Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kizárólagos használat megkapása, avagy mi, hogy kivitelezhető fórum

Kizárólagos használat megkapása, avagy mi, hogy kivitelezhető (beszélgetős fórum)

2012. aug. 17. 09:30
igen,pont ezért nem nagyon tudom hogy nekivágjak e vagy sem!
10. timycat (válaszként erre: 9. - Szuszuek)
2012. aug. 16. 22:00

értem, mert közös gyerek jogán ki lehetne verni belőle a használati jogot :S


Így is el lehet menni a bíróságra -gondolom eleve bíróság állapította meg hogy ő használja a lakást- hogy neked ítéljék a használati jogot, mivel ő életvitelszerűen külföldön él, neked meg nagyon kéne, kiskorú érdekére tekintettel van esélyed; közös gyerek esetében ez szinte automatikus lenne... de arra készülj, hogy ettől még a pasit nem fogják kötelezni, hogy fizesse a ráeső részletet, ill még az is benne van a pakliban, hogy tőled a pasi lakáshasználati díjat követeljen. Gondolom most a használat fejében ő fizeti egyedül a hitelt, ha te használnád a lakást akkor elképzelhető, hogy rád vernék ennek a terhét :S

2012. aug. 16. 21:55
nem,nem tőle van
8. timycat (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2012. aug. 16. 21:44
A gyerek tőle van?
7. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Szuszuek)
2012. aug. 16. 21:25

Fogadóóra a bíróságon? Van olyan intézmény, hogy a "nép ügyvédje", illetékmentesség, stb.

Hála Istennek ezeket már túléltem...

2012. aug. 16. 21:17

meg akarja venni,de nincs rá pénze!



de szeretnék visszamenni,úgy hogy a kizárólagps használat az enyém,a fele részletet fizetném!


csak nem tudom érdemes elindulni ezen a vonalon,mert anyagiakban nem szeretnék húzezeket ügyvédre költeni,feleslegesen,mert inkább a kislányomra költöm akkor!

2012. aug. 16. 21:07
Nálunk is a volt férjem maradt a közös lakásban, de nekem nem volt hajlandó eladni, hiába akartam élni az elővásárlási joggal. A bíróság kötelezett bennünket a lakás eladására. Találtam vevőt, így kénytelen volt eladni és kiköltözni.
2012. aug. 16. 20:47
És ő sem akarja a te részedet megvenni?
2012. aug. 16. 20:41

szia!


sajnos anyagi okok miatt nem tudom megvenni,az ő részét!

2012. aug. 16. 20:39
Az elővételi joggal nem kívánsz élni?
2012. aug. 16. 20:36

sziasztok!


Van egy lakásunk a volt férjemmel...

kizárólagos használatot ő megkapta,mondván én már elköltöztem!

a lakást ő fizeti,hitel van rá!

fele-fele arányban van a tulajdon,és a hitel is!


nem itthon lakik,mert kinn dolgozik németországba,azért nem lett eladva,mert neki kell,de se nem fizet ki,se nem akarja eladni!

kb 6 havonta jár haza!


viszont,közben nekem született egy gyermekem,aki 10 hónapos,és jó lenne egy nagyobb lakásba költözni,,viszont nem bírok kifizetni,79.000.-ot(ennyi a hitel)

de a felét fizetném,de nem hiszem,hogy az exem fizetné így a hitel másik felét,hogy én lakom ott!


ennek van valami kiskapuja,hogy a fele hitelt én,a fele hitelt ő,és mégis én kapjam a kizárólagos használatot?


merthogy nem szeretném ,ha ő mondjuk haza jön németországból,és a gyerekre,és rám telepdne,ha éppen iszik stb....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook