Májbiopszia (beszélgetős fórum)


1 2
31. Anci70
2020. okt. 15. 10:42
Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy volt-e már valakinek ct vezérelt májbiopsziája, és milyen tapasztalatai vannak? Köszönöm.
30. mese
2014. máj. 19. 12:35
Sziasztok! nekem súlyos cirózisom van, nekem Fibro scant csináltak Nem kerül pénzbe nálunk.
2014. jan. 26. 11:23
Sziasztok, 2napja volt májbiopsziám. A beavatkozás után mennyi idővel lehet újrakezdeni a sportolást? Köszi a válaszokat!
28. murva
2013. jún. 25. 21:50
Három hete,hogy volt a májbiopszia vétel és ma bizonyos mozdulatokra,fájdalmat éreztem a szúrás helyén és érzékenyebb az oldalam mint egyébként.Nektek is volt ilyen,ez normális?Biopszia vétel után egy hétig nem emeltem,nem hajoltam,most mégis parázok,mert nem tudom ez mitől van.
2013. jún. 22. 12:54

na a sortörés miatt ki kell szedni a linkekből a szünetet innen:

majbiopsz ia.html


meg innen:

magas-gam ma-glutamil-transzpeptidaz-ggt.html


:)

2013. jún. 22. 12:51

Nekem tavaly csináltak májbiopsziát.

Az élményeimet leírtam itt:


[link]


Ami meg a biopsziához vezetett (indokolatlanul magas ggt) azt pedig itt:


[link]

25. 051809cc90 (válaszként erre: 24. - Murva)
2013. jún. 6. 23:39
Jaj de jóóóóóóóóóóóóóóó!!!Örülök!!!:-) Mondtam hogy no para..:-)))) Ha én mondom hogy nem fáj.az én fájdalomköszöböm a béka segge alatt van. :-) Ezért nem szabad hallgatni másokra..mert sokan riótanak.Mindenkinek magának kell megtapasztalnia. Örülök hogy tul vagy rajta.:)
24. murva
2013. jún. 6. 20:49
Túl vagyok a májbiopszián,tényleg fölösleges volt a félelem,abszolut nem fájt egy pillanat volt az egész,nem ultrahanggal csinálta az orvos,hanem ilyen kitapogatós rajzolós módszerrel,de simán ment minden.Bátorítok mindenkit akinek erre van szüksége,köszönöm,hogy szorítottatok és biztattatok.
23. 051809cc90 (válaszként erre: 22. - Murva)
2013. jún. 3. 20:46
Megertem,hogy felsz,de nyugodj meg,minden rendben lesz. Hidd el,varjuk ha megjottel,jelentkezz.szoritok neked,minden rendben lesz. Probalj pihenni.szio
22. murva
2013. jún. 3. 17:31
Holnap kell befeküdnöm,holnap után végzik a májbiopsziát,hát nem vagyok túl lelkes!!!!!!
21. murva
2013. máj. 15. 11:36
Nekem mindegy,hogy hova szúrnak,mert semmi elváltozás nincs sehol"csak"a májenzimjeim magasak és ez az autóimmun betegség egy fajtájára utaló jel és valamit pontosítanak a szövettanból a célirányos kezelés érdekében,kb.ennyit értettem meg a szakszerű magyarázatból.A testi fájdalmaktól nem félek,jól tűröm,csak utána ne legyen semmi probléma,komplikáció.
2013. máj. 15. 10:13
Ne félj, jó kezekben leszel, én is nagyon féltem, de azt mondom bármikor elmennék rá. Pedig én táposcsirke vagyok.:-D
19. Zorg27 (válaszként erre: 17. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 14. 21:26
Hidd el rosszabb!
18. Zorg27 (válaszként erre: 16. - Murva)
2013. máj. 14. 21:25

A Transzplanton csinálják?? Ott valóban érzéstelenítenek, de Onkológiai Intézetben nem... nekem ott csinálták, 3x szúrtak, mert 1 minta nem elég, nekem a bordáim közzé kellett lőni mert az a lebeny volt érintett, nekem nagyon fájt. Aztán röntgen, hogy nincs e PTX, UH, hogy nincs e vérzés, a máj nagyon vérzékeny nekem 24 óráig felkelnem sem volt szabad, még pisilni sem. Szóval nem annyira gyerekjáték ez.... A műtétet nem úsztam meg, de azt már a Transzplanton csinálták.

Remélem minden rendben lesz veled, és elkerülöd a nagyobb beavatkozást!

2013. máj. 14. 16:25
Nem lehet rosszabb, mint a szülés/gyomor/béltükrözés/lumbálás... :D
16. murva
2013. máj. 14. 16:13
Köszönöm Nektek az infókat,adtatok egy kis bátorságot,remélem minden rendben lesz.Május utolsó hetében megyek még nem tudom a pontos dátumot.Majd beszámolok az""élményeim""-ről
15. jutka.
2013. máj. 14. 14:34
Nekem kétszer volt májbiopsziám,ne félj,kövesd amit az orvos mond,én is féltem,de kapsz érzéstelenítőt az egy szuri csak.A Fibroscan vizsgálat pénz csalás,ott is voltam és a biopszia eredményét kérte az orvos.Még ő volt meg sértődve mikor azt mondtam azért jöttem erre ne kerüljön sor,de 20 ezrem bánta,csak annyit azt tudtam meg milyen állapotban van a májam,és ezután jött a második biopszia.Nem volt mellékhatás,ha kell vágj bele,gyógyulást kívánok jutka.
14. vica66
2013. máj. 14. 14:16
Sajnálom, akkor erőt, bátorságot kívánok. Remélem rendben találják a májad.
13. NOA
2013. máj. 14. 14:14

Nekem annyit mondtak kibírható-ez kicsit megijesztett.


A világon semmit nem éreztem az egyik legkellemesebb vizsgálatok egyike.MInt egy szúnyogcsípés és nem több.

12. murva (válaszként erre: 11. - Vica66)
2013. máj. 14. 14:07
Megkérdeztem sajnos esetemben nem jó ez az új módszer semmi mással nem helyettesíthető a biopszia
11. vica66
2013. máj. 14. 11:40

Csak egy ötlet:


"A májbiopszia során a biopsziás tűvel a beteg máját megszúrják, és az így nyert szövetmintát vizsgálják. Ez a beavatkozás általában néhány napos kórházi bennfekvést igényel, kellemetlen, és - bár ritkán, de - szövődményekkel (erős fájdalom, vérzés, epecsorgás, légmell) is járhat. Ezzel szemben az új FibroScannek köszönhetően a vizsgálat során nem szükséges behatolni az emberi szervezetbe, így semmiféle előkészítést nem igényel (még éhgyomrot sem), ráadásul a költségeket is legalább egyötödére csökkenti. Fontos azonban megjegyezni, hogy a hepatitis vírusbetegségek felismerésére nem a FibroScan szolgál, hanem ahhoz egy vérvétellel járó vizsgálat szükséges."


Azért idéztem be ide ezt a cikket, mert egy ismerősömnek is most kellett volna menni biopsziára, de félt tőle, és inkább a másik megoldást választotta. Fizetős ugyan, de valami tizenezer Ft volt az ára, szóval nem annyira sok, esetleg megfontolásra érdemes lehet.

2013. máj. 14. 08:37
A kisfiamnak 1 éves korában volt majbiopsziája. Őt altatták maga a műtét kb 20 perc, 1 pici vágást csináltak neki. Utána 2 napig voltunk a kórházban, az oldalán kellett feküdnie. Ne izgulj nem lesz semmi baj és remélem kiderül, hogy nincs baj a májaddal.
2013. máj. 14. 06:47
Szegény unokaöcsémnek 2 nappal ezelőtt volt tüdő biopsziája, őt vágták rendesen 3 kis helyen a mintavételhez. Utána az intenzíven feküdt 2 napot.
8. 051809cc90 (válaszként erre: 7. - Murva)
2013. máj. 13. 22:55
Akkor biztos hogy jó kezekben leszek, és alaposak lesznek. Nyugodj meg.Minden simán fog menni.
7. murva (válaszként erre: 6. - 051809cc90)
2013. máj. 13. 22:28
Nekem három nap,egyik nap bemegyek,másnap megcsinálják és harmadik nap engednek haza.A Szentkirályi úton a Klinikán csinálják.
6. 051809cc90 (válaszként erre: 4. - Murva)
2013. máj. 13. 22:24

A vastagbéltükrözést én is érzéstelenítés nélkül csinálom. :-))) Már sokszor voltam.


Mindig arra figyelj amit a doki mond, és nem lesz gond.A mintavétel után nyugodtan kell feküdni amig mondják, ez is változó...kórháza válogatja.Van ahol másnap engedik haza az embert van ahol pár óra múlva.Utána azért kell feküdni nehogy belső vérzés legyen, a máj nagyon vérzékeny. Nyugodj meg, simán fog menni minden. :)

2013. máj. 13. 22:22
Letoltak egy ágyon, el kellett fordulnom a bal felemre..Kaptam egy érzéstelenítőt a hasfalba, de nem fájt egy cseppet sem. Majd ultrahangoztak miközben éreztem olyant mintha valaki matatna odabent a hasüregembe, mindvégig mozdulatlanul kell feküdni. Amikor odaért a májig a tű, akkor sem éreztem semmit.Aztán a mintavételkor egy csattanás volt, megvolt a mintavétel, és kész.Tű kihúz, ultrahangozott, mégegyszer, figyelte nincs e vérzés.Majd pár órás megfigyelés volt, és mehettem haza.De előtte jól besz...ratott egy két ember, hogy így meg úgy fáj...fel voltam készülve mindenféle nagy fájdalomra.Kellemesen csalódtam mert egy CSEPPET SEM FÁJT.Gondolom ez függ az orvostól is, nekem nagyon jó orvos vette a mintát, nagyon ügyes volt.Kívánok jó egészséget:Napsugár....
4. murva (válaszként erre: 3. - 051809cc90)
2013. máj. 13. 22:20
Jól tűröm a fájdalmat,kétszer csináltattam vastagbél tükrözést érzéstelenítő nélkül,engem inkább az érdekel mennyire veszélyes,esetleg akkor vagy utána előfordulhat valami veszélyes helyzet?
2013. máj. 13. 22:06
Nekem is volt, semmi extra nem történt.Egyet mondok, NE HALLGASS SENKIRE!!!!!!!!!!!NEM FÁJ!!Elérzéstelenítik még a szúrás helyét is.ENgem is riógattak mindennel!!!NE HALLGASS SENKIRE!Ez a legfontosabb!
2. Zorg27 (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. máj. 13. 21:54
Nekem volt, hát nem volt egy élmény az tuti... Biztos, hogy akarod ezt előre tudni?? Tudod ez olyan mint a szülés ne akard tudni szülés előtt más történeteit...
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook