Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásban színkombinációk fórum

Lakásban színkombinációk (beszélgetős fórum)


8. d878fb6317 (válaszként erre: 7. - Sziszi0528)
2014. márc. 2. 07:33

A színek kiválasztásánál vedd figyelembe a helyiségek méretét és a természetes fény mennyiségét is.

Azért a lila és a türkiz, ha nem a megfelelő árnyalatot választod, hosszútávon idegesítő lehet.

Én a kanapénál is másban gondolkodnék, főleg a lila és a türkiz mellett, nagy, összefüggő felületeken a fekete komor benyomást kelthet. Inkább szürke vagy barna(türkizhez és lilához is passzol) kanapét tennék.

Én nem alkalmaznék minden helyiségben más színeket.

Itt sok tippet és tanácsot találsz: [link]

2014. márc. 1. 13:27
A türkiz-lilát úgy gondoltam, hogy pl. az egész falszín kapna egy vaníliás alapot, egy tapétacsíkkal (mondjuk lila) kiemelnék egy részletet - vagy a tv-t, vagy a kanapét - lila lenne még mondjuk 1-2 váza, türkiz függöny és türkiz díszpárnák. És ennyi, a bútorok natúr színűek, a kanapé meg fekete lenne, hogy ne üssön el. Én így gondoltam, nem túlzásba vinni, mert szerintem a kevesebb több, jobban tetszenek az olyan szobák, ahol egy-egy kiegészítőben , illetve részletben jelennek meg a színek, mintha minden színes, az nekem már egy kicsit nyomasztó. És szerintetek legyen mindegyik helyiség más színű, ebben az értelemben, ahogy az előbb fent is ecseteltem, vagy minden legyen lila-türkiz (persze ez is csak visszafogottan)?
2014. febr. 26. 09:01
Jaaah, és nekem a türkiz-lila picit sok. Egy zölddel szerintem mutatósabb. :)
2014. febr. 26. 08:59

Hát én bevállaltam a lilát, hasonló indokból, mert nagyon nagy kedvencem!!! :D


Nálunk a lakás lila-zöld-vanília-fehér lett, konkrét árnyalatokban a D.l.x Hellén napsütés, Rejtőző leguán és Levendulavölgy. Mindenhol fehér a plafon, hogy ne nyomja össze a teret, a fürdő és a wc maradt fehér, mert azt nem újítottuk fel egyelőre, de oda is valami hasonlóan natúr színt szeretnék majd, mint a konyhában, ami most a közlekedővel együtt a napsütés, a háló két teljes fala lila, másik két szemközti fala (ebből az egyik az ablak által megtört fal) pedig a napsütés. A gyerekszoba két hosszabbik fala (,mert csőszoba jellegű) zöld, a rövidek a napsütés, míg a nappaliban a két hosszú fal a zöld, az egyik rövid a lila és a teraszajtó körül fabetétes, plusz az ablakkeretek miatt fehér, de ezt ellensúlyoztam egy olyan függönnyel, ami hasonló lila árnyalatú, mint a fal. Én nagyon szeretem! A bútorok és minden kiegészítő natúr, hogy ne legyen sok, egy-két porfogó kütyüben vagy díszpárnában köszönnek vissza a színek, de nem sokban. Sokan dícsérik, és ez nagyon jól esik! Jó felújítást majd! ;)

2014. febr. 26. 08:41
Nálunk az előszoba és konyha narancs,háló zöld,nappali lila,és fürdő kék,másfele panel,de nagyon faxa.
2014. febr. 26. 07:58
sztem a lila-türkiz nem passzol, persze nem tudom, a lila mely árnyalatára gondolsz. a lila-zöld nekem is bejövős :)
2. d878fb6317 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2014. febr. 26. 07:35

Én merész lennék!

Egyedül a konyhai lila-narancsot nem tudom elképzelni.

2014. febr. 26. 07:03

Sziasztok!

Nekem egy panellakás színkombinációival kapcsolatos kérdésem lenne. Jövőre készülünk lakást venni, 1,5 vagy 2 szobásat, de már most foglalkoztat a gondolat, hogy harmonikusan, egyszerűen, de mégis stílusosan rendezzem be, illetve fessük ki. Arra gondoltam, hogy az alapszín - mivel kis lakásról beszélünk - vanília színű lenne mindenhol, a bútorok és a parketta natúr, semleges színű, a kanapé fekete vagy szürke, és ehhez adnám hozzá a nagy kedvencemet, a lilát. Persze a kevesebb néha több elvén, tehát mondjuk a díszpárnán, a függönyön, a szőnyegben, illetve egy pár kiegészítőben jelenne meg. Szívesen kombinálnám a másik kedvencemmel, a türkizzel, és ezzel kapcsolatban tenném fel a kérdésemet, hogy két variációra gondoltam: 1. lila-türkiz-vaníliaszín kombináció minden helyiségben 2. több szín kombinációja az egyes helyiségekben (nappali: lila-türkiz, fürdő: lila-zöld, konyha: lila-narancs). Természetesen ennél a variációnál is alkalmaznám a kevesebb több elvét, tehát egy vaníliás alapra helyezném a hangsúlyt és csak egy-egy kiegészítőn jelennének meg az egyes színkombinációk, pl. a fürdőben lila kádkilépő, zöld törülköző és egy zöld szerencsebambusz vázában. Kérdésem az lenne, hogy melyik variációt találjátok megfelelőbbnek, az egységes lila-türkiz vonulatot, vagy a kicsit merészebb, lilát mindenhol felvonultató, de minden helyiségben más színnel kombinált variációt? Mindkét esetben alkalmaznám a vanília-alapot. Remélem érthetően fogalmaztam, köszönöm, hogy elolvastátok, várom a véleményeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook