Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki az aki ért a cukorbetegséghez? fórum

Ki az aki ért a cukorbetegséghez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. nov. 25. 15:58
ha éhgyomorra 7 felett van azzal már nem lehet játszani szerintem.
22. Remoni (válaszként erre: 21. - Kicsikemoncsika)
2011. nov. 25. 15:57
És orvos!!!!! Ezt már nem fogja a diéta helyrerakni.
2011. nov. 25. 15:56
Nem, ilyet nem csináltam, itt ahol dolgozom, a néninek van vércukormérője, mert ő is cukros, ez miatt már elveszítette a lábát, pedig neki második tipusu diabétesze van. Reggel, éhgyomorra 9 szokott lenni, ugy hogy előtte valo nap, 7kor eszem utoljára. Azt hiszem kemény diéta és mozgas jön :)
20. Remoni
2011. nov. 25. 15:55
13-as cukornál már nem csinálnak terheléses vércukor mérést. Ez elég egyértelmű, mivel az étkezési után cukor megengedett mértékének majdnem a duplája.
2011. nov. 25. 15:55
Az egyre korszerűbb tabletták, inzulinok és adagolási módszerek térhódításával a betegek kezelése és így együttműködési készsége jelentősen javult, mely egyre javuló életkilátásokat is von maga után.
18. Remoni
2011. nov. 25. 15:53

Fontos lenne minél hamarabb orvoshoz menned. Ilyen szintű cukorértékekre gyógyszert fogsz kapni. Ez fog segíteni a fogyásban is.

Az inzulin anabolikus hormon, vagyis épít. Attól nem lehet fogyni.

2011. nov. 25. 15:53
az sem mindegy, mikor méred a vércukrod. Étkezés előtt, éhgyomorra szokták, mert étkezés után 2 óráig magas lesz a vércukor szint. Szoktak terheléses vércukor mérést végezni, az a leg mérvadóbb. Hosszú időt vesz igénybe, az a lényege, hogy vesznek vért, majd cukros vizet kell inni (tömény, de nem olyan szőrnyű), és utána ha jól emlékszem fél óránként vért vesznek.
2011. nov. 25. 15:53

Diéta és testmozgás: a 2-es típusú cukorbetegség kezelésének alapja. Célja normalizálni a testsúlyt olyan étrend segítségével, melyben a szénhidrátok, zsírok és fehérjék megfelelő arányban vannak jelen. 1-es típusú cukorbajban fontos az inzulinkezelés és a diéta összehangolása.


Antidiabetikumok: A tabletták csak a 2-es típusú cukorbetegség kezelésében játszanak szerepet. Egyes típusaik az inzulinérzékenységet fokozzák, mások az inzulintermelést, egy harmadik csoport a szénhidrátok felszívódását lassítja.


Inzulin: Az inzulinkezelés beállítása felelősségteljes, különös ismereteket igénylő szakorvosi feladat. A mai kiváló készítmények mellett a beteg kilátásai jelentősen javultak. Az inzulin bejuttatása a szervezetbe napjában több alkalommal a bőr alá adott injekcióval történik. Egyes esetekben lehetőség van az inzulint a bőr alá folyamatosan adagoló pumpa alkalmazására. Az alternatív bejuttatási módok (pl. belélegzés) még kísérleti fázisban vannak.

2011. nov. 25. 15:52
Az inzulintol minden esetben csak hizni lehet? A gyógyszereknek ugye nincs ilyen hatása?
14. kicsikemoncsika (válaszként erre: 7. - E14ebbbf07)
2011. nov. 25. 15:50
Sajnos nem tudok menni még egy darabig orvoshoz, amugy is olyan valakit kértem, aki ért hozzá és nem olyat, aki okoskodik. Köszönöm!
13. Monita30 (válaszként erre: 9. - Kicsikemoncsika)
2011. nov. 25. 15:50
Szerintem akkor ha hétvégén is ilyen számú mérésed lesz akkor mindenképp menj orvoshoz,hogy később ne legyen belőlle nagyobb baj! Ha időben van "elkapva" akkor tán elég a gyógyszer,de ha nem akkor az ön szuri a megoldás!
12. Csibebaby80 (válaszként erre: 7. - E14ebbbf07)
2011. nov. 25. 15:50
sokan nem mernek elmenni orvoshoz, és az orvosok is különbözőek...
2011. nov. 25. 15:49
De vajon ez a második tipusu cukorbetegség, elhagyható? Elmulhat?
10. Monita30 (válaszként erre: 7. - E14ebbbf07)
2011. nov. 25. 15:48
Már elnézést! Elég sokan feltesznek itt kérdéseket,ha nem tetszik akkor ne írkálj ide ilyen szurkálódásokat!! Ennyi!
2011. nov. 25. 15:48
Akkor esélyes vagyok a másodikra. Nagymamám és a hat testvére is mind cukor beteg, az én pille sulyomat is hozzá lehet kötni, ami 116... Nem éllek tul egészséges életet, de nem hinném, hogy olyan nagyokat vétkeznék :(
8. Monita30 (válaszként erre: 5. - Kicsikemoncsika)
2011. nov. 25. 15:47
ájulásod még akkor nem volt? Bevallom anyumnak még 20 fölé is szokott menni,álltalában más már bekómázik de ő valahogy nem,csak legyengült! :(
2011. nov. 25. 15:46
Mi lenne, ha nem itt kérdezősködnél, hanem orvoshoz fordulnál?
2011. nov. 25. 15:46

Ezt most találtam:


Kétféle cukorbetegség van: az I-es típusú és a II-es típusú :)


Az I-es típusú jellemzően fiatalkorban, gyerekkorban alakul ki: valamilyen ok miatt a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjei pusztulásnak indulnak. Tünetei a gyakori és nagymennyiségű vizeletürítés, az állandó szomjúság, az acetonszagú lehelet, súlyos esetekben rendszeres rosszullétek, ájulás, kóma. Kezelése inzulininjekciókkal történik. Hosszútávon nem karbantartott betegekben a lábak üszkösödése, idegrendszeri zavarok, vakság alakulhat ki és nagyobb az esély a keringési betegségekre is.


A II-es típus idősebbkori, elhízott emberekben gyakoribb, oka lehet genetikai és életmódbeli is: az elhízás miatt "kifáradnak" az inzulintermelő sejtek és így megemelkedik a glukóz-szint a vérben. Kezdeti stádiumban a mozgás, az egészséges étkezés sokat segít, később szükség lehet szájon át szedhető szerekre és inzulinra is. Itt nincsnenek olyan tünetek, mint az előzőnél, sokszor csak vércukorszint-méréskor derül ki.

2011. nov. 25. 15:45
Orvossal még nem beszéltem, tegnap jött elő ez a dolog, olyan helyen dolgozom, ahol van cukor mérő, tegnap megmértem reggel volt 9,7 estére pedig 11,7 egész délutánig remegtem, vagyis a kezem, olyan gyenge volt. Ma reggel, 9,2 most pedig amikor előbb mértem 13,6
2011. nov. 25. 15:44
Vagy mitől alakulhat ki? Juliusban még nem volt semmi bajom, ehettem bármit, akár egy tábla csokit is, 5 fölé sose ment. Azota még fogytam is, 10 kg-t minimum, ez hogy lehet? Valaki kérem, aki ért ehhez, válaszoljon nekem :(
2011. nov. 25. 15:43
orvossal beszéltél már erről? Nem hinném hogy a "ducisághoz" köthető a cukorbetegség! Most csak egy szimpla mérésnél lett magas? Rosszúl esetleg szoktál lenni? remegés,hidegrázás...??
2011. nov. 25. 15:41
Lehet olyan is, hogy csak pár hónapig van? Vagy olyan lehet, hogy ha én most duci vagyok, ha lefogyok, akkor ez is eltünik? Ha valakinek magas a cukorja, akkor az csak azt jelentheti, hogy cukros?
2011. nov. 25. 15:40
Ki az aki ért a cukorbetegséghez?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook