Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levesek fórum

Levesek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. jún. 16. 18:50

Baromfi raguleves kicsit másképpen:


A szokásos módon megcsinálom a ragulevest, (csirke v. pulyszárny, de a mellszél is tökéletesen megfelel), de teszek bele tárkonyt is. Amikor majdnem kész, belekeverek egy doboz tejfölt és a tetejére 2-3 tükörtojást. A tálalás előtt még egy kifacsart citrom levét. Kellemesen pikáns az íze a citromlétől. Arra figyelek, hogy ne a forró levesbe tegyem a citromlét.

46. ilonka40 (válaszként erre: 43. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 16. 18:34
Szívesen:))
45. ilonka40 (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2010. jún. 16. 18:33
Jól hangzik....így is kifogom próbálni:))
44. a14deb9047 (válaszként erre: 42. - Ilonka40)
2010. jún. 16. 18:02
Majdnem így csinálom, csak sárgarépa-zöldség is van benne, esetleg pici paradicsommal és zöldpaprikával gazdagítva. Van, amikor egy szem krumplit is vágok bele, de el is hagyható.
2010. jún. 16. 17:49
köszönjük Ilonka,nagyon jol hangzik,hamarosan tuti sorra kerül;)
2010. jún. 16. 14:01

Szép napot kívánok nektek!


Hoztam egy finom leves receptet.

Gombaleves magyarosan


Hozzávalók:

25 dkg csiperkegomba

1 kicsi vöröshagyma

4 dkg zsír (vagy ugyanennyi olaj)

só,2 ek liszt,pirospaprika

fél csokor petrezselyem

1 dl tejföl

1 tojásból csipetke


A gombát tisztísd meg,szeleteld fel.A zsiradékon fonnyaszd meg a nagyon apróra vágott hagymát,add hozzá a gombát,csipetnyi sót,és időnként meg-megkeverve saját levében párold addig,míg zsírjára sül.Szórd meg liszttel,pirítsd azt világosra.A tűzről lehúzva hintsd meg pirospaprikával,és öntsd fel egyliternyi vízzel.Addig főzd,míg a gomba megpuhul.Szaggass bele egy tojásból csipetkét,s ha elkészült,a tejfölt és az apróra vágott petrezselymet is add hozzá.Melegen kínáld.

2010. jún. 15. 13:16
CSajok, én eddig a füszeres levest próbáltam ki és a cukkinilevest.Mindkettöt ajánlom,nagyon finomak!
40. 204b456479 (válaszként erre: 39. - A14deb9047)
2010. jún. 15. 12:47
Köszönöm szépen! nagy segítség volt! :-)
2010. jún. 15. 12:39

Az olajon megpirítom a lisztet zsemle színűre és hideg vízzel felöntöm és elkeverem rögtön símára. Ha kell hozzá tenni törött paprikát, akkor összekeverem és úgy öntöm föl, stb.

Az edénykében a vizet oda kell készíteni és mindig hideg vizet kell használni. Ennyi.

2010. jún. 15. 12:23
Sziasztoki! Lehet buta kérdés, de hogy kell rántást csinálni? :-P sose csináltam még rántásos levest, a tojáslevest viszont nem lehet rántás nélkül csinálni, és imádom! Légyszi írjátok le h h lehet leégés nélkül csinálni :-D 1x próbálkoztam ezzel, le is égett! :-DDD
37. ilonka40 (válaszként erre: 36. - 448f1a930a)
2010. jún. 15. 08:51
Nagyon szivesen,örülök hogy ízlett.
36. 448f1a930a (válaszként erre: 34. - Ilonka40)
2010. jún. 15. 08:28
I S T E N I volt a levesed,köszi,hogy megosztottad velünk!:)))
35. árnyjáték (válaszként erre: 33. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 10. 20:14

Sőt még én is örülök neki,pedig én nem tudok újat:)

Engem főleg a hagymás levesek kavarnak fel:)))Cipóban...hmmm de fincsi:)

2010. jún. 10. 20:08

Sziasztok!

Én is hoztam nektek egy leves receptet.


Boros cseresznyeleves:



Hozzávalók:

50 dkg cseresznye,

1,5 dl vörösbor,

10-12 dkg cukor,

1 dl tejföl,

1 evőkanál rizsliszt (vagy burgonyaliszt, esetleg búzakeményítő),

kis darabka fahéj,

3 szem szegfűszeg,

csipetnyi só.

A megmosott cseresznyét kimagozom és 7 dl vízbe beleteszem. Hozzárakom a fűszereket és felforralom, majd öt percig főzöm. Ezután beleöntöm a bort és a cukrot, végül a liszttel simára kevert tejföllel állandó keverés közben behabarom. Lehűtve, csészékbe adagolva tálalom.

2010. jún. 9. 21:07
Lányok,annyira köszönöm a jobbnál jobb ötleteket,de azt hiszem itt egymas receptjeinek is örültök,nem?:)
32. a14deb9047 (válaszként erre: 26. - 448f1a930a)
2010. jún. 9. 20:02
Ha a nokedliba teszek egy csipetnyi sütőport, szépen feldobja, könnyű szivacsos lesz a tészta. Azaz pillanatok alatt kész.
2010. jún. 9. 18:21
Az én nagy kedvenceim a zeller, és a gombakrémleves, persze ligh-ot változatban. Zeller, sárgarépa, hagyma összefőzve egy leveskockával, összeturmixolva, ha jó sűrű, laktat is, és a kalóriája minimális. Pl. fél kg zeller, kb 20 dkg sárgarépa, , 10 dekányi hagyma, a leveskocka és egy kávéskanál oliva olaj a vitaminok miatt. Ha ezt felereszted szűk 2 l vízzel, összeturmixolva nagyon jó sűrű levest kapsz, ami ráadásul tele van ásványi anyagokkal, és ha 3 dl-t veszel egy tányér levesnek, /az nem kevés!!!/ akkor az 6 tányér leves, ami egyenként 60-70 kalória. Így lehet gombából, karalábéból karfiolból, de sima csontból is nagyon jóízű leveseket csinálni. Én az előbb, nagyon éhes voltam, és 2 dl vízzel, pici paradicsomlével egy halászlé kockát főztem, jól megcsipiztem és nagyon jól esett.
2010. jún. 9. 17:16
gyümölcsleves.én legalább 6-8féle gyümölcsből csinálom.Felteszem hideg vízbe a gyümölcsöket főlni, teatojásba teszek szegfűszeget,fahéjat ,ha kész akkor,vaniliás pudingot elkeverek egy nagy tejfölben ezzel behabarom,teszek bele vaniliás cukrot is,és édesítőt vagy cukrot ízlés szerint.Hidegen a legfinomabb. A teföl az lehet zsírszegény/kevesebb a kalóriája/
2010. jún. 9. 17:02
Savanyú tojás leves. 2ek lisztből paprikás rántást készítek,reszelek bele egy kis hagymát, felöntöm vízzel ,teszek bele ételízesítőt, babérlevelet ezt jól kiforralom, ütök bele tojást,én 4-5 darabot szoktam de úgy hogy egészben maradjon ha a tojás megfőtt,akkor ízlés szerint teszek bele tejfölt.Vajban pirított kenyérkockával tálalom.
2010. jún. 9. 12:22

de CSajok! Ezek a tejszines receptek,nyammm! DEhát izé..hát ezelk kalóriabombák:)!Én meg elvileg súlyt tartok,azaz épp próbálok visszamenni,mert már felkuszott 3!kg..


:DDD

2010. jún. 9. 08:23
én alapból nem vagyok leveses...nálunk a zöldségleves a nagy kedvenc, azt szoktam elég gyakran fözni...amit viszont nagyon de nagyon szeretek, az a gombóc-leves. Tört krumpli tojással, liszttel, és egy kis sóval...mint a nudlinak...Bele a krumpli levébe (amiben fött), pici paprikás rántást készíteni, majd mikor forr, bele egy kis tejcsit...Viki, neked ez ismerös: "Kartoffelknödel"port lehet kapni...csak azt én sütni szoktam, de egyszer ki lehet próbálni levesnek is...
26. 448f1a930a (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2010. jún. 9. 08:10
Miért teszel a nokedliba sütőport?
25. Basset (válaszként erre: 24. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 9. 07:37

Örömmel! :)

Itt egy másik 5 perces csoda:


Hozzávalók: egy zacskó habtejszín (nem ízesített), 1 kávéskanálnyi fahéj és egy konzerv trópusi gyümölcs mix. A tejszínt felverem, épp annyira, hogy krémleves sűrűségű legyen, belekeverem a fahéjat és a konzervet beleöntöm mindenestől, tehát a levét is. Kicsit hűtve finom és az ananász a legjobb benne... :)

24. ce53b9ff5e (válaszként erre: 23. - Basset)
2010. jún. 8. 21:27
:)!nagyonjol hangzik,nyamm!kiprobalom minel hamarabb!koszi.
23. Basset
2010. jún. 8. 09:26

Imááádom a leveseket! Íme az én lightos kedvencem:


1 fej közepes vöröshagymát megpuceválunk, kis kockákra darabolunk, pici olajon megfuttatunk. Felöntjük kb. 1 liter vízzel. Míg felforr, beleteszek mindenféle zöldfűszert: kakukkfüvet, petrezselymet, bazsalikomot, kaprot, rozmaringot (én szárítottam szoktam, de frissel tuti, finomabb). Kicsit főzöm, aztán 2-3 dl tejszínnel felfőzöm (attól függően, inkább tejszínesebben vagy inkább vizesen szeretném - én ennél sokkal többet öntök rá). Felrottyan és kész. És ekkor jön a lényeg! Kis kenyérkockákat piríttok, reszelt sajttal megszórom, és bele a levesbe.


A Kiskegyed Konyhájában találtam a receptet, még 2002-es... Nagyon szeretem ezt a levest! Minden nap megenném... :)

22. a14deb9047 (válaszként erre: 21. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 7. 17:50
Ez a gombóc különösen finom lesz, ha a darált dióba reszelünk pici citromhéjat.
2010. jún. 7. 17:41
Köszönöm eddig mindenkinek a fini leves tippeket.Nekem is eszembe jutott még1, krumpligombócleves.Tul.kepp sima zöldségleves csak krumpligombocokkal-kisebbel,nagyobbal-izles szerint.(tojas,babadara vagy griz ki minek hivja,so,1-2 fött krumpli esetleg petrezselyemlevel bele.Összegyurni gombocokká,forro levesbe beledobod).Nagyon finom.
20. moenia
2010. jún. 7. 16:02

Személyes kedvenc:


Kukoricaleves

Hozzávalók:


0,5 kg morzsolt kukorica

2 ek liszt

vaj

0,7 - 1 l víz (vagy alaplé)

2 dl tejszín (elhagyható)

2 leveskocka

sajt (lehet reszelt trappista, krémsajt, tömlős, fele lehet füstölt)

só, fehérbors, szerecsendió, petrezselyemzöld


A kukoricát kevés vajon kicsit megpuhítom, majd megszórom kb. 2 ek liszttel, kicsit pirítom, majd felöntöm a vízzel (vagy alaplével) és beledobom a leveskockát, fűszerezem. Amikor a kukorica megpuhult, mehet bele a sajt, a tejszín. Még egyszer összeforraljuk.

19. moenia
2010. jún. 7. 16:00

Sziasztok!


Nálunk is nagyon megy a hagymaleves. Láttam két receptet itt, én egy kicsit másképp készítem:


Hagymaleves

Hozzávalók:


4-5 fej vöröshagyma

1,5 l alaplé (vagy leveskockával kevert víz)

liszt

vaj, vagy olaj

só, bors, szerecsendió

2-3 ek tejföl, vagy tejszín

Tetejére:

pirított zsemlekocka, reszelt sajt


A hagymát lereszeljük, kevés vajon, vagy olajon megpároljuk, megszórjuk liszttel. Amikor egy kicsit megpirult, felöntjük az alaplével. Egyszer felforraljuk, fűszerezzük. Belekeverjük a tejfölt, vagy a tejszínt, megint felforraljuk. Pirított kenyér- vagy zsemlekockával és reszelt sajttal tálaljuk.


Fokhagyma krémleves:

Hozzávalók:


1 fej fokhagyma

2-3 leveskocka (vagy alaplé, kb. 1,5 liter)

só, bors, petrezselyem

olaj, vagy vaj

liszt

2 dl tejszín


A fokhagymát megpucoljuk, apróra vágjuk, kevés olajon vagy vajon megpirítjuk. Megszórjuk liszttel, kicsit együtt is pirítjuk, majd felöntjük az alaplével, vagy a leveskockával kevert vízzel. Fűszerezzük. Ha felforrt, beleöntjük a tejszínt.

Pirított kenyérkockával tálaljuk, a tetejét megszórhatjuk sajttal.



Póréhagyma krémleves

Hozzávalók:

1 leveskocka (vagy alaplé)

1 szál póréhagyma

1 dl főzőtejszín, vagy tejföl

1 cs bacon, vagy 20 dkg császárszalonna

pirított kenyérkocka, reszelt sajt (elhagyható)

bors, szerecsendió, snidling


Forró olajon megpirítjuk az eltépkedett bacont, majd hozzáadjuk a karikára darabolt póréhagymát. Üvegesre pároljuk, majd felöntjük annyi vízzel, amennyi ellepi, és beledobjuk a leveskockát.

Hagyjuk, hogy szétfőjön a hagyma, majd hozzáadjuk a tejszínt, és még így összeforraljuk. Borsozzuk, pici szerecsendióval megszórjuk.

Pici olajon megpirítjuk a felkockázott kenyeret.

Majd erre szedjük a levest, megszórjuk friss snidlinggel, reszelt sajttal tálaljuk.

2010. jún. 7. 15:33
Zöldbableves: az összevágott zöldbabot (mindegy, hogy sárga, zöld vagy lila tarka) a hosszába vágott sárgarépával, zöldséggel megpárolom, 2 apróra vágott fokhagyma gerizd, 1 evőkanál törött paprika és felönteni. Utána krumpli, só, paradicsom, zöld paprika. 1 tojásból nokedli, csipetnyi sütőpor bele és apróra vágott zöldség zöldje. Aki szereti tejfölösen, annak még egy doboz tejföl bele a végén. Ha szereted a pikáns ízt, akkor egy kis szalonna bőr, vagy 1-2 karika füstölt kolbász.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook