Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közalkalmazott-Köztisztviselő-Kormánytisztviselő - Fizetésben mi a különbség? fórum

Közalkalmazott-Köztisztviselő-Kormánytisztviselő - Fizetésben mi a különbség? (tudásbázis kérdés)

1 2
40. geridina (válaszként erre: 38. - Titánia83)
2011. jan. 9. 08:38
Az a helyzet, hogy a férjem is ezzel nyugtatgat, hogy örüljek neki, hogy megszabadultam ettől a gennyes bandától. Mert hogy amúgy is váltani akartam. Igen, váltani, de úgy, hogy tudom, hogy van másik állás. Így nagyon nehéz. Ismerős dolgokat írtál le, annyi különbséggel, hogy én egyszemélyes hivatalban dolgozom, mindent én csináltam. Olyanokat is, amiket nem kellett volna. Na, ez szűnik meg most, nem tudják majd hova nyúljanak:) De megérdemlik. Nálunk is amúgy családi viszonyok lettek, azóta van ez. Gusztustalan.
2011. jan. 8. 12:48
mindegyikre külön jogszabály vonatkozik.
38. Titánia83 (válaszként erre: 37. - Geridina)
2011. jan. 8. 12:16

Nekem ezzel volt a probléma, nem volt "csókom". És volt egy kolléganő, akinek anyja-apja ott dolgozott, és fúrt rendesen. Aztán a vége az lett, hogy tőlem elköszöntek. De mostanában hallottam, hogy főnökváltás volt. És az új főnökasszonynak nem szimpatikus. Bár neki megadták azt a lehetőséget, hogy keressen rendszeren belül egy új helyet.


De tudod mit? Örülök, hogy kikerültem. Nekem nem volt gyomrom ahhoz, hogy végig nézzem, hogy ki kin gázol át, hogy neki jobb legyen, meddig nyalnak be, pici gyerkőcöket otthonhagyva túlóráznak, nincs magánéletük, és én meg ha mosolyogtam, rám szóltak, hogy tán vesztemet érzem, ha meg fájt a fogam, és nem tudtam mosolyogni, megjegyezték a hátam mögött, hogy biztos nem jön össze a baba...


Én is sok mindent megcsináltam neki, mármint feladatot, de amikor túlóráztam nyakra-főre, azt még el sem ismerték, vagyis így jártam kategória. Mikor meg elegem lett, és nem maradtam benn, csak ha nagyon muszáj volt, akkor meg egy utolsó semmire kellő lettem. (Bezzeg maguknak meg kifizettették a túlórát, mert az is kiszivárgott. A kis utolsó irodistának meg nagy kegyesen megengedték, hogy az ők általuk jónak tartott időpontban csúsztathasson.)


Én egy boldog ember vagyok, mert megszabadultam tőlük. :D

37. geridina (válaszként erre: 36. - Titánia83)
2011. jan. 8. 10:48

Nem mondod. Te is most estél bele? Az új törvény szerinti kirúgásba?

Hát, kibabrálni szerintem már ennél jobban nem tudnak velem, hogy kirúgtak, de még nem tudják, hogy milyen nehéz dolguk lesz ha eljövök:)

Olyan összetett volt a munkám, amiről fogalmuk nincs, mert minden ment flottul, elfingották magukat, és ott volt a kezükben.

Nekem nem a munkámmal volt baj, hanem a személyes ellentét. Tehát pont hogy ez a mocsokság, hogy újra visszajött a régi rendszer, valakit be akarnak nyomni saját embert, sikerül nekik, mert már nem véd minket a törvény.

36. Titánia83 (válaszként erre: 34. - Geridina)
2011. jan. 6. 21:30

Remélem nem babrálnak ki veled!!!

(Sajnos velem sikerült, ezért szurkolok a többieknek!)

35. globus
2011. jan. 6. 19:03
Kedves fórumindító, sikerült elnyerned az állást?
34. geridina (válaszként erre: 33. - Titánia83)
2011. jan. 6. 18:56
Még nem kapta meg, de egyelőre testület elé viszi, dehát ők úgysem tudnak semmit tenni.
33. Titánia83 (válaszként erre: 32. - Geridina)
2011. jan. 6. 12:34
ó ne, akkor írásban kapta? :S
32. geridina (válaszként erre: 30. - Miamiamia)
2011. jan. 4. 18:46

Egyetértek veled. Engem a polgármester 4 éve próbál kirúgni, de a főnököm persze nem enged, mert meg van elégedve a munkámmal. Kedves kormányunk most faszán a kirúgás mögé tett egy törvényi hátteret is. A mai napon közölte az ember a főnökömmel, hogy az új törvény szerint azonnal mondjon fel nekem. Köpni nyelni nem tudott. És ha írásban kap utasítást kénytelen megtenni, holott ő nem akar kirúgni, és ő a munkáltatóm.

Undorító az egész. Ja, és 20 év munkaviszony után ktv ként 90 bruttóm van. Na, akar még valaki ktv nek menni?

31. Titánia83 (válaszként erre: 30. - Miamiamia)
2010. nov. 19. 14:29

Ennél már csak a kormánytisztviselőnek rosszabb. Minden ugyanez, csak indokolás nélkül egyik napról a másikra kiteszik. Mert a magyar törvények ezt is megengedik! A legbizonytalanabb hely.

És valóban nem fizetnek túlórát.

Pff...

30. miamiamia (válaszként erre: 2. - Anyuci91)
2010. nov. 19. 14:14

Szeretnék akkor egy kicsit konkretizálni, mielőtt mindenki csak hallomásból, ismerősök ismerőseitől azt hallaná,hogy a közszféra milyen klassz :)

Tehát besorolások vannak a bértáblában.A közalkalmazott egy kicsit alacsonyabb bérezésben van,mint a köztisztviselő. A közalkalmazott a tanár, az óvónő,stb. A köztisztviselő önkormányzatnál dolgozik mindenféle ügyintézőként: akár az okmányosztályon(személyi igazolvány,útlevél,szociális ügyek,forgalmi engedély,stb), akár irodákban(végreahajtási osztály,adóügyi osztály, szociális osztály,stb)Ők azok,akik a beadott kérvényeket elbírálják, határozatokat, végzéseket hoznak illetve a nemfizető emberek dolgait megpróbálják elintézni. De persze rengeteg más tennivaló van, de azt nem sorolnám. A lényeg,hogy egyáltalán nem láblógatós munka, hanem olyan, ahova a dolgozók nagy része gyomorideggel megy be,mert annyi a munka,hogy nagyrészt aki nem akarja,hogy a főnök heti rendszerességgel behívja elbeszélgetéshez,akkor majdnem minden nap a napi 8-16-ig tartó munka helyett még ráhúz pár órát és hétvégén is bemegy. Nem fizetnek érte túlórát, nehogy vki azt higgye. Ez önszorgalomból megy,hiszen ha nem,akkor megy a fegyelmi vagy egyéb.

Helyszín:köztisztviselő,önkormányzat,megyeszékhelyen.

Nincs 13.havi fizetés,nincs ruhapénz.

Közgazdász diploma,1 angol nyelvvizsgát elszámolva pár év versenyszférás munkatapasztalattal kb 90ezer, nyelvvizsga nélkül 78ezer....

Akkor ez miért is olyan jó?:(


Bármikor kirúghatják a köztisztviselőt,közalkalmazottat. Létszámstop és bérstop van évek óta.Rebesgetik,hogy a nyelvpótlékot is elveszik,akkor marad a 78ezer....

29. Titánia83 (válaszként erre: 28. - Incó)
2010. szept. 14. 10:46
Ez igaz!
28. Incó (válaszként erre: 27. - Titánia83)
2010. szept. 14. 10:34
Igen így van. De bármennyit is keres valaki, ha nincs körülötte család, egészség, harmónia semmit nem ér az egész...
27. Titánia83 (válaszként erre: 25. - Anyuci91)
2010. szept. 14. 10:31

Kedves Ágnes!


Megértelek hidd el, ismerem mind a két oldalt.

Nem védem őket, és én is rühellem a talpnyalókat, de még mennyire!


És azt is látom, hogy igen, egy magasabb keresetű ember is elégedetlen a fizetésével. Mindenki többet akar. Mert folyton világvége hangulatot keltenek az emberekben, és az emberek szeretnék magukat bebiztosítani. Meg a gyermekeik életét is.


Ezért határolom el magamat a médiától. Van elég dolog az én életemben, amivel foglalkozni tudok. Nem érdekel, hogy mit hazudnak össze-vissza.


És igen, vannak akik minimálbér alatti összegből tengődnek. Sajnálom.


Ez a világ úgy igazságtalan, ahogy van!

2010. szept. 14. 10:26

Senki sem szeret indulatos lenni, de azért az egyszerű népet kellene megbecsülni és nem lenézni az a furcsa az egészben őket sosem lehet megtalálni, ha valami gondja lenne bárkinek és egitséget kérjen ezektől ugyan már olyankor nagyon elzárkóznak ezeknek sosincs fogadóórájuk. Én sem

örülök ennek az állapotnak. Ágnes

2010. szept. 14. 10:23
Kedves Titánia csak ne védd őket légyszíves, mert ők senkit sem sajnálnak, csak magukat kizárólag. mert nem tengődnek egyik napról a másikra jól tudom miről beszélnek csak te nem akarsz megérteni engemet. Minél több van nekik annál elégedetlenebbek. Az egyszerű melós embert bezzeg senki sem védi meg. Vajon miért? A talpnyalókat meg rendkivül utálom. Ágnes
24. Incó (válaszként erre: 21. - Titánia83)
2010. szept. 14. 10:14

Igen sokhelyt megfizetik. Csak kérdés, hogy kinek hiányzik napi 12 óra meló, állandó pörgés és a gyerek dobálása a nagyszülőkhöz ha netán beteg.


Akikről írtam a mezőgazdaságban dolgoznak.

2010. szept. 14. 10:07
Közalkalmazottként 11 év munkaviszony,3 diploma után a kopasz bérem 90 ezer.Erre jön szakszoláglati pótlék,plusz 10 ezer.De ez csak mukahelyhez kötött pótlék.
22. Pera0322 (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2010. szept. 14. 10:06
oké, semmi gond:)
21. Titánia83 (válaszként erre: 19. - Incó)
2010. szept. 14. 10:05

És szerinted a versenyszférában megfizetnék a többdiplomás tudást?


Hol keresnek olyan jól az ismerőseid? Valami körülírás is jól jönne. :)

2010. szept. 14. 10:04
Én csak annyit akartam kérni h ne általánosítsunk már mindig. Amúgyis itt feltettek egy kérdést, amire azt tud válaszolni aki ebben képben van.
19. Incó
2010. szept. 14. 10:04
Versenyszférában az ismerőseim középfokú végzettséggel jóval többet keresnek, mint én a közszférában 3 diplomával. Sokat gondolkodtam már rajta, hogy kár volt ennyit tanulni... Én a tanárokról tudok nyilatkozni, szerintem nagyon nincsenek megfizetve és megbecsülve.
18. af1fde488c (válaszként erre: 14. - Anyuci91)
2010. szept. 14. 10:02
Szerintem senki sem akart Téged megbántani, csak egy-két esetből nem szabad általánosítani, ennyi az egész. De itt nincs helye indulatoknak. Ez a Hoxa portála ;)
17. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Pera0322)
2010. szept. 14. 10:00

OK, igazad van. :)

Magánszférát akartam írni, nem versenyt.

16. Titánia83 (válaszként erre: 14. - Anyuci91)
2010. szept. 14. 09:59

Kedves Anyuci!


Én értem miről beszélsz. De itt nem politikus csemeték vannak, hanem tényleg ügyintézők. Akik kb. annyit keresnek, mint egy többműszakban gyárban dolgozó személy. Csak sajnos a többműszakos kicsit többet robotol azért a pénzért!


A kormányőröket meg hagyjuk. Jó kis politikai gárdatagok. Ők őrzik a nagykutyákat. A hallgatást meg meg kell fizetni.

15. Pera0322 (válaszként erre: 7. - Titánia83)
2010. szept. 14. 09:56
Miért gondolod azt h közszférában jobban keresnek, mint a versenyszférában? A közszférában bértábla van, fix bér és idéntől jutalmat sem lehet adni a magas adója miatt. A versenyszférában nincsen ennyi megszorítás.
2010. szept. 14. 09:55
Azért nyilatkoom, mert igen is sokkal többet keresnek és nem 28.500 Ft rendelkezésre álló támogatást maguktól nem vonják meg a luxust nagyon is fogalmam van róla engemet 4. hozzászóló ne kérdőjelezzen meg. Nekem van egy rokonom dolgozik ott, mint kormányőr és megmondhatom őszintén nem él olyan rosszul a szegény alulfizetett. Próbáljál te is annyit kapni, majd félreállna a szád azt hiszem. Üdv.Ágnes
13. af1fde488c (válaszként erre: 10. - Titánia83)
2010. szept. 14. 09:54
ok:), köszi!!
12. ChrystalM (válaszként erre: 7. - Titánia83)
2010. szept. 14. 09:54
Szerintem szakmája válogatja, hogy hol keresnek jobban. Én közalkalmazottként fele annyit keresek, mint amit a versenyben kaphatnék diplomával, szakmai gyakorlattal. :-(
11. af1fde488c (válaszként erre: 7. - Titánia83)
2010. szept. 14. 09:53

Babaváráshoz: akkor majd nem hányok nyílvánosan, és igyekszem nem elájulni:)

Sajnos akkor sunnyogni kell.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook