Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meddig tartható el a pizzára készített paradicsomszósz? fórum

Meddig tartható el a pizzára készített paradicsomszósz? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 17. 18:48
Én már tettem el gombócban tésztát a fagyasztóba. A tésztát az elkészítés előtt kiraktam egy fél napra a rendes hűtőbe, hogy lassan kiengedjen. Utána ugyanúgy lehet dolgozni vele, mint a frissel, szobahőmérsékleten az élesztő úgyis elkezd dolgozni benne. A szószt is le lehet fagyasztani, vagy szalicillal hűtőbe tenni. Anélkül meg szokott penészedni egy hét alatt, mert sajnos a spóra benne van a fűszerekben is.
9. Lara anyuja (válaszként erre: 8. - Darcy73)
2011. aug. 22. 20:58
És így mennyivel nő a sütési idő? Soha nem készítettem még fagyasztott pizzát, azért kérdezem...
2011. aug. 22. 20:48
A tésztát ne gombócba tedd!Ugyanis csak fagyosan tudod használni!Én kerek műanyag tányéron fagyasztom le-persze kinyújtva-aztán fagyosan kenem rá a szószt és rakom rá a többi cuccot és zsupsz,be a sütőbe!
7. Lara anyuja (válaszként erre: 6. - Arianne113)
2011. aug. 22. 20:43
Jaj, most látom, hogy a tésztafagyasztást is kérdezted :D Ne haragudj, hogy figyelmetlenül olvastam és válaszoltam!
2011. aug. 22. 20:38
a tésztát nem fagyasztottam még le, ezért kérdeztem én is:) reméljük valaki majd tud erre okosat mondani:)
2011. aug. 22. 20:37
és a pizza tésztáját is lefagyaszthatom? :) köszönöm a válaszod:)
4. Lara anyuja (válaszként erre: 3. - Lara anyuja)
2011. aug. 22. 20:36
Tésztát sajnos nem szoktam lefagyasztani, de remélem, valaki tudja, mert én is kíváncsi lennék rá. A tésztát gombócban fagyasztod és kiolvasztás után nyújtod ki?
3. Lara anyuja (válaszként erre: 1. - Arianne113)
2011. aug. 22. 20:35
Szia! Tedd mélyhűtőbe adagonként és úgy 1/2 évig eltartható. Én mindig több adagot készítek és a fagyasztóból veszem ki, amikor szükségem van rá.
2011. aug. 22. 20:32

csináltam ma pizzát, és hozzá paradicsomszószt ( friss paradicsomból, nem püréből és konzervből )


Illetve, a kelt tésztát ha lefagyasztom meddig áll el?

2011. aug. 22. 20:31
Meddig tartható el a pizzára készített paradicsomszósz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook