Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam mától ovis. Ötleteket szeretnék tőletek, amivel a holmijait meg tudom védeni a lopásoktól. Köszönöm fórum

Kisfiam mától ovis. Ötleteket szeretnék tőletek, amivel a holmijait meg tudom védeni a lopásoktól. Köszönöm (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 17. 17:32
Lehet olyan nevcimkeket venni amiket bele lehet vasalni a ruhakba. [link] Biztos Magyarorszagon is lehet ilyet talalni.
2009. aug. 17. 17:30
Ha valaki véletlenül elviszi a ruhát főleg ha jobb akkor nem biztos hogy vissza is viszi és az már lopás!
18. Éva7407 (válaszként erre: 2. - Supin)
2009. aug. 17. 17:28

Mi is most kezdtük az ovit,ma voltunk harmadszor,de bennem fel se merült ez!!!!

Miből gondolod,hogy ,meg kell védened a cucait!!!

2009. aug. 17. 17:27
Miért kéne azért olcsóbb ruhát venni?Úgy öltözteted ahogy akarod és ahogy tudod!Sajnos bizony előfordulnak lopások!A mi falunkba kb.60an járnak és itt is volt rá példa hogy ellopták a cuccot.Rossz olvasni hogy "ilyenek" emberek is vannak!!!
16. kende
2009. aug. 17. 17:26

Miért hivalkodó ha a gyermeke valakinek pl. márkás ruhában van? Mindemellett normál anyagi körülmények között élünk és nem vagyunk nagyképűek, hivalkodók.

Fontosnak tartjuk, hogy gyermekünk, jó minőségű DE NEM FELTÉTLENÜL márkás ruhákban járjon. Egyébként meg a márkás ruha is mindenkinél mást jelent.

A gyermekeknek teljesen mindegy ilyen idős korban hogy mit adunk rájuk tudom. Mi nem mesefigurás stb. ruhákban járatjuk, mert más az ízlésünk. Csupán ennyi. Persze azok is nagyon szépek szoktak lenni, csak nekünk nem az ízlésvilágunk.

Ettől még nem hiszem hogy bármilyen szülőt vagy apró gyerkőcöt megsértenénk.

Én csupán csak ötleteket szerettem volna, hogy még a lopás, csere lehetőségét is minimálisra tudjam csökkenteni.

15. supin
2009. aug. 17. 17:26
Itt nem támadás van..Csak a kérdés lett kissé furán feltéve.
14. Anka71
2009. aug. 17. 17:25

A másik, hogy a lopás, vagy az, hogy esetleg összekeveredik a másik gyerek holmijával, ez nem ugyanaz.

Szerintem cipőre (talp oldalt) alkoholos filccel fel tudod írni a monogrammját (vagy az ovis jelét). Kabátba, kardigánba belehímzed a jelét.

2009. aug. 17. 17:22
csak az első pár hozzászólást olvastam még de nem értem miért kell támadni...igenis van olyan hogy valaki "véletlenül " hazaviszi,és ha nem is márkásban járhat csak a gyerek ne járjon már csak azért topisan,mert ellophatják....másrészt én pl a turisat is sajnálnám ha más lenyulja....szóval nem kéne azonnal támadni...
12. Anka71
2009. aug. 17. 17:22

Az én lányom 4 évig járt oviba, de soha nem loptak el semmit tőlünk.

(Na, a suli már más volt.)

2009. aug. 17. 17:18
2 gyerekem járt összesen 6 évet oviba, nem loptak el tőlük soha semmit. Nagyon ritkán elkeveredett 1-1 holmi, de előkerült. Más gyereké többször tűnt el, az enyémek nagyon figyeltek mindenükre, tudták, mi az övék.
10. kende
2009. aug. 17. 17:18

" A mindenki magából indul ki"-t kissé sértőnek és durvának tartom.

Azért ezt ugye te sem gondolod komolyan:::(((

Azért annak mindenképp örülök hogy mindenki ilyen pozitívan áll a kérdéshez,hogy tőletek nem loptak és csupán a csere gondolata merült fel bennetek.

A neve és a jele persze mindenben benne van.

Bévi48: Miért sértettem volna meg bárkit is?! Ugyan már! " Akinek nem inge nem veszi magára!"

A bizalom mostanság lehet hogy kevés, sajnos:)

9. 9c8432d068 (válaszként erre: 6. - Kende)
2009. aug. 17. 17:17

Az oviba talán nem márkás cuccokban kellene vinned a gyerekedet,még ha annyira jó anyagiak között éltek is.

Ez hivalkodó,sérti mások önérzetét.

Ettől függetlenűl erősen kétlem,hogy valakinek pont a te fiad márkás cuccaira lenne szüksége.

Ha pedig annyira félted a márkás cuccokat,vidd egyszerű,hétköznapi holmiban az oviba.

2009. aug. 17. 17:15

Én mikor oviba járt a lányom eleve benti ruhának, és kinti ruhának nem a legdivatosabbat vittem be.Olyat amit ha elkever vagy lába kél ne sajnáljam.

De amugy nem szoktak lopni az oviba.

7. Humor Helga (válaszként erre: 6. - Kende)
2009. aug. 17. 17:14
sztem ha elviszik véletlenül vagy ellopják nem ugyan az...ha elviszik véletlenül akkor a névbeírás segít:)
2009. aug. 17. 17:12

Városban élünk, kb. 250 gyerkőc jár abba az oviba ahova a kisfiúnk mától./ 1 polcon 3 gyerek osztozik/

Mivel a legtöbb ruhája, s a lábbelije, hátizsákja jó minőségű, márkás, kissé tanácstalan vagyok.

Lehet hogy a legjobb lenne lecserélni a ruházatát, cipőjét stb. olcsóbbra. Már ez is eszünkbe jutott.

Valójában én csak a véleményeteket szerettem volna kikérni, mielőtt nekiesünk az őszi nagybevásárlásnak:)

2009. aug. 17. 17:09

Írdd rá a nevét minden ruhadarabjára, és ez segítség lesz az ott dolgozóknak is ha a fiad elhagyja őket....


Meg honnan gondolod h lopnak?

2009. aug. 17. 17:09

Még nem is járt a kisfiad oviba,máris a lopásoktól tartasz? Semmi bizalom nincs benned mások iránt?

Lehet,hogy igaz a közmondás,miszerint mindenki magából indul ki?

Gondolkodj el azon,hogy ezzel a kérdéseddel sok szülőt és gyeremeket megsértettél,akinek köze van az adott óvodához.

2009. aug. 17. 17:07
textil filc, ez arra is ja ha valakivel véletlenül egyforma a ruhadarabja ne keveredjen.
2009. aug. 17. 17:06

Bocs! De hol élsz?

Már egyből a lopásokra gondolsz??

Vagy tudod,h nálatok ez van?

2009. aug. 17. 17:04
Kisfiam mától ovis. Ötleteket szeretnék tőletek, amivel a holmijait meg tudom védeni a lopásoktól. Köszönöm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook