Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres kezeléssel javítható-e a rosacea állapota? fórum

Lézeres kezeléssel javítható-e a rosacea állapota? (tudásbázis kérdés)

8. életem (válaszként erre: 2. - Klaari)
márc. 22. 13:36
Szia. Mi segített az ismerősödnek? Nekem eddig semmi nem vált be. Bőrgyógyász által felirt kenőcsök, villanófény. Jelenleg pdl kezelésre járok, a 4. kezelésen vagyok túl, meg eddig semmi eredmény. A dr szerint sikeres lesz a kezelés, 5,6 kezelést javasol.
7. Rorox (válaszként erre: 5. - Hajnallányka)
febr. 24. 17:19
Voltam gócvizsgálatokon, nem mutattak ki semmit. Ami a legfőbb ellenségem az a fűtött meleg, a hideget jobban viselem. Színezett hidratálót használok én is, de ha belépek egy számomra meleg helyre akkor már nyoma sincs annak, hogy kentem bármit is az arcomra.
6. Rorox (válaszként erre: 2. - Klaari)
febr. 24. 17:16
Mindenképpen érdekel, hogy milyen krémtől múlt el. Egy párat már én is próbáltam.
febr. 24. 09:25

Szia.

Az Ipl kezelésről nem tudok véleményt mondani.Viszont ennél a betegségnél fontos kideríteni mi okozza a pirosságot.A fűszeres ételek ,bizonyos gyomor problémák stb..Nekem is volt/van vele gondom.Kerülöm a napot,a túl erős fűszereket.Bizonyos vegyszerekre allergiás vagyok,ezeket is kerülőm.Nekem az vált be,hogy megtaláltam azt a krémet ami jó az arcomra.Emellett minimális alapozót is használok ami védi a bőröm .Ezt orvos javasolta.Kicsit nézz utána te mit tehetsz hogy jobb legyen.Már az is jó hogy ide fordultál.Remélem lesznek akik hasznos tanácsot tudnak adni.

febr. 24. 09:20
nem mindig és nem minden esetben lesz maradandó a javulás
3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Rorox)
febr. 24. 09:16

Jó pár éve voltam ilyen kezelésen. (több alkalom)

Egy ideig jobb volt, utána maradt minden a régiben.

Nekem annyiban "szerencsés" a rozaceám, hogy csak a pirossággal küzdök, göbök nem alakultak ki.

2. Klaari (válaszként erre: 1. - Rorox)
febr. 24. 09:11
Szia, Egy ismerősömnek elmúlt teljesen az arcáról, ha akarod beszélgethetünk róla. Ezer bőrgyógyásznál járt, de csak kísérleteztek rajta mindenféle krémekkel. Amit kipróbált, az eltűntette neki két hónap alatt.
febr. 24. 08:34

Sziasztok!

Rozáceás az arcom, néha szebb, néha csúnyább formában. Sajnos a pirosság már maradandó, nem akar eltűnni. Mellette vannak apró dudorok is az arcomon, melyekre krémet és gyógyszert írt fel a bőrgyógyász. A pirosság megszüntetésére pedig az IPL lézeres kezelést ajánlotta, viszont tartok tőle, nehogy rosszabb állapot alakuljon ki. Állítása szerint a kezelés után normális ha pirosabb az arc egy ideig, a javuláshoz hosszabb idő kell.

Van valakinek tapasztalata erről a kezelésről?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook