Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres kezeléssel javítható-e a rosacea állapota? fórum

Lézeres kezeléssel javítható-e a rosacea állapota? (tudásbázis kérdés)


8. életem (válaszként erre: 2. - Klaari)
2020. márc. 22. 13:36
Szia. Mi segített az ismerősödnek? Nekem eddig semmi nem vált be. Bőrgyógyász által felirt kenőcsök, villanófény. Jelenleg pdl kezelésre járok, a 4. kezelésen vagyok túl, meg eddig semmi eredmény. A dr szerint sikeres lesz a kezelés, 5,6 kezelést javasol.
7. Rorox (válaszként erre: 5. - Hajnallányka)
2020. febr. 24. 17:19
Voltam gócvizsgálatokon, nem mutattak ki semmit. Ami a legfőbb ellenségem az a fűtött meleg, a hideget jobban viselem. Színezett hidratálót használok én is, de ha belépek egy számomra meleg helyre akkor már nyoma sincs annak, hogy kentem bármit is az arcomra.
6. Rorox (válaszként erre: 2. - Klaari)
2020. febr. 24. 17:16
Mindenképpen érdekel, hogy milyen krémtől múlt el. Egy párat már én is próbáltam.
2020. febr. 24. 09:25

Szia.

Az Ipl kezelésről nem tudok véleményt mondani.Viszont ennél a betegségnél fontos kideríteni mi okozza a pirosságot.A fűszeres ételek ,bizonyos gyomor problémák stb..Nekem is volt/van vele gondom.Kerülöm a napot,a túl erős fűszereket.Bizonyos vegyszerekre allergiás vagyok,ezeket is kerülőm.Nekem az vált be,hogy megtaláltam azt a krémet ami jó az arcomra.Emellett minimális alapozót is használok ami védi a bőröm .Ezt orvos javasolta.Kicsit nézz utána te mit tehetsz hogy jobb legyen.Már az is jó hogy ide fordultál.Remélem lesznek akik hasznos tanácsot tudnak adni.

2020. febr. 24. 09:20
nem mindig és nem minden esetben lesz maradandó a javulás
3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Rorox)
2020. febr. 24. 09:16

Jó pár éve voltam ilyen kezelésen. (több alkalom)

Egy ideig jobb volt, utána maradt minden a régiben.

Nekem annyiban "szerencsés" a rozaceám, hogy csak a pirossággal küzdök, göbök nem alakultak ki.

2. Klaari (válaszként erre: 1. - Rorox)
2020. febr. 24. 09:11
Szia, Egy ismerősömnek elmúlt teljesen az arcáról, ha akarod beszélgethetünk róla. Ezer bőrgyógyásznál járt, de csak kísérleteztek rajta mindenféle krémekkel. Amit kipróbált, az eltűntette neki két hónap alatt.
2020. febr. 24. 08:34

Sziasztok!


Rozáceás az arcom, néha szebb, néha csúnyább formában. Sajnos a pirosság már maradandó, nem akar eltűnni. Mellette vannak apró dudorok is az arcomon, melyekre krémet és gyógyszert írt fel a bőrgyógyász. A pirosság megszüntetésére pedig az IPL lézeres kezelést ajánlotta, viszont tartok tőle, nehogy rosszabb állapot alakuljon ki. Állítása szerint a kezelés után normális ha pirosabb az arc egy ideig, a javuláshoz hosszabb idő kell.


Van valakinek tapasztalata erről a kezelésről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook