Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiütések a fejbőrön-van valakinek valami tuti megoldása? fórum

Kiütések a fejbőrön-van valakinek valami tuti megoldása? (beszélgetős fórum)

7. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2013. febr. 20. 23:41

Az összes eddigi hozzászólónak lehet igaza.

Nekem régen sokszor volt ilyenem és kísérleteztem mindenféle gyógysamponnal kisebb-nagyobb sikerekkel. Nekem gomba okozta és olyan korpával társult, ami lerakódott a fejbőrön, nem hullt ki, innen jött a viszketés, majd a sebesedés.

Ami nekem bevált, az olcsó, házi módszer, ami zsírosodásra, korpásodásra és általában véve bőrproblémákra beválik: ecetes öblítés. Kb. 2 alkalommal hajmosás után 10%-os tömény ecettel leöblítettem a fejem, ügyelve, hogy szembe ne menjen, majd utána vízzel lemostam és örökre elmúlt a gond. Azt hozzá kell tennem, hogy akkor iszonyúan marta a fejemet és ha úgy döntesz, hogy kipróbáljátok - ártani amúgy nem árthat - akkor legalább 50%-os higítást javasolok. Egy próbát megér szerintem.

2013. febr. 20. 10:50

Most láttam az adatlapodat. Ha a nagyfiúról van szó, akkor esetleg táplálkozási dolog is van a háttérben. Esetleg nem kapott valamilyen gyógyszert mostanában?

A gyógyszerkölcsönhatás, mellékhatás is lehet.

Felmerülhet vitaminhiány is. (Supradin, Centrum)

Segíthet egy könnyített szellős tavaszi frizura is!:)

2013. febr. 20. 10:42

Attól függ, hány éves. Lehet, hogy csak arról van szó, hogy meleg a sapka és beizzad a a sapka alatt. Ez is okozhat apró vizes kiütéseket, ami az izzadság miatt is viszkethet.

Ha nagyobb, és eddig ilyen nem volt, akkor lehet más is, akár ekcéma szerű is.

Én is azt javasolnám, hogy a nagyon drága vegyi dolgok helyett inkább kamillás öblítés legyen. Mosni pedig a sima babaszappan. De az is lehet, hogy kezdődő bárányhimlő, vagy csak egyszerűen érzékeny arra, amivel eddig mostátok.Akkor egy darabig az, amit írtam. :)

2013. febr. 20. 10:32

Szűz kókuszolaj. Aminek kókuszillata van.

Nekem is volt valami hasonló, hogy ilyen kis piros pöttyök és viszketett, arra használt. :)

Vagy érdemes körülnézni hidegen sajtolt olajok között. Valamelyik biztosan használ rá. :)

3. hoxna néni (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2013. febr. 20. 10:29
Nekem a lányomnál volt kicsinek kiütései és kis puklik a fején én is elvittem az orvoshoz kapott gyógyszert meg azt mondta,hogy kamillával öblítsem le a fejét minden nap és elmúlt,de ez csak az én esetem.
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Paki1968)
2013. febr. 20. 10:19

Az a baj, hogy ezt hasra ütésre nem lehet megmondani.

Lehet fertőzéstől is, akár allergiától is, és más-más hatóanyag tartalmú szer kell rájuk.


Nem tudom, hogy háziorvoshoz, vagy gyerekorvoshoz jártok-e, de vidd el oda, és mondd el neki az egész történetet. Talán ő tud valami megoldást.

2013. febr. 20. 10:11

Fiamnak kiütések vannak a fején,viszket neki,de sokszor fáj is.Voltunk a bőrgyógyásznál,aki gyógyszertári samponokat javasolt úgy,hogy 6 hetente váltsuk át másikra.4 félét írt fel,ezekkel hetente 3-4 alkalommal kellene hajat mosnia.Csak az a baj,hogy annyira drágák,hogy képtelen vagyok kiváltani őket.Az első-nevét nem tudom már-60 ml és 2500 ft körüli az ára.A legnagyobb 100 ml-s de az már 4000 körül van.

Kérem,ha valaki tud valamilyen olcsóbb,természetes megoldást,írja meg!

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook