Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mártír kolléga fórum

Mártír kolléga (beszélgetős fórum)


26. globus (válaszként erre: 25. - Enissa)
febr. 22. 17:16
Akkor jó, ha már csak hobbiból dolgozol 🙂
25. Enissa (válaszként erre: 24. - Globus)
febr. 22. 17:09
Azok az átkozott 💩 idők.😎 Most meg 2,5 évig 2 ember munkáját kellett végeznem, nem fért bele a 9 órába, volt, hogy ebédelni sem ebédeltem. Lecarják ezek, majd jön egy másik hülye. Főleg FI. írja nincs a közelében munka. :/
24. globus (válaszként erre: 19. - Enissa)
febr. 22. 17:04
Te emlékszel rá, hogy a nyolcvanas-kilencvenes években nemcsak szabadságot fizettek, hanem a helyettesítő kollégák plusz bért kaptak? Nem sokat, mert szétosztották, de létezett. Állami intézményben, mert a privatizáció később jött.
23. Enissa (válaszként erre: 22. - N.emi2)
febr. 22. 17:03

Sajnos sok ilyen van, a munkája meg lehet egy kupac 💩-t sem ér.

Ha le tud mondani a fizuról, akkor nincs is rá nagy szüksége, valószínű többen nem tudnánk ingyen dolgozni, vállveregetésért.

22. n.emi2 (válaszként erre: 17. - Enissa)
febr. 22. 16:58
Jól látod. Itt arról is van ám szó, hogy a mártír kolléganő erős a nyallerkedésben. Azt érzem, hogy tündökölni akar a főni előtt, hogy mily nagylelkű és együttérző, még a fizuról is lemond, csak hogy könnyítsen a terheken.
21. globus (válaszként erre: 20. - Globus)
febr. 22. 16:49

Természetesen ironizáltam, remélem, így ment át.

Szóval lónak a lógója ilyen spórolásra!

20. globus (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
febr. 22. 16:46

Azért ez nem így van. Ki más csinálná, ha nem az, aki marad? Nem vesznek fel külsőst helyettesítésre. Ez az elv okozza, hogy addig-addig leépítenek, míg 1 alkalmazott marad, annak aztán nincs olyan problémája, hogy mikor menjen szabadságra.

Pl. ha a szalloda portása szabira megy, akkor valakinek "belefér az idejébe", hogy helyettesítse. Ha elvégzi a saját munkaját is. Ebből következik, hogy a portás felesleges. Aztán felesleges a takarító, mert minek. Szakács ki tudja vinni a tányért. Belefér az idejébe, sőt munkaba menet felveheti a tegnap megrendelt alapanyagot. Csomó észszerű átalakítás, és megmarad a pénz.

19. Enissa (válaszként erre: 18. - Jozsi.38)
febr. 22. 16:37

Nem tudom, minden lehetséges, de amennyiben én lennék valamiért carban, mondjuk nem fizetnek ki több millió forintot, inkább azt tartanám meg, aki a bajban is mellettem volt.

Nem ismerve a konkrét esetet, csak képzelődni lehet, mert lehet, aki nem megy kényszerszabira, az viszi a hátán a céget.

18. jozsi.38 (válaszként erre: 17. - Enissa)
febr. 22. 16:04
egy frászt. Akkor is elküldik, ha jótékonykodik, inkább a főnök kap vérszemet, hogy miért fizessen amikor szabadságot vesz ki a beosztott
17. Enissa (válaszként erre: 1. - N.emi2)
febr. 22. 11:28

Ezen el lehet filozofálni, melyik a jó döntés, nem a mi helyzetünk fog változni ettől, könnyen írhatunk tanácsot.

A józan ész azt diktálná, miért is nagylelkűsködnél, de a valóság meg az, ha leépítenének egyikőtöket, azt választanák valószínű, aki szolidáris volt a carban velük.

16. Greeneyed (válaszként erre: 1. - N.emi2)
febr. 22. 10:01

Ezt a gesztust nem fogod visszakapni. Ha a mostaninál is nagyobb bajba kerül a cég, lelkifurdalás nélkül fognak titeket elküldeni.

Szóval: a kolléganő "jótékonykodjon" egyedül, ha akar, neked nem muszáj követned.

15. semleges (válaszként erre: 9. - N.emi2)
febr. 22. 09:39
Megértem. Valamit valamiért. Neked kell eldönteni mi, meddig és hogyan éri meg. Nyilván ha autóba, vonatra, buszra kell szállni és napi több órát utazni az nem lesz ennyire kényelmes. De lehet, hogy megfizetik.
14. semleges (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
febr. 22. 09:37
Ez egy logikus felvetés.
13. semleges (válaszként erre: 1. - N.emi2)
febr. 22. 09:36
Ne kövesd, hülyeség. A kolléganő mártíromkodjon a saját kontójára. Nem ő látja jól. Keress másik állást.
12. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - N.emi2)
febr. 22. 08:22

Megértem. Én is ottragadtam 10 x évig szerelemből k@va kevés pénzért. Hát azóta nagyot fordult velem a világ.


Keress másikat, bármennyire is szeretem munka!!

11. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - N.emi2)
febr. 22. 08:21

Nem értem miért kell fizetésképtelen cégnél dolgozni? Téged mi tart ott? Nem bízol magadban?


Hát ne haragudj, de aki ingyen dolgozik, az semmire sem tartja magát. Mellesleg hülye is. Vagy van egy kőgazdag férje.

10. libikóka (válaszként erre: 9. - N.emi2)
febr. 22. 08:18
Gondoltam:))Ettől függetlenül,ne kövesd a kolléganődet ,,szerintem.
9. n.emi2 (válaszként erre: 8. - Libikóka)
febr. 22. 08:16
Vidéken vagyunk és ez a munkahely helyben van, ráadásul szeretjük csinálni. Ez tart itt. Az eszem szerint már rég menni kellene innen, de 10 év után nehéz otthagyni a “szeretem” munkát.
8. libikóka (válaszként erre: 1. - N.emi2)
febr. 22. 07:39
Nyilván van valami "nagy" előnye ennek a munkahelynek ha még mindig itt vagy/tok.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - N.emi2)
febr. 22. 07:34
Valóban: a másik verzió, hogy új munkahelyet keresni, mert a te jótékonykodásod nem fogja megmenteni a csődtől a céget.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - N.emi2)
febr. 22. 07:32

És amikor a kolléganő elmegy "jótékonysági" szabadságra, az ő munkáját ki csinálja meg????

Gondolom te! Ha így van, felmerül a kérdés: szükség van-e rá (is), vagy egy kis tisztességes béremelés fejében beleférne a te a munkaidődbe is??????

febr. 22. 00:12
szerintem is egy ujabb allas lenne a megoldas!
4. globus (válaszként erre: 1. - N.emi2)
febr. 21. 22:37

Ennek így semmi értelme.

Lassan kezdjetek el új munkahely után nézni.

3. Channa* (válaszként erre: 2. - Secret8)
febr. 21. 22:12
Pontosan!
febr. 21. 21:27
A helyedben én inkább új állás után néznék, nem fizetésnélküliznék. A cég attól nem menekül meg, neked meg nem lesz pénzed.
febr. 21. 21:12
Mikrocégnél dolgozom, ketten vagyunk alkalmazottak a kolléganővel. Mostanság elég rosszul mennek a dolgok anyagilag a cégnél, alig van bevétel, a fizetésünk bizonytalan kilátásba helyeződött. A kolléganő azt találta ki, hogy mivel a jövő hónapban több napos távol maradást tervez, az otthon töltött napokra nem kér fizetést, ezzel is pénzt takarít meg a főnöknek. Hozzáteszem évek óta nincs béremelés, nincs túlóra fizetés, nem vesszük ki az összes szabadságunkat, nincs béren kívüli juttatás, eléggé nem vagyunk megbecsülve, szóval azt gondolom, hogy nem nekünk, alkalmazottaknak kell áldozatot hozni a cég megmentésére. Nem tudom, kövessem a kolléganőt és én is menjek el fizetetlen szabadságra csakhogy pénzt spóroljak meg a cégnek és ezáltal megmaradjon a munkahelyem? Mártír a kolléganő vagy ő gondolkodik jól? Nem látok tisztán az ügyben, viszont nem értek vele egyet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook