Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisteherautó hátsó ülésén csak kétpontos övek vannak ülésmagasítót használhatok? Nem büntet ezért a rendőr? fórum

Kisteherautó hátsó ülésén csak kétpontos övek vannak ülésmagasítót használhatok? Nem büntet ezért a rendőr? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 7. 10:49
Csak egy ötlet: ki lehet cseréltetni a kétpontos övet megfelelőre. Barátnőméknél is ez volt a gond az autóval. Ha esetleg érdekel, megkérdezem tőle, mennyibe került.
15. Hannicsku (válaszként erre: 13. - Danica16)
2011. jún. 7. 10:19

Jól mondod, nekem nem kell, mert a mi autónkban már van 4.

Visszatérve az eredeti kérdéshez, ha olvastad, Amandának nem volt csak az a lehetősége, hogy vagy beköti a gyereket 2 pontos övvel, vagy nem megy sehová.

Egyébként Én mem minősítettelek Téged, de ezzel nem is engem csak magadat minősítetted.

További szép napot kedves Danica16! (o:

2011. jún. 7. 07:02

Na de itt befejezem, mert egy ilyen begyepesedett embert úgy sem lehet jobb belátásra bírni...


Balesetmentes közlekedést, vagy ha mégis bekövetkezik, gerinctörés menteset...

13. Danica16 (válaszként erre: 11. - Hannicsku)
2011. jún. 7. 06:59

Persze mert más lehetőség nincs a közlekedésre, nevetséges vagy...

Egyébként pár ezerért lehet 3pontos övet venni, de neked nem kell! :p

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Hannicsku)
2011. jún. 6. 20:02
:)
11. Hannicsku (válaszként erre: 10. - Danica16)
2011. jún. 6. 19:44
Akkor szerinted, akinek más lehetősége nincs, az maradjon otthon az idők végezetéig?
10. Danica16 (válaszként erre: 9. - Hannicsku)
2011. jún. 6. 19:19

Minek ez a ******szott sok kérdőjel????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Semmi bántót nem írtam, csak azt hogy nem, egyáltalán nem biztonságos így utazni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

És igen ilyen esetben mi inkább nem utaztunk... De mindenki azt tesz amit akar, nem csak az adott autó vezetőjén múlik a balesetmentes utazás, csak ezt sokan elfelejtik...

9. Hannicsku (válaszként erre: 8. - Danica16)
2011. jún. 6. 15:14

Az eredeti kérdésben Amanda pont azt írta, hogy nincs más lehetősége, csak a kétpontos öv, ha csak ez a lehetőség van, akkor én utaztatnám így a gyerekemet.

Vagy szerinted utaztassa buszon, ahol se öv se ülésmagasító??? Az szerinted biztonságos????????

8. Danica16 (válaszként erre: 7. - Hannicsku)
2011. jún. 6. 15:04

De a felnőttnek sem biztonságos a kétpontos öv! Ezt már rég megállapították... Az újabb autókban már nem véletlenül van középen is hárompontos.

A másik, hogy már azt is rég megállapították, hogy maga a magasító sem ad kellő védelmet. Sokkal inkább ajánlott, háttámlás ülést használni, amíg csak lehet, mert azoknak oldalvédelme is van.


Szóval részemről így nem utaztatnám a gyerekem!

2011. jún. 6. 14:20
Én úgy szoktam hátul a gyerekeket szállítani, hogy az egyik jobb oldalon ülésmagasítóval, a másik középen, ahol két pontos az öv, szintén magasítóval én pedig bal oldalon hátul mellettük. A biztonságról csak annyit, hogy ha a gyereknek nem biztonságos a 2 pontos öv, akkor a felnőttnek sem, de mivel az van nekünk hátul középen, ezért azt kell használni, régen nem is volt hátul öv, nem is büntettek érte, ha valaki nem volt bekötve hátul. Az már más kérdés, hogy nem volt biztonságos, mégis utaztak hátul az emberek.
2011. jún. 6. 14:17
Gyerekmagasítóhoz nincs 5 pontos öv, csak a gyereküléshez. Ha már megfelelő korú a gyerek, azt is használhatod. Az autósülés csak 18 kilóig kötelező.
2011. jún. 6. 14:05
Nem jó úgy szerintem, nem biztonságos.
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Catherine.hsz)
2011. jún. 6. 14:02
Mi bajod? Kérdezett valamit. Jesszus..............
2011. jún. 6. 13:59
azért kérdezem hogy jó e igy
2. Catherine.hsz (válaszként erre: 1. - Amanda06)
2011. jún. 6. 13:57
Komolyan az a bajod, hgy nem büntet-e meg a rendőr? Az nem is érdekel, hogy nem biztonságos, és a gyereked életét kockáztatod? Én ezt nem értem...
2011. jún. 6. 13:46
Kisteherautó hátsó ülésén csak kétpontos övek vannak ülésmagasitót használhatok? nem büntet ezért a rendőr?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook