfázis számolót? Mert, ha jól értettem ez lenne az alapja a Jónás módszernek, mármint, hogy tudja az emberlánya a születéskori holdfázist, mert akkor a legtermékenyebb minden hónapban.


Figarina, te honnan tudtad meg, hogy milyen holdfázisban születtél?


Előre is köszi!

2006. okt. 19. 23:38
Nézd meg a babához segíthet a Jónás módszer c cikket!!Nekem bevált,1 hónap után teherbe estem,pedig előtte másfél évig hőmérőztem,középidőben uhg-gal nézték a peteérést(ami minden hónapban látható is volt)és semmi!Aztán a módszersegítségével a menses 4.(!)napján megfogantam!
44. 7130b15964 (válaszként erre: 43. - Brenda)
2006. okt. 17. 22:03

Az én nőgyógyim meg pont azzal kezdte, hogy az egy dolog, hogy valaki menstruál, meg rendszeres, de attól még nem biztos, hogy peteérése is van.


Peteérést hőmérőzés nélkül is ki lehet mutatni. Vajon miért ragaszkodik a dokid a hőmérőzéshez?


Megértelek, hogy bármit megteszel, főleg, ha csak hőmérőzésről van szó.

43. Brenda
2006. okt. 17. 21:58

tereza, nekem sem tetszik a hőmérőzés, csak amikor az ember lassan 3 éve vár arra, hogy teherbe essen, akkor bármire képes az ügy érdekében. Van fülhőmérőnk (a kisfiam hőjét mérjük vele), de a nőgyógy határozottan és ellentmondást nem tűrően a végbél-mérésre utasított. És annyira szeretném már azt a gyereket, hogy ennyit simán kibírok érte.


Igazad van, mindig jó, ha tudja egy nő, hogy van-e peteérése, én arra gondoltam, hogy az a normális, ha van, és akinek rendben a ciklusa és mindene rendben, annak nincs oka azt gondolni, hogy hátha nincs peteérésem...

42. 7130b15964 (válaszként erre: 40. - Brenda)
2006. okt. 17. 21:50

Brenda, ez kortól és szituációtól függ. Az szerintem sosem árt, ha az ember lánya tudja, hogy van vagy éppen nincs peteérése, mert azzal egy csomó időt takaríthat meg.

Hőmérsékletet meg fülben is lehet pontosan mérni, kevésbé macerás (bár lehet, hogy a ketyere ára borsosabb).


Nekem egyébként a hőmérőzés egyáltalán nem tetszik, de ez biztos csak az én hülyeségem:)

41. Brenda
2006. okt. 17. 21:40
"nőgyógyászom előtt" helyett "nőgyógyászom szerintet" kell érteni!
40. Brenda
2006. okt. 17. 21:38

Szerintem normál esetben felesleges a hőmérőzés, hiszen ha minden klappol, akkor 1-3 hónapon belül jön a baba. Szerintem akkor indokolt a hőmérőzés, - vagyis annak megállapítása, hogy van-e ovuláció és ha igen mikor -, ha már néhány hónapja nem jön össze a baba, pedig nagyon szeretnék. Nálunk az első gyerek a 2. ciklusban összejött, pedig akkor sem volt szabályos a ciklusom. MOst viszont peteérést serkentő gyógyszert szedek, mivel nincs peteérésem :(, így elengedhetetlen a hőmérőzés, hogy lássuk mikor rendeződik a ciklus, mikorra jön meg a peteérés.


Elég macerás a mérés, -kisgyerek mellett-, mivel reggel felkelés előtt! kell végbélben mérni japán higanyos hőmérővel. A nőgyógyászom előtt csak így kaphatunk pontos eredményt, pontatlanul mérni meg nem érdemes, mivel itt tizedeken múlnak a dolgok.

2006. okt. 17. 20:25
EZ szerintem egyénfüggő!
38. Évke
2006. okt. 17. 17:34
Ti egyetértetek a hőmérőzéssel és társaival? Vagy jobb a természetre bízni?
37. Évke (válaszként erre: 36. - 737f507a35)
2006. okt. 17. 17:09

Gratulálok, úgy irigyellek!

Az a rossz, hogy én is tudom, hogy nem kéne mindig a babára gondolni, hogy mikor érkezik már meg, de egyszerűen nem tudok másra gondolni, rettenetesen akarom!

2006. okt. 10. 12:09
Szerintem sem szabad nagyon görcsölni, meg foggal-körömmel akarni. Nálunk szerintem ez is gond volt.Másfél évig próbálkoztunk, hiába és idén, amikor lemondtunk róla, hogy hát akkor majd jön, amikor jönnie kell, akkor megfogant a drága és most már a 26. hétnél tartunk. :))
35. Miabo
2006. okt. 10. 12:00

nem akarok senkit megsérteni, kritizálni, legfőbb megbántani, de azért szembe kell néznünk a környezet és saját magunk károsításának tényével is. RENGETEG (SAJNOS)nő dohányzik, nagyvárosban él (szmog), stresszes munkát végez, amely sokszor nehéz fizikai munka is társul,és nem egy nő átesett abortuszon. Hölgyeim itt a probléma alapköve,( szerintem). Pihenni kéne egy kicsit, lazítani, egészségessebben élni. Hátha így sikerül gyorsabban teherbe esni.

Bár bíztos nem leszek népszerű a véleményemmel, de leírom:

kifejezetten elborzaszt az a tendencia, amit most megfigyeltem. Cigarettát füstölő terhes nők pöfögnek, és közben azt magyarázzák (mintegy mentegetve magukat)hogy a bago nem veszélyes a gyerekükre, közben a csecsemő vagy kisgyerekük ott áll mellettük és passzívan szívja magába a mérgező füstöt. Felhívom a "kedves dohányzó anyukák figyelmét", hogy nemcsak magukat mérgezik, hanem csemetéjüket is.Igenis árt!!!!És szégyeljék magukat, mert elveszik a gyerekük esélyét arra, hogy ő egészségesebb legyen.

2006. szept. 22. 19:07

Én csak azt tudom, hogy nekem könnyen ment.Akkor is összejött a baba, amikor már eldöntöttük, hogy akkor most mégse legyen, majd idővel.

Embere válogatja.Azt viszont tudom, soha nem cigiztem, drogoztam.Nem volt nőgyógyászati problémám se terhességem előtt,alatt és a szüléseim után.Lehet ez is az oka, hogy nekem ilyen könnyen ment.

33. Ekka
2006. szept. 21. 19:40

Most látom, hogy én voltam az utolsó hozzászóló:P

Akkor ide is felvésem: 2006. szept.9. Írtó kiváncsi vagyok, hogy mikor lesz pocaklakóm.

Férjem szerint elég, ha rám néz és már ott is a baba. Hát Neki legyen igaza:-) Ámen:))

32. Ekka (válaszként erre: 31. - 63efff35c3)
2006. jún. 1. 13:30

Ez igaz, van aki szinte elsőre teherbe esik, van aki meg írtó sokat gyúr a dologra:))

Egy biztos. Tessék sokat szeretkezni!!!!:))))

2006. jún. 1. 13:16
Ha nem akarunk teherbe esni, akkor nagyon hamar sikerül. Ha akarunk, akkor várat magára. Nem értem én ezt. Rohadjon meg Murphy bácsi. :)
30. Miabo (válaszként erre: 28. - 363d535da9)
2006. ápr. 14. 13:10

Kedves Gyöngyös!

A harmadik gyerekemnél én is lányra gyúrtam. Betartattam a férjemmmel mindent, ami alant is elhangzott.Vártam a pillanatot,a volt férjem meg csak nevetett.Jelentem minden törekvésem ellenére kisfiam született. És bár lányt szerettem volna, örülök annak, hogy egészséges.

29. zazuka (válaszként erre: 28. - 363d535da9)
2006. ápr. 12. 09:09

Szia! Lányra "gyúrunk" mi is, és ezzel a 36 órás dologgal azt értük el, hogy 2 hónap alatt (tudom nem horror hosszúságú idő) nem hogy lány, de gyerek se jött össze.

Más módszert nem ismerek, hacsak azt nem, amit még anyám mondott. Őszerinte "lustán" kell szexelni. Kérdeztem, az mit jelent. Nagyjából annyit, hogy a pasinak kell először "elmenni", aztán a nőcinek. Ezzel elősegítjük a lány bigyókák előrehaladását.

Ennyi az én "tudásom".

2006. ápr. 11. 14:01
Lányok! Elolvastam minden hozzászólást és megállapítottam, (mint rangidős,) hogy nagyon jól látjátok a helyzetet. Viszont ha valaki tud tanácsot adni, azt örömmel veszem. 38 éves vagyok, van 3 fiú gyermekem (17,14, és 2,5 évesek. Mivel a nagyok és a kicsi között jelentős a korkülönbség arra gondoltunk, hogy esetleg megpróbálkozunk a negyedik bébivel is, mert nem szeretnénk, ha a kicsi egykeként nőne fel. Az elsővel 2 hónap, a másodikkal 1 hónap alatt, a harmadikkal 6 hónap alatt estem teherbe. Most viszont eltelt egy év és semmi eredmény. Valószínűleg a korom, a méhnyálkahártya állapota, a rendszertelenné vált vérzésem és az időközben feljött 20 kg is közrejátszik a sikertelenségben. De nem vagyok elkeseredve. Ezt az évet még rászánjuk a próbálkozásra. Nem is ebben a témában várok segítséget. Arról mindenhol regényeket írnak, hogy "hogyan kell fiút csinálni". Nekünk ez tökéletesen megy! Arról írjatok, hogy hogyan kell lányt "összehozni. A hőmérőzést a kicsi miatt elfelejthetem, a kínai naptár nálam 3-ból 1 arányban jött be. Azt is tudom, hogy ha a peteérést megelőző 36 órában történik a szeretkezés az növeli az esélyét a lánynak, hallottam már a savas kémhatású hüvelyöblítésről is, de hátha valaki ismer mégis valami megbízható népies módszert. Előre is köszi! És mindenkinek jó babaprojektet kívánok!
27. Miabo (válaszként erre: 24. - Zazuka)
2006. ápr. 10. 08:46
Sajna Zazuka, anyucinak mindig jobban kell bírnia, mint apucinak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook