Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskaviselkedés... fórum

Macskaviselkedés... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. jún. 28. 12:21
Amúgy szerintem simán lehet, hogy fájdalmai vannak a leírt viselkedés alapján.
33. bnedora (válaszként erre: 32. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 12:18
De, ki lehet hívni az állatorvost lakásra is. Igaz, plusz költséggel jár.
32. 408020f45e (válaszként erre: 31. - Csgybzs)
2016. jún. 28. 12:16
Ez jó ötlet, továbbítom! :)
2016. jún. 28. 12:15

Én kérnék az állatorvostól valami altatót, amit otthon beadnék neki és elvinném orvoshoz mindenképpen. Tuti, hogy valami egészségügyi probléma, egy 5 éves macska, aki addig elvolt a lakásban tuti nem bokrosodik meg így.

Szegényke... :(

2016. jún. 28. 12:14
Igen, meg kell nézetni. De ahogy írtam valahogyan meg kellene fogni előbb.:(
29. 408020f45e (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2016. jún. 28. 12:13

Az biztos, hogy senki nem bántotta, sőt nagyon is elkényeztették. Állatorvoshoz egyenlőre nem lehet elvinni, mert az utazó dobozába még becsalogatni sem lehet. Megfogni pláne nem, mert ugrik, fut villámgyorsan.

A "nevelés" megint olyan dolog, hogy ő ugrik, karmol, vicsorog, fúj, de a neveléshez utol kellene érni. Most úgy áll a helyzet, hogy azt gondolja ő az úr a házban.

28. bnedora (válaszként erre: 25. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 12:07
Anyósom is kétségbe volt esve, mert ő sem viselkedett korábban így. Meglepődtünk a betegségén. Minél előbb orvoshoz kellene vinni.
27. kszb
2016. jún. 28. 12:02

az enyém akkor csinálja, ha féltékeny. Pld szeret kikéredzkedni a lépcsőházba is, már nem elég terep neki a lakás és az erkély :) Ott is megjelölget mindent a pofijával, dörgölőzéssel. Gondolom érzi a többi állat szagát is, akik a házban élnek. Vmelyik nap összetalálkoztak az alsó szomszéd cicájával (azt is rendszeresen sétáltatják a lépcsőházban). Húúúú, na ott aztán lett baj! Az a cica jött volna barátkozni, hangosan dorombolva, a mienk meg uzsgyi, be a lakásba. Beállt a hátam mögé és onnan figyelt nagy dölyfösen. Én felvettem a szomszéd macskát, megcirógattam. Viszont az csak ismerkedett volna, így pár lépésre bejött hozzánk. A mi macskánk akkor már hangosan morgott, égnek állt a szőre is. Mielőtt balhé lett volna, a szomszéd elvitte a macskát. De a mienk az úgy megsértődött rám, amiért a másikat megszeretgettem, h támadni kezdett. Hajnalra megbékélt, de akkor jött nekem.

Valamitől sztem vagy stresszes a macska, vagy tényleg eü baja van. Illetve, ha nincs ivartalanítva, az is okozhatja.

2016. jún. 28. 11:59

Nem olvastam a hozzászólásokat.

Az ilyen mértékű változás hátterében vagy valami "lelki" ok van (pl ha valaki bántotta a cicát), vagy valami egészségügyi gond, valamilyen betegségnek a tünete is lehet. Én elvinném állatorvoshoz, hogy vizsgálja ki. Ha nem talál semmit, na akkor lehet minden más praktikát bevetni, és "nevelni"...

2016. jún. 28. 11:46

Köszönöm a válaszokat, egyben reagálok.

Nem volt ivartalanítva, 5 éves múlt júniusban a cica.

Ez a viselkedés kb 2 hónapja indult el, amikor nem fogadta el az ételt úgy ahogy azelőtt. Megült háttal, nem engedte megsimogatni magát, egyszerűen fogta magát és a fürdőkádba kezdett jelölni. Nem fogadott szót, pedig azelőtt egy bújós hízelkedős cica volt. Igaz, nagyon mozgékony, mert a szekrény tetejét is összejárta, mindenbe belebújt. A cicus a lányoméké és mivel a mi cicánk egy végtelenül nyugodt macska, nekem kicsit idegesítő is volt látni a nyüzsgését, de hát elfogadtam, ő ilyen. Viszont most a lányom már fél tőle, mert ugrik, karmol, morog. Már ha ránéz a lányom rámorog a cica. Kicsi kölyök volt amikor a lányomhoz került, gondozták, ápolták. Semmi nem indokolta a változást. Először csak a vendégeire fújt a cica, később morgott is, vicsorgott rám is. De a lányom rászólt és abbahagyta. Most viszont teljesen kifordult önmagából. Ahogy tanácsoltátok,megkérdez állatorvost is. A lányom nagyon kétségbe van esve, már megfordult a fejében, hogy menhelyre adja, de ilyen viselkedéssel nem veszik be.

24. spinneli (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 11:26
ivartalanítva van?
23. bnedora (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 11:19

Nem mondom, hogy ez a baja, de én elvinném állatorvoshoz. Anyósom cicája (15 éves volt) ilyen dolgokat művelt, még hozzá teszem, hogy az evéssel is probléma volt nála. Az orvos megállapította, hogy szájrákja van, már alig volt állkapcsa szegénykének. Sajnos el kellett altatni.


Szerintem vidd el állatorvoshoz, aki megvizsgálja, és ha jó az orvos, ellát tanáccsal is.

2016. jún. 28. 10:39
Egyszer láttam egy ismeretterjesztő filmet macskákról, és mondták hogy az agyműködése sokkal közelebb áll az emberéhez mint a kutyáé. A macska arckifejezésekből is tud olvasni, a kutya inkább csak hangszínből ,mozdulatokból.
21. c73db520ef (válaszként erre: 19. - 225e968e5f)
2016. jún. 28. 10:26
Nagyon szeretem a cicat... mar varom azt az idot, amikor olyan butorom lesz, amitol nem kell feltenem.
20. 3d787b167a (válaszként erre: 16. - 225e968e5f)
2016. jún. 28. 10:23

Én a macskám max kétszer porolom ki.


Utána minden rendben.

19. 225e968e5f (válaszként erre: 18. - C73db520ef)
2016. jún. 28. 10:18
A macska nem buta öntörvényű állat, amit a közhiedelem terjeszt, és szereti a gazdáját, nem pedig érdekből dörgölődzik. A miénk evés után is ott hever a kertben ahol épp mi vagyunk és felugrál az ölünkbe. És elég volt neki évente néhány legyintés és most már arra is abbamarad a karmolási vagy harapási reakciója, ha mozdulatlanná válok ha erőszakos vagy megemelem a kezem. De ehhez pont az szükséges, hogy a macska bízzon benned és nem agressziónak vegye tőled ha ritkán meglegyinted, hanem nevelő célzatú dolognak. Jelentősen ritkultak is az agresszív dolgai.
2016. jún. 28. 10:11

A macskat szinte lehetetlenseg "megnevelni."

Nem veletlenul van az a mondas, hogy a macska neveli a gazdat. Egyeniseg.

Viszont valami irritalhatja, ha igy reagal.

17. 225e968e5f (válaszként erre: 16. - 225e968e5f)
2016. jún. 28. 09:57
és nem napi szinten, mert akkor meg azt hiszi hogy rendszeresen jár a pofon és immunis vagy idegbeteg lesz. Nekünk kinti macskánk volt kissé harcias, főleg ha néha bejött. Valószínűleg ott vadították el, ahonnan kaptuk vagy alapból ideggóc.
16. 225e968e5f (válaszként erre: 15. - 3d787b167a)
2016. jún. 28. 09:54
Jól mondod. Az ilyen macskát pofin kell legyezni amikor agresszív meg tojni a különkívánságaira egy ideig. De egy akcióban csak egyszer szabad ,mert ha többször akkor még agresszívabb és nem is tudja miért kapja.
2016. jún. 28. 09:51
Én elpicsáznám, aztán tudja ki az úr a háznál.
2016. jún. 28. 09:49
A macska igazabol ragadozo... kiengednem rendszeresen a kertbe, udvarra, stb.
13. 225e968e5f (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 09:44
A ház ura lett, valamiért az alattvalóinak tekint titeket, akiket neki kell szabályozni. Talán túl sok minden meg van neki engedve.
12. Mézes-Krémes (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 09:40
Mennyi idős a macska? Az enyém mondjuk soha nem közelített támadólag, csak én nem tudtam őt megközelíteni, mert akkor viszont támatólag reagált. :D
11. Mézes-Krémes (válaszként erre: 8. - Csgybzs)
2016. jún. 28. 09:38

Képzeld el, Puszedli ilyen, ha bezárjuk. Így viselkedik. Sajnos nem minden macska alkalmas arra, hogy szobakedvencként üzemeljen, és ameddig kicsi, addig igazából tökre lutri, hogy milyen természete lesz később.


Szilveszterkor mindig este 5 felé bevisszük a macskákat, és csak másnap reggel szoktuk őket kiengedni. Biztonságból, nehogy bármi bajuk legyen. Durrogtatás, stb.

Mindegyik tökre jól elvan bent, de Puszedli 9-10 között már fel-alá futkos, hol az ajtóban, hol az ablakban gubbaszt, hangosan fúj, morog, "énekel", és egyszerűen nem lehet őt megérinte se, mert villognak a szemei, és csapkod. Csak azért, mert nem engedjük ki. Tiszta hülye lesz. Bele se merek gondolni, hogy mi lett volna, ha lakásban maradok vele. Nem tudom, hogyan oldottam volna meg a dolgot.

2016. jún. 28. 09:35

Sziasztok!

Nekem szibériai keverék cicám van. Ameddig kicsi volt, addig egy igazi bújós kezesbárány volt a drágám. Aztán ahogy nőtt, úgy lett egyre agresszívabb a játékban, illetőleg széjjel szedte a kecót.


Aztán én elköltöztem az akkori páromtól, s pár hónap múltán, amikor megkaptam őt - apukámhoz lett költöztetve - egy teljesen agresszív macskát kaptam... A volt párom biztos, hogy nem bántotta, és foglalkozott vele.

Szóval ahogy ivarérett kandúr lett belőle, kifordult magából. Hozzá tenném itt, hogy a párom kollégája az ő lány tesóját vitte haza, és ott menhelyre is adták a macskát, mert annyira agresszív volt a gyerekekkel ahogy nagyobb lett.


Szóóóval én ivartalanítattam, és udvarra kiszoktatuk őt, azóta minden rendben van... Kint van, verekszik a többi macskával, fogja a madarakat, fára mászik, kalandozik. Aztán amikor kedve tartja, akkor jön, és akkor nagyon kedves. :) Agressziónak nyoma sincsen. De őt nem lehet bezárni, és nem lehet csak úgy, akármikor vagy akárkinek megfogni. Mi elfogadtuk, hogy ő ilyen, így szeretjük.

9. c73db520ef (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 09:20
Ivartalanitott?
8. csgybzs (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 09:20

Nem hallottam még olyanról, hogy egy gondozott, szeretett macska ennyire kiforduljon magából.

Mennyi idős? Mióta van ott? Van másik állat? Új vendég/lakó, aki megfordul lányodéknál, esetleg titokban bántalmazhatja a cicát?


Én első körben elvinném állatorvoshoz és beszereznék egy stresszoldó készítményt a cicának. Lehet, hogy a jellemváltozásnak egészségügyi oka van.

7. 07da045965 (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 09:17
Szia! Állatorvos véleményéét kérdeztétek?
2016. jún. 28. 09:16
A lányom már nem bízik meg a cicában, háttat sem mer neki fordítani, mert úgy érzi kiszámíthatatlan lett az állat. Mi lehet ennek a viselkedésváltozásnak az oka? Tapasztalt már valaki hasonlót? Hogyan lehet ezt kezelni?
5. 408020f45e (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2016. jún. 28. 09:13
A szemkontaktusra is agresszíven reagál már. Brit és perzsa keverék cicus.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook