Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magán nőgyógyász kb. mennyiért vállal abortuszt, mindennel együtt? fórum

Magán nőgyógyász kb. mennyiért vállal abortuszt, mindennel együtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. jún. 8. 18:20
Nem értem, hogy annyi fogamzasgátló létezik már miért nem lehet használni valamelyiket? Hogy lehet valaki ilyen tudatlan nem tudja, hogy teherbe lehet esni ha nem védekezik? Gyilkos!
47. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 46. - Ce24db56a5)
2013. jún. 8. 18:03

Szia!

Úgy tudom az abortusztablettát Magyarországon még nem engedélyezték.

Vagy igen?

Vagy ez az eset nem itthon történt?

2013. jún. 8. 14:22

Üdv mindenkinek!


Egy ismerősöm feleségének ajánlottam egy nőgyógyászt, aki egy általános vizsgálat után gyógyszeres terhességmegszakítást javasolt.


A hölgy befeküdt az adott kórházba, ahol Mifegyne tablettát kapott majd két nappal később múlva négy szem Cytotecet és elvetélt - másnap hazaengedték. Kb.3-4 napot töltött a klinikán és a szokásos paraszolvenciával együtt úgy harmincezerrel apadt a családi kassza.


A magánvéleményem a következő:


Reiknarnáció ide vagy oda:) egyszer élünk és álláspontom szerint, ahogyan aegy másik ember nem döntheti el, hogy nekem mi a megfelelő úgy én sem törhetek pálcát az ő döntése felett.


Megértem azokat, akik sokat küzdenek a gyermekáldásért, de kontrasztként látom azokat akik felelőtlenül adnak életet kisgyemeknek.


Nem hinném, hogy bárkit is jogunkban állna kötelezni arra, hogy a "becsúszott" és nem kívánt terhesség miatt vezekeljen és kihordja a csecsemőt.


A napjainkban hangozatott esélyegyenlőség és humánus bánásmód, nem csak a magzatot ruházza fel jogokkal, de a szülőt is.


Ha egy büntető jogszabály a gondatlan elkövetőt nem súlytja olyan szigorú jogkövetkezményel, mint aki szándékosan valósít meg valamilyen cselekményt akkor egy terhességmegszakítás esetében hogyan és milyen jogalappal kiáltja ki a társadalom felelősnek az anyát?


Mi van, ha nem tudja sem érzelmileg feldolgozni a nemkívánt terhesség miatt rá nehezedő nyomást, ha ezért sérül ő és a gyermek is?


1998-ban az akkori barátnőmmel mi is csapdába estünk. Az egyik híres orvos szaktekintély azt mondta neki, hogy nem lehet gyermeke.


Mi azért védekeztünk, de egy rutinteszt alkalmával pozitív lett az eredmény és ezt a vizsgálat is megerősítette.


A megszakítás mellett döntöttünk és úgy vélem, hogy helyesen - hiszen egyikőnk sem volt felkészülve sem a szülőszerepre, sem anyagilag sem a családi hátterünk nem tett alkalmassá bennünket gyermekvállalásra. Neki azóta ikrei születtek és boldog anyuka.

45. Glória69 (válaszként erre: 43. - 43aefe4a62)
2013. jún. 8. 14:20
Ez is alpári volt. Minél alpáribb leszel annál kevesebb érdemleges választ fognak adni a kérdésedre. Én az ilyen stílust bőven megszoktam, mint a tiéd, és tudom is kezelni. Felőlem még adhatod jelét az intelligenciádnak, legalább elveszíted a további olvasók jóindulatát. Már ha egyáltalán érdekel. Kedves. :D Örülök, hogy a humorod remekül működik. Ez megmenthet keserves helyzetekben. Minden jót! :)
44. 43aefe4a62 (válaszként erre: 42. - Glória69)
2013. jún. 8. 14:16

Itt én szeretnék normális válaszokat kapni,úgyhogy nehogy már én lépjek ki...

És ki mondta neked,hogy én magándokihoz megyek?

Érdeklődni nem lehet?

Na húzzál el,nem kíváncsi rád senki.

43. 43aefe4a62 (válaszként erre: 35. - Bd55e3f068)
2013. jún. 8. 14:13
Hát ezen jót nevettem!
42. Glória69 (válaszként erre: 40. - 43aefe4a62)
2013. jún. 8. 14:13
Gondolom, ha nem akarod olvasni, elég, hogy kilépsz ebből a topicból. Aki hónap végén éhezik, az nem megy magándokihoz, csak ha a miniszter szeretője... de akkor meg nem éhezik. :) Engem már nem érdekel a te bajod, kedves. Egyszer sem írtam meg neked, hogy mit kellene tenned. Tudsz idézni??? Ja, bocs, te már befejezted. :)
2013. jún. 8. 14:12
Bocsássatok meg, de én azt nem értem, hogy aki nem tud érdemben tanácsot adni a feltett kérdésre, az miért szól hozzá ide nem tartozó dolgokat? Kérdezem ezt úgy, hogy nekem 4 éve nincs babám, orvosi segítségre van szükségem, mégsem ítélem el a topikindítót. Mindenkinek más az élete, a fórum pedig nem azért van, hogy egymást bántsuk...szerintem...
40. 43aefe4a62 (válaszként erre: 38. - Glória69)
2013. jún. 8. 14:07

Muszáj vagyok kibontani,mert másképp nem eszed.

Fogd már föl,hogy vannak emberek,akik hónap végén nem pénzt számolgatnak,hanem éheznek.

Te nem vagy ilyen helyzetben,úgyhogy ne tudjad már jobban,hogy mit kellene tennem.

És fejezzük már be.Köszi.

39. Glória69 (válaszként erre: 36. - 43aefe4a62)
2013. jún. 8. 14:04
Ez már alpári volt, kedves. Általánosítasz, én ezt nem tettem. Ki nevezett gyilkosnak? Ki és hol? Én nem láttam itt ilyen hozzászólást. Furcsán működik a szűrőd, amin keresztül értelmezed a másik ember szavait. Nyilván emiatt is indítottad a topicot. Kiélheted a félelmeidet. Csak nem biztos, hogy ez tudatos. Engem meg már nem is izgat. Elmondtam mindent, ami a témával kapcsolatban kikívánkozott belőlem. Én nem inzultáltam senkit, és ezt magamnak sem kívánom. Minden jót!
38. Glória69 (válaszként erre: 32. - Glória69)
2013. jún. 8. 14:00
Azt kifelejtettem, hogy jómagam is albérletben nevelem a gyerekemet, és boldog. Az apja is boldog, és én is, mert vagyunk egymásnak. Nekünk ez is öröm. Sokan el vannak tájolva, hogy mi az élet értelme, azt hiszik, a ház, meg a sok pénz. Mi is számolgatjuk hó végén a pénzt, de a gyereknek mindene megvan, kiegyensúlyozott, és boldog. Szeret minket. Most már ezért dolgozunk. Nekünk vannak közös családi nyaralások, de csak vidéki családlátogatások erejéig, ami szép táj, változatosság, és kikapcsolódás egyben. Vágyunk van persze egyéb is, de beérjük azzal is, ami van. Én nem akartam itt észt osztani. De nem bírta volna a lelkiismeretem, ha egy ugyanilyen gyémántnak, mint amilyen az enyém, nem próbáltam volna meg tenni valamit - vajmi keveset - az életéért. Szimatka hozzáállása pedig elég tüskés, nem mérlegeli, hogy jó-e a szándék abban az emberben, aki az általa indított topicba beír. A roma nő nem fantasztikus filmben volt, hanem jobbra az enyém melletti ágyon, 2008-ban, a Péterfyben. Kellett ez a cinizmus? Meg hogy melyik bolygón élek... Ettől nem lesz könnyebb... De ha így jobb, nekem mindegy. :) Elbírom.
2013. jún. 8. 13:55

Magán nőgyógyász?

Szerintem van egy összeg amit fixen ki kell fizetni, talán 30 ezer ha jól olvasom. Ezt nem tudom, de szerintem kb ugyan ennyit elkér egy nőgyógyász még ráadásként.

Nekem nem abortuszom volt, de egy nőgyógyászati műtétért 20 ezret adtam. Mondjuk ez egy 2 órás műtét volt.

36. 43aefe4a62 (válaszként erre: 33. - Rita993)
2013. jún. 8. 13:51

Egy roppant egyszerű kérdést tettem fel,azon nők irányába,akiknek van tapasztalatuk ezzel kapcsolatban.

Erre itt kombináltok.

Egyébként is,undorító ez a dramatizálás,általában a "hkm"-ek részéről,hogy ... megölöd őt ...

Ne haragudj már,kit?

Tudod azt,hogy én bizonyítottan terhes vagyok,vagy éppen csak elszakadt a gumi,vagy éppen késik a menzeszem valamiért...

Fogalmatok sincs,és egyből gyilkosnak neveztek.

Elmehettek ti...oda.

35. bd55e3f068 (válaszként erre: 33. - Rita993)
2013. jún. 8. 13:51
En eddig csak km/h-rol hallottam.
2013. jún. 8. 13:46

Mondjuk abban egyetértek másokkal,hogy az anyagiak nem minden.

Erre mindig azt szoktam mondani,hogy ha a szüleim azt nézték volna,hogy mennyi pénzük van,akkor még máig nem lenne gyerekük.Soha nem voltak olyan helyzetben,hogy fellélegezhettek volna.Sőt!olyan is volt,hogy egyszerre voltak mindketten munkanélküliek és csak egyikük kapott támogatást.Ennek ellenére normális,egészséges felnőttek lettünk a tesómmal.Soha nem volt gondom abból gyerekként,hogy nekem mi nincs,másnak meg mi van.Egyetlen dolog nem volt soha,mégpedig közös családi nyaralás.Ez hiányzott és hiányzik,de nem tört össze az életem ez miatt.

Igaz,hogy nem tudnak házat venni nekem,de ez sem érdekel.Ha megteheti a szülő,akkor tegye.Ha nem,akkor nem.Könnyebb lenne elindulni az életben,de elég hálás vagyok azért,mert felneveltek,nem omlok össze,hogy nem tudnak segíteni.


De azt is tartom,amit az elején leírtam.A te életed,te tudod,hogy neked mi a jó.

33. Rita993 (válaszként erre: 29. - Glória69)
2013. jún. 8. 13:33

Teljes mértékben egyet értek a te nézőpontoddal. Nem is értem, hogy miért te vagy az, akit mindenki támad?!

Az abortusz végtelenül önző dolog... Szimatka, azt írtad, hogy nem szeretnéd tönkre tenni a baba, és a saját életed. Szerinted ezzel a döntéseddel mit csinálsz? Inkább megölöd őt, csak hogy neked/nektek könnyebb legyen. A másik meg az, ha ilyen nehéz anyagi körülmények között éltek, akkor miért kell magánorvos?

Sajnálom, hogy ilyen nyers voltam, de az ilyen fórumok mindig kiborítanak.


28hkm

32. Glória69 (válaszként erre: 31. - 43aefe4a62)
2013. jún. 8. 13:27
Hát, remélem, nálam rosszabb ellenséged soha nem lesz, kedves "Szimatka". :) A kérdésre is válaszoltam, meg mást is elmondtam, szabadon lehet, én úgy tudom. A szociális szférában dolgozom, ezen a bolygón, itt, amelyiket mi ketten ennyire másmilyennek látunk. Sajnálom a helyzetedet, kár, hogy nem értetted meg. Minden jót a továbbiakban. Őszintén.
31. 43aefe4a62 (válaszként erre: 21. - Glória69)
2013. jún. 8. 13:23

Úgy látom,csak te nem tudod értelmezni,hogy mi volt a kérdés.

Egyébként azt a roma nőt valami fantasztikus filmben láttad? :D


"Nincs olyan helyzet, amibe ne láttam volna már gyereket születni - ÉS BOLDOGNAK LENNI."


Te melyik bolygón élsz,ne haragudj?

Na,hagyjuk,oké?

Nincs erre szükségem.


Mindenkinek köszönöm a hasznos információkat,és a kedvességet!

30. tücsimücsi (válaszként erre: 27. - Glória69)
2013. jún. 8. 13:18
Ez most meglepett.
29. Glória69 (válaszként erre: 24. - Bd55e3f068)
2013. jún. 8. 13:14
Bocs, nem cisztákkal, hanem myomákkal volt tele az egyik nő méhe. Orvosilag volt indokolt a műtéte, azt mondta. Mégis fizetnie kellett azt az összeget. Egy négy gyerekes roma anyuka is jött abortuszra, neki is fizetnie kellett, ugyanezt a 30e-t.
28. 712a5d68c1 (válaszként erre: 8. - Glória69)
2013. jún. 8. 13:12

Nem túl elegáns ilyen filmet linkelni egy amúgy is lelki válságban lévő nőnek.

Ha a filmet megnézi szerinted javulni fog a helyzete? Megváltoztatja a véleményét?

Inkább még nehezebb szívvel megy oda.

Igazándiból azt se tudod miért van szüksége az abortuszra. De már azt akarod sugallni, hogy valami bűnt követ el.

27. Glória69 (válaszként erre: 24. - Bd55e3f068)
2013. jún. 8. 13:11
Tudom, hogy mi volt a kérdés. Át is gondoltam, hogy meg kéne állni szó nélkül - de az a kicsi élet ott... persze, nem az én sorsom, nem az én életem. Néhány éve egy magzatelhalásom volt, és egy kórteremben voltam az abortuszra érkezőkkel. Mindenkinek fizetnie kellett a 30-e-t, még annak is, akinek tele volt a méhe cisztákkal, mint egy krumpliszsák. A rászorultságot nagyon szigorúan nézték. Ez lett volna az eredeti válaszom a kérdezőnek.
26. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - 43aefe4a62)
2013. jún. 8. 13:05

Ha valaki szociálisan rászorul, nem kerül 30 ezerbe csak pár ezer.

Valamivel ezt gondolom igazolni kell.


Minek akarsz magánorvoshoz menni? A körzeti nőgyógyász is adhat beutalót a Klinikára vagy a Kórházba. Ott majd elküldenek a Nővédelmihez és ott kell jelezni milyen helyzetben vagy és ők eltekintenek a 30 ezertől ha indokoltnak látják.

25. tücsimücsi (válaszként erre: 14. - Glória69)
2013. jún. 8. 13:02
Mintha annyi munkalehetőség lenne az országban, egyedülállóként meg főleg.
24. bd55e3f068 (válaszként erre: 22. - Glória69)
2013. jún. 8. 13:01
Nem az volt a kérdés, hogy ki mit gondol az abortuszról, milyen érzéseket fűz hozzá.
23. tücsimücsi (válaszként erre: 13. - 43aefe4a62)
2013. jún. 8. 12:59

Ebben igazad van!


Ha valaki el akarja vetetni anyagi okok miatt nekiugranak, ha megszüli és nem tudja eltartani akkor meg minek szülte meg és az állammal tartatja el.

22. Glória69 (válaszként erre: 20. - Bd55e3f068)
2013. jún. 8. 12:58
Agostina, kedves. Ez nem agymenés, hanem egy egyszerű hozzászólás, a sjaát érzésem - hiányolod talán a tiszteletet valahol?? Kit zavar a vágy arra, hogy élhessen az, aki élni akar?
21. Glória69 (válaszként erre: 15. - 43aefe4a62)
2013. jún. 8. 12:56
Látom, eltökélt vagy. Csak tudnám, miért nyitsz ilyen témával fórumon topicot. Van interneted, tudod, hogy ilyenkor mindenki mindenféle véleménnyel előáll. Én jószándékúval, mások ítélkeznek, ki-ki ami kikívánkozik belőle. ÁLtalában az nyit ilyen témában topicot, aki még esetleg bizonytalan, és lehet segélykiáltásnak is érteni. De te eltökélt vagy. Tégy, ahogy jónak látod. Nincs olyan helyzet, amibe ne láttam volna már gyereket születni - ÉS BOLDOGNAK LENNI. Csak azt a gyereket tudta az anyja szeretni már morzsányi korában. Ez nem vélemény. Tény.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Glória69)
2013. jún. 8. 12:49
Az agymenésednek semmi köze a kiírt kérdéshez.
2013. jún. 8. 12:47
Ha magánrendelésre mész, akkor előtte kérdezd meg, hogy egyáltalán be kell-e fizetned azt a 30ezret. Valószínűleg igen, mert a m.kórház kéri le a díjat az OEP-től, de kérdezés nélkül én nem fizetném be.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook