Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kiközösítés munkahelyen fórum

Kiközösítés munkahelyen (beszélgetős fórum)


1 2
29. Frommer (válaszként erre: 28. - Pen80)
2011. okt. 18. 14:53

Lehet.


De épp ezért kéne a társaságnak kicsit hozzásegítenie ahhoz, hogy könnyebben beilleszkedjen.


Úgy gondolom, egyedül azért mégis nehezebb, egy teszem azt, pl. egy 10 fős csoportba beilleszkedni, minthogy a 10 fős csoportnak együtt befogadni.

Emellett, egy 10 fős csoportnak könnyebb valakit együtt 'kiszórni'.

28. Pen80 (válaszként erre: 25. - Frommer)
2011. okt. 18. 14:49
Szerintem inkább az összeszokott társaságnak kell sok idő, hogy befogadjon egy új embert :)
27. 04fcdde522 (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:49
Mutasd meg igazi arcod és majd nyitnak feléd!
26. kisj
2011. okt. 18. 14:46

"De nehéz úgy dolgozni, h senkihez egy jó szavad sincs és persze másoknak sincs hozzád."


Ezt az egyik hozzászólásodból idéztem.

Talán indításkor nem voltál elég "nyitott" (jobb szót nem találok) ebben az összeszokott közösségben.

25. Frommer (válaszként erre: 24. - Pen80)
2011. okt. 18. 14:45

Jó, oké, sokan vannak úgy, hogy kicsit több idő kell a szocializálódáshoz, ha új társaságba kerülnek.


Viszont, ha ezt a többiek észreveszik rajta, akkor talán inkább segíteni kéne neki, nem pedig kiközösíteni. Persze, a segítség is csak úgy működik, ha ő is akarja, és hagyja.


De, én ilyen kiközösítés után biztos nem lennék kíváncsi ezekre az emberekre.

24. Pen80 (válaszként erre: 23. - Frommer)
2011. okt. 18. 14:41
Szerintem ha vár, az nem álarc. Illetve...igazad van, ha nem bír várni és mégis vár, az álarc :)
23. Frommer (válaszként erre: 21. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:30

Ezzel én is így vagyok, aki jobban ismer, már egy kis fintorból, egy arcrezzenésből tudja, hogy mit gondolok. :)


De épp ezért felesleges szerintem álarcot húzni. Ha úgysem megy, akkor meg főleg minek? Én letojom, ha valakinek nem tetszik valami, ezt általában közlöm is. Sokaknak biztos épp az nem tetszik, hogy van olyan, aki nem hagyja magát az árral sodortatni. Mondhatjuk úgy is, hogy nem hódol be senkinek, és nem nyalja senkinek a valagát. :)


Ergo. Őszintének lenni nem mindenhol kifizetődő. ;)

De már csak azért sem kell olyan átlátszó féregnek lenni, mint amilyenek azok.

2011. okt. 18. 14:28

Szia,

Szerintem az egyenes beszéd a legjobb! Rá kell kérdezni amikor mindenki ott van, hogy mi a bajuk veled! És ha néznek mint a szamarak, akkor kérdezz rá azokra a dolgokra amik zavarnak pl. hogy miért hívnak mindenkit ebédelni, cigizni csak téged nem? stb... Rossz ilyen környezetben dolgozni, de ha végképp nincs választásod akkor füldugó és rádió ezerrel!

21. 4ded6e1f48 (válaszként erre: 18. - Frommer)
2011. okt. 18. 14:26
Az én álarcom olyan lenne mint egy fátyol. Sajnos olyan vagyok, h minden érzelem kiül az arcomra, akár akarom, akár nem. Ilyen voltam kb ma délig: kedves, mosolygós, segítőkész. És mi lett az eredménye? SEMMI!
20. Pen80 (válaszként erre: 16. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:25
Talán kicsit türelmetlen vagy. Én február elején kezdtem annak idején és kb nyár közepén fogadtak be. Pedig nyílt, barátságos ember vagyok, könnyen teremtek kapcsolatot és általában szimpatikus vagyok az embereknek. Nagyon durván kiközösítettek a lányok - minden új lányt egyébként. Ez 5 éve volt, a baráti kör már onnan van, rengeteg minden változott, főleg, hogy a kiközösítő lányok már nincsenek a baráti körben, mi, akiket ki akartak közösíteni, mi meg benne vagyunk, teljesen átrendeződött minden. A lányok nagyon ügyesen irányították a fiúkat is ebben egy ideig.
19. 4ded6e1f48 (válaszként erre: 9. - Frommer)
2011. okt. 18. 14:24

Az igaz, h utálom, ha vki nem egyenes velem szemben. Mindegy h mennyire kegyetlen az igazság, megérdemlem h a szemembe mondják, az meg h én mit kezdek ezzel,már csak rám tartozik. De az embertársainkkal kapcsolatban ennyivel tarozNÁNK egymásnak, nem?

Ha azt mondták volna, h adjak bele a benzinbe, beleadtam volna. Mert nem mindegy h du. 4-kor vagy 8-kor megyek haza. Ezt ők is megérthetik. És amin már tényleg majdnem a hajamat téptem az az volt, h a helyemre olyan személy került, akinek persze van jogsija, kocsija, más ismerőse, aki hazavinné.

18. Frommer (válaszként erre: 17. - Cumma1)
2011. okt. 18. 14:21
Miért kéne álarcot húznia?
17. cumma1 (válaszként erre: 15. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:20
Próbáljál velük kedves, normális, mosolygós lenni... idővel biztos rájönnek hogy nincs értelme feszültséget kelteni. Ha látják hogy nem zavar akkor el fogják hagyni ezt a viselkedésmódot.
16. 4ded6e1f48 (válaszként erre: 10. - Pen80)
2011. okt. 18. 14:20
4 hónapja. Szerinted még túl nagyok az elvárásaim a munkahelyi kollektívával kapcsolatban?
15. 4ded6e1f48 (válaszként erre: 5. - Cumma1)
2011. okt. 18. 14:19
Szerintem nem féltékenyek. Mire? Hasonlóan jó fizut kapunk, másban meg én nem érzem h több lennék nálunk. De nem fogok farkamat behúzva közlekedni köztük. Előbb vagy utóbb rá fogok kérdezni, de van egy olyan megérzésem, h még ők sem fognak tudni értelmes magyarázatot adni. Lehet h én egy olyan ember vagyok a szemükben, akire ránéznek és rávágják, h unszimpi..
14. Frommer (válaszként erre: 13. - Pen80)
2011. okt. 18. 14:18

Akkor megvan a megfejtés. :)


S mivel féltékeny, még arra is képes, hogy másoknál eláztassa, valószínűleg, némi kis ferdítésekkel. :)

13. Pen80 (válaszként erre: 9. - Frommer)
2011. okt. 18. 14:18
kb tuti, a nők csinálnak ilyeneket
12. Frommer (válaszként erre: 8. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:17
Ez a 'lény' egy nőnemű egyed? :)
11. cumma1
2011. okt. 18. 14:17

Milyen szánalmas embereket hord a hátán a föld :(

Biztos mindegyiknek megvan a saját elmebaja, így élik ki magukat hogy mással köcsögösködnek, saját frusztrációjukkal kellene foglalkozni ami ezt helyzetet indukálja.

10. Pen80 (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:17
Mennyi ideje vagy ott?
9. Frommer (válaszként erre: 5. - Cumma1)
2011. okt. 18. 14:16

Ja, ha ez a 'lény' nőnemű, akkor lehet, ő nem nézte jó szemmel, hogy vele és a pasijával megy munkába. :)

S finoman áthárította ennek közlését a hapsijára. :)

8. 4ded6e1f48 (válaszként erre: 3. - Frommer)
2011. okt. 18. 14:16
Igen, ebben igazad van. De nehéz úgy dolgozni, h senkihez egy jó szavad sincs és persze másoknak sincs hozzád. Nem értem a viselkedésüket. Ma egy kicsit betelt a pohár, és mondtam ebédnél h kösz h hívtatok kajálni. Egy szinten dolgozunk, egy asztalnál eszünk. Az elöttem lévő irodában dolgozó kollégámat persze hívták, eggyel arrébb menni és kinyitni a szájukat már nehéz lenne. Nem azon lovaglok én, h nem hívtak ebédelni, hanem azon a kis gesztuson, amire nem voltak képesek!
2011. okt. 18. 14:15
Lehet, hülye kérdés, de nem lesz valami csapatépítő tréning féle dolog a közeljövőben? Ott már nemigen tudnak levegőnek nézni talán.
6. mothertiger (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:13
Én nyíltan megkérdezném, hogy ilyenkor mi van.
2011. okt. 18. 14:13

Hú borzalmas lehet, azt meg hogy nem foglalkozol vele szerintem egy ideig lehet csinálni de normális embert bedarál rövid időn belül. Társas lények vagyunk, normális hogy egy közösségen belül nyit az ember és barátokat keres. Nagyon sajnállak, nem cserélnék veled. Próbáltál náluk rákérdezni?

Nem lehet hogy csak féltékenységből szívóznak?

4. 4ded6e1f48 (válaszként erre: 2. - Fishyke)
2011. okt. 18. 14:13
Nem értem mit akarsz ezzel mondani?!
3. Frommer (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:13

Velem is volt ilyen, hogy nem vártak meg, és mikor 20 perc késéssel beestem a munkahelyemre, a srác mosolyogva kérdezte tőlem, hogy: ,,Na, ideértél?"

Mondom, szerintem ez nem olyan vicces. Nekik biztos az volt, mert gondolom, jó mulatság más munkahelyével szórakozni.

Ezek után volt még egy összezörrenés, ahol finoman közöltem a véleményemet, ergo, hogy nem fogom senkinek a se**ét kinyalni, úgyhogy innentől kezdve nincs rájuk szükségem.

Egyébként sem azért megyek be a munkahelyemre, hogy barátkozzak. Vannak nekem barátaim, átlátszó senkikre nincs szükségem.

Menj be, csináld meg a dolgod, aztán menj haza.

2. Fishyke (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. okt. 18. 14:08
:DD "volt egy lény":DD fraudi elszólás:DD
2011. okt. 18. 14:06

Sziasztok!

Diploma után végre felvettek egy olyan munkahelyre, ahol mindig is szerettem volna dolgozni és szeretem is a munkámat. Egy irodai környezetről van szó egybeszokott társasággal. Volt egy lény, akivel jóban voltam, régebbről ismertem, de csak felszínesen. Kezdetben vele és barátjával jártam haza kocsival hetente egyszer. De történt egyszer, hogy mikor mentem volna a kocsijukhoz, csak a barátja volt ott és mondta, h. mostmár másokat visznek és nem férek be. Nagyon megharagudtam, de egy idő után szemet hunytam felette, hisz lehet h csak a barát volt az, aki az ő kapcsolatukban a döntéshozó. Utána próbáltam mások felé is közelíteni, h menjünk együtt kávézni, cigizni, de mindig hárítottak. Én kivételemmel mindent együtt csinálnak és kirekeszetve érzem magam, hiszen mindent megtettem azért, h megismerjenek és én is megismerjem őket. Soha egy rossz szót nem szóltam, így nem értem, mi lehet a bajuk velem? HOgy lehet ezt a problémát kezelni? Lehet-e kezelni vagy csak annyit tudok tenni, h nem foglalkozom vele?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook