Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiengednéd a cicát az erkélyre -ha a legalsó keresztléc alatt éppen kifér? (2. emelet) fórum

Kiengednéd a cicát az erkélyre -ha a legalsó keresztléc alatt éppen kifér? (2. emelet) (tudásbázis kérdés)


1 2
25. 99279bb06f (válaszként erre: 24. - **Kata**)
2009. aug. 30. 17:25

Hát megpróbálhatod egy kicsit megmozgatni őt! Játssz vele, egy hosszú cipőfűző, vagy spárga is megteszi. Nem kell a végére semmi (főleg ne alufólia, mert ha azt lenyeli belehal), csak szaladgálj előtte, majd ő megy a madzag után. Most azért írom, hogy te is szaladgálj,hogy biztos, hogy a cica megmozduljon, ne csak egy helyben pofozgassa a madzagot.

A másik, ami segít még (de attól biztos hogy hasmenése lesz) a tej. Egy kis langyos tejecskét adj neki, és a lényeg, hogy higítatlanul, tehát ne tegyél hozzá vizet. Na ettől aztán csúnya hasmenést kap, de legalább kijön belőle.

24. **Kata** (válaszként erre: 23. - 99279bb06f)
2009. aug. 30. 17:20

biztos h ki volt éhezve amikor hozzánk kerül, holnap lesz egy hete h mi etetjük. a nyaraláskor még kimászkált a kertbe de azt nem néztük,hogy kakil-e vagy csak pisil. itthon még nem volt nagy dolgot végezni, csak pisilni de rögtön az alomban, ugyhogy azzal nincs gond.

nincs elöl, biztos nem az a baj, és máshova nem ment az is biztos. már azt se bánnám, csak menne :(

nagy a pocija, de nem érzékeny.

23. 99279bb06f (válaszként erre: 22. - **Kata**)
2009. aug. 30. 17:13

Első kérdésedhez:

Engedd ki nyugodtan, ajánlom, hogy a korlátot ragasszátok körbe öntapadós buklé padlószőnyeggel. Azért, hogy ha felugrik, akkor ne csússzon le. Ha nem öntapadós a szőnyeg, akkor dróttal erősítsétek oda, hogy ne mozogjon.


A cica naponta 2-szer megy nagydologra. Az, hogy még nem ment az alomba, attól még lehet,hogy ment máshova, mert az alom talán túl nyílt helyen van, ami neki még nagyon új, és zavarja. Majd megszokja.

Az is lehet, hogy mielőtt elhoztátok (nem olvastam még a történetét) nem evett rendesen, és nincs mit "elvégeznie".

Nem nagy és kemény a hasa? Ha igen, akkor holnap (hétfő) vidd el orvoshoz, majd ő megnézi, hogy "lehet-e a lakásodban másutt a dolog".

Különben is vidd el oltásokra, mert ha veletek egy lakásban lesz, akkor is kell oltatni.

2009. aug. 30. 16:26
akkor ha már ennyi cicás van itt lenne mégegy kérdésem. normális hogy 2. napja nem kakil? pénteken hoztuk el és itthon még nem kakilt. az alomba pisil azzal nincs gond.
2009. aug. 30. 15:06
Szia...mi az elsön lakunk, lenézek és én pl szédülök...van egy cicánk nöstény, de nem ivartalanitottuk ami mára már megtörtént, de a mienk leugrott hogy szaporodjon szoval éppen kiengedheted a nagy féltés sem jó, de ha a hormonok hivják, nem tudsz majd mit tenni...
20. Garmy
2009. aug. 30. 15:00
Szerintem teljesen mindegy, hogy raksz -e még gyékényt vagy valamit oda a kis réshez. Legalább ha kiváncsi a cica, akkor nem ugrik a korlátra, hanem csak kikuksizik. Szerintem is felugrik a korlátra, mint ahogy morris írta.
19. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - **Kata**)
2009. aug. 30. 14:28

Bátran engedd ki, semmi baja nem lesz.:)

Ha a gyékényre gondolsz...a mi macskánk (vén róka már, nem kölyök) azzal szórakoztatja magát, hogy felmászik rajta a korlátra és ott sétál...igaz 2 métert eshet.

18. **Kata** (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2009. aug. 30. 13:34
Természetesen ez a kézenfekvő megoldás, csak az a baj,hogy 12 méter "valamit" kellene odatenni az meg most épp nincs kéznél :)
17. 62cc0f78ae (válaszként erre: 10. - Panni58)
2009. aug. 30. 13:31
Ezen most akkorát nevettem!:)))))
2009. aug. 30. 13:07
tegyél oda valamit és úgy engedd ki
15. **Kata** (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2009. aug. 30. 13:04
Igen eléggé úgy tűnik néha mint ha ők tartanának minket és nem fordítva,nem? :D
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - **Kata**)
2009. aug. 30. 12:58

Nyudodtan kiengedheted, a macsekok nagyon jól fel tudják mérni a magasságot-mélységet. (Na ez kicsit értelmetlen lett). Előszőr én is frászt kaptam amikor a cicám a kémény körül sétált, vagy benézett a tetőablakon:-)

No para, bár pont én mondom? Állandóan azon aggódok, hogy a cica és a kutya jól érezze magát ;-D

2009. aug. 30. 12:40
ki
2009. aug. 30. 12:20

Milyen sokan írtatok már, köszönöm! :)

Nem kölyök, de igazából nem tudjuk mennyi idős. Pár napja került hozzánk, a nyaralásról hoztuk haza (a naplómban leírtam, ha érdekel vkit, olvassa el.)

Lesz majd ilyen "nád izé" körben az erkélyen, akkor már ki fogom engedni könnyebben, de addig nem nagyon merem. Viszont nagyon érdeklődik mi lehet ott kint. Kimentem vele az előbb körbementünk (sarok erkély) és leguggoltam hozzá amikor kidugta a fejét (tudom,hülyeség mert ha le akar ugrani, vagy megcsúszik úgysem kapom el).

Utána bejöttünk, és azóta is nyitva van az erkélyajtót, de nem megy ki. Lehet hogy csak az ismeretlen érdekelte :)

2009. aug. 30. 12:16

Semmiképp nem engedném ki.

Most történt a házunkban,hogy a 3.emeletről az egyik lakó macskája kiesett az ablakból.

Széttört az állkapcsa,7-szer kellett megműteni,mégsem maradt meg.

Köszönheti a felelőtlen gazdájának,aki engedte,hogy a sarkig nyitott ablakban üldögéljen....

2009. aug. 30. 12:08
A barátaink macskája simán leugrál a másodikról, ha épp olyan hangulata van. Semmi baja, de le kell menni megkeresni, mert ugye vissza már nem tud jönni...
2009. aug. 30. 12:01

Nekünk 10 éves a cicánk. Sosem volt kint. Az erkélyre időnként kimegy, de úgy jön vissza mintha mi zavartuk volna ki büntiből.:)

Én nem engedem ki direkt, mert nem szeretném, ha elkólicálna, vagy leesne. Már nagyon kötődünk hozzá, így a nem léte nagyon megviselné az egész családot.

2009. aug. 30. 12:00
tegyél oda valamit,és úgy engedd ki!
2009. aug. 30. 11:58
ki hát, én is kiengedem, nem hülye a macska,csak épp kidugja a fejét és nézelődik.legalábbis eddig
2009. aug. 30. 11:54
nem, szegény cica!
2009. aug. 30. 11:50
Szia! Nekem a 4. emeleten voltak cicáim, igaz egyszer leesett onnan az egyik, de megmaradt. Néha úgy mászkáltak az erkély rácsain, hogy a szívverésem is megállt. Szerintem engedd ki, talán nem mer onnan magától leugrani.
2009. aug. 30. 11:50
Bár nekem nincs cicám, de én biztos nem engedném ki. Unokatestvérem cicája így esett le az első emeletről. Nem halt meg, de élete végéig sántított.
2009. aug. 30. 11:49
Kölyökcica?
2009. aug. 30. 11:49
Nem lennék nyugodt... Ki tudja, mikor próbálna meg kibújni. Tegyetek oda valamit, vmi rácsot vagy drótkerítés-darabot, ami a fényt átengedi (a macsekok szeretnek napozni), de nem fér ki!
2009. aug. 30. 11:46
Kiengednéd a cicát az erkélyre -ha a legalsó keresztléc alatt éppen kifér? (2. emelet)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook