Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Levegőzés, séta fórum

Levegőzés, séta (beszélgetős fórum)


2022. márc. 13. 14:56
Nem mentegetőzésnek szántam. Csak elgondkodtam.
25. Ágio8405 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 13. 14:30
És ezt most mentegetőzès miatt írod? Vagy nem értem. Igen sokan nem megfelelően nevelik kezelik a gyereküket. Ő dolguk. Attól még mi törekedhetünk a legjobbra. Félre ne érts, mindneki követ el hibákat nincs is ezzel gond. Az hogy nem viszed le őket naponta nem tragédia. A nagy gondok nem itt kezdődnek. Csak mi írtuk hogy minél többször vedd rà magad mert nekik jobb ha naponta vannak azért levegőn. Remélhetőleg most már jön a jó idő, gondolom akkor neked is ( ahogy mindnekinek) nagyobb kedve lesz mászkàlni.
2022. márc. 13. 13:48
A levegőzéssel kapcsolatban-van egy szomszéd család itt a társasházban. 3 kisfiúval. Még ovisok és totyogók. Az anyjuk 7közben csak annyira viszi le őket,hogy elmegy 5 percre az oviba es kb azonnal vissza. Az egesz 20 perc. Azoknak a fiúknak jóval több levegőre volna szükségük...A mostani fiatal szülők közt ezcegy trend,hogy fent kell pusztulni a lakásban? A kicsik meg rohangálnak bent egesz álló nap,alig lehet őket lehiggasztani.
23. c85d1d200b (válaszként erre: 19. - NomNom)
2022. márc. 12. 06:24
Azt hiszem rosszul ertelmeztem, mert sokat hallottam a bezzegelest. Bocsanat.
22. NomNom (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 20:35
Felénk van egy egész jó, bár emlékszem a mindenemen is folyt a víz mire eltoltam oda a babakocsit.xD de megérte mert jó játékok vannak és be van kerítve, mászhatott amerre látott a fiatalúr.
2022. márc. 10. 20:04
Tényleg van itt egy játszótér, amit utálok. Múltkor megérkeztünk és 6 perc múlva mindenki lelépett -lehet, hogy véletlen, lehet, hogy már fél 5 felé nem sütött oda a nap, vagy a fejem nem szimpi... :D
20. delbuk
2022. márc. 10. 09:42

Nalunk elofordul, hogy kimarad 1-1 nap, ha valakinek nincs kedve lemenni. 🤷🏽‍♀️

Kutya baja a gyereknek, de o eleve nem az a tipus, akinek hatalmas lenne a mozgasigenye. Egyebkent en mar gyerekkent is utaltam a jatszoteret, vannak napok, amikor nem akarom megeroszakolni magam. 😅

19. NomNom (válaszként erre: 17. - C85d1d200b)
2022. márc. 10. 05:52

Ne haragudj de nem értelek. Kifejtenéd (vagy inkább ne).

Fikazas pedig nem tudom hol volt, nem szántam annak. Csak leírtam máshol hogyan csinálják.

18. NomNom (válaszként erre: 16. - Ágio8405)
2022. márc. 10. 05:51

En nem itthonról beszélek.

Csak példát mondtam h azért vihetik 2 éves kortól akkor is ha anyuka otthon van, hogy közösségben legyen.

Nincs egyébként külön bölcsi, egy intézményben vannak iskolaelőkészítőig (rendesen elszeparálva azért a nagyoktol)

17. c85d1d200b (válaszként erre: 14. - NomNom)
2022. márc. 10. 01:49
Nem te epitetted fel azt a "tokeletes" rendszert. Meg egy kicsit kell varni a gyorsan hatvanyozodo nemzetisegekkel, es ott sem lesz minden olyan szep meg jo. KFikazas elott erre is kellene gondolni.
16. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - NomNom)
2022. márc. 9. 20:57
Azért itthon sem mindenhol van így. Az én fiam egy hónapja 2,5 évesen kezdte az ovit. Nálunk nincs sok gyerek ( Balaton) így fel veszik őket már ilyenkor mert nincs bölcsi.
15. NomNom (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 20:27
Na ezért nem lesz nalunk teso. 😬legalábbis egyelőre. Tok egyedül nagyik nélkül én nem bírnám. Respect annak aki így is végigcsinálja!
14. NomNom (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 20:25

Ah tényleg Mo-n ilyen remek rendszer van.

Nalunk engedik akkor is 2 éves kortól pont ezért mert szüksége van rá, csak általában ebéd után hazaviszik olyankor a gyereket mert kevés a dajka.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2022. márc. 9. 20:10
Nem alszik nappal. Most gyorsan elaludt,voltunk kint is. Összekaptam magam. Tudjátok,a kicsi éjjel sokszor ébred,én rosszul alszom,ezért nagyon kimerült vagyok. Emiatt ma még a sétán is vacilláltam. A kisbaba fogzik,meg szorong nélkülem éjjel,stb. Két óra alatt csináltam a 2 gyerekkel az esti rutint-most egyedül voltam.
2022. márc. 9. 20:07
Nem engedik itt bölcsibe,mert nagyon kevés hely van,én pedig gyeden vagyok...
2022. márc. 9. 19:06
Mindenki arról beszél, hogy a gyerek miatt menj, de szerintem magad miatt is meg kéne tenned. A sétánál kellemesebb mozgásformát még nem találtak fel, legalábbis azok között, amit két ekkora gyerekkel is művelni tudsz. Vegyél a nagyobbnak futóbringát, te pedig told a babakocsit, sokkal jobban fogod a strapát is bírni, és testmozgásnak is a szuper.
10. NomNom
2022. márc. 9. 17:30

Akkor bölcsibe vinnem.

Ennyi idősen már kell neki többféle inger, nem csak anyu szoknyája és a síró kisbaba.

2022. márc. 9. 17:11
Kitartás! Pár hét, és jobb idő lesz!
2022. márc. 9. 15:32
A kényelem vagy a gyerek a fontosabb? Az immunrendszerének, a tüdejének szüksége van arra, hogy a szabadban legyen legalább egy kicsit minden nap. Mi csak akkor nem megyünk, ha tényleg egész nap dézsából öntik, de az nagyon ritka. Ha esik is, de eláll, isteni a levegő, még ha hideg is. Ha csak pár percre kimegy az ember, felfrissül teste lelke, aztán lehet felüdülve a kis pirospozsgás arcú gyerekekkel bejönni a melegbe. 🥰
7. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 15:26
Nappal is este is? Sokan már nem igénylik nappal ennyi idősen. Ha nem alszik nappal hogy bírja az estét?
2022. márc. 9. 15:15
Igen,valóban jobban alszik és jobban is viselkedik,de néha nem látok különbségez,mert az altatas így is úgy is hosszadalmas.
5. Ágio8405 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 15:13
Értem. Szerintem erőszakold meg magad és menj le velük mert nagy szükségük van rá. Ha lefárad rendesen meg eleve a levegő miatt is, jobban is viselkednek szerintem a 4 fal között. Vagy nálatok nincs ilyen probléma?
2022. márc. 9. 15:12
Gondolj arra, hogy nagyon fontos és te is profitálni fogsz belőle: a gyereked egészségesebb lesz és hogy jobban alszik.
2022. márc. 9. 15:05
Évvesztes es eltoltuk többféle okból a beszoktatását. Ősztől kezdi biztosan.
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 14:52
Ki sem birnà ha nem mehetne ki. 2,5 éves. Nem érdekli milyen az idő. Rajta múlna állandóan kint lenne. Nekem gondolhatod mennyi kedvem van így télen…. De muszáj. 3 éves nem ovis még?
2022. márc. 9. 14:47

Kedves kisgyermekes anyukák!


Ti minden nap kimentek/lementek levegőzni,játszóterezni a gyerek(ek)kel? Nekem 3 évesem és 9 hónaposom van. Néha nem találok motivációt,hogy elinduljak,pl.ma is ilyen nap van. Tudom,hogy jót tesz nekik,de annyira nehéz elindítani őket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook