Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet, hogy laktózérzékeny lettem? fórum

Lehet, hogy laktózérzékeny lettem? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 17. 15:21
Azt még esetleg tudja valaki,hogy ez mitől alakulhat ki?
2012. máj. 16. 20:16
Köszönöm mindenkinek,még egy picit várok,"megfigyelem" magam,aztán elmegyek orvoshoz.:)
2012. máj. 16. 16:24
Ja és nekem is most volt, 26 évesen. Bármikor jöhet, nem supán veled született dolog, max a hajlam.
2012. máj. 16. 16:23
A kilégzési teszt szerint én is az vagyok, bár nekem annyi tűnetem van tejtermékfogyasztás után, hogy rohadtul felpuffadok, semmi más, bár épp elég...
2012. máj. 16. 15:50

Így zajlik a teszt: megetetnek veled 50g laktózt, aztán 3 órán keresztül 20 percenként mérik, mennyi hidrogént lélegzel ki - ebből meg tudják állapítani, hogy laktózérzékeny vagy-e vagy sem. (Barátom most volt ilyenen, ő az.)

A tüneteid alapján nálad is lehetséges.

2012. máj. 16. 15:49
Kilégzéses teszt.Gyorsan megvan,menj el házidokihoz ő elküld a megfelelő helyre.Ja,és gyakran felnőtt korban is kialakul.
2012. máj. 16. 15:47

15 éves vagyok.Mindig is imádtam a tejet,kakaót,túrórudit,joghurtot,mindenféle tejterméket.Kb 2-3 hete azonban ha este kakaót iszom másnap hányingerem van,a délután megevett joghurtoktól este görcsöl a hasam,stb,legalábbis gondolom,hogy ezektől van a probléma.

Lehet,hogy most lettem laktózérzékeny?Vagy ez már kiskorban kialakul?

Az orvos hogyan tudná megállapítani?

2012. máj. 16. 15:45
Lehet, hogy laktózérzékeny lettem? bőv.lenn

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook