Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő háziasszony problémák!! Hogyan osszam be okosan a pénzt? fórum

Kezdő háziasszony problémák!! Hogyan osszam be okosan a pénzt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. inkábbíjász (válaszként erre: 29. - Mosolyka1111)
2012. szept. 14. 17:13

köszi, ki fogom próbálni!

(mondjuk én a finom marhahúst inkább megfuttatom vöröshagymán, és főzök mellé fokhagymamártást meg krumplit. Vagy kapormártást. De sertéshúsból ki fogom próbálni)

30. 74f8c12b8e (válaszként erre: 25. - THM-01)
2012. szept. 14. 17:07
Persze,igazad van,egyébként én is így szoktam általában.Bár akik mindig mást szeretnek enni,-úgymond kényesek-,azoknak lehet,hogy a mélyhűtött étel sem ízlik.
29. mosolyka1111 (válaszként erre: 21. - Inkábbíjász)
2012. szept. 14. 16:46

Pl. a húslevesben van egy szép darab, puhára főtt marhahús (ami egyébként száraz lenne úgy magában).

Hidegen aprítógéppel ledarálom. Átteszem egy tálba, innen már villával folytatom. Teszek hozzá 1 evőkanál vajat, aztán 2 db főtt tojást szintén aprítógépben megdolgozva, sót, borsot, mustárt, kevés majonézt. Jól behűtve tálalom, finom húskrém lesz belőle.

(ugyanezt lehet maradék pörköltből is).

28. Leander1 (válaszként erre: 27. - Leander1)
2012. szept. 14. 16:44

Van egy listám a háztartási füzet végében, ahol fel van sorolva minden névnap, szülinap stb. Ezeket igyekszem mindig hónap elején lerendezni. Pl. a keresztlányom szülinapja lesz szept. utolsó napján, de megvettem az ajándékát már több mint egy hete.

Sajnos volt olyan, hogy megfeledkeztem valaki szülinapjáról, névnapjáról, nagyon szégyelltem magam, hogy a köv. hónapban mentem felköszönteni.

2012. szept. 14. 16:42

Egy ideig vezess háztartási füzetet.


Ahogy én csinálom:

Minden hónap elején kifizetek mindent, csekkek, különórák, ovi-iskola étkezési díj, stb. Valamennyi összeget félreteszek tartaléknak, ki tudja mire kell címen (és általában kell:))


Havi egy nagybevásárlás tartós élelmiszerből, tisztító- és tisztálkodószerekből. Mindenből tudom már, hogy kb. mennyi kell egy hónapban, listával vásárolok.

Az ez után megmaradt összeget elosztom a napok számával és minden hétfőn kiveszek egy heti pénzt a dobozból. Ilyenkor már csak a felvágottakra, tejre, zöldségekre kell költenem, néha zsömlére.

A kenyeret egy közeli kisboltban egy hónapra előre kifizetem (heti négy napra), azt a legnagyobb gyerek hazahozza suliból hazafele.


Húst étkezési utalványokon vásárolok.

2012. szept. 14. 16:26

egy másik fórumon van olyan topik, hogy Kőleves, avagy hogyan éljük túl a hónap végét (is)


nem írhatom ki ide a linket, de érdemes megkeresni, rengeteg jó ötlet van ott, amit nem lehetne ide átmásolgatni

25. THM-01 (válaszként erre: 24. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 14. 16:24
Ez nem feltétlenül pénz és idő kérdés: ahogy írtam az előbb: én is több adagot fözők egyszerre - tehát gazdaságosan - de félreteszem későbbre a többletet és akkor már nem is unalmas a mindennapi étkezés. Sokszor pár perc alatt kész az ebéd.
24. 74f8c12b8e (válaszként erre: 18. - Kira88)
2012. szept. 14. 16:15

Hát ha megteheted,vagy van időd-kedved,pénzed mindig új ennivalót csinálni,akkor tedd:)

Én is jól elvagyok több napig 1 féle ételen,mert maga az evés nem érdekel úgy különösebben,márminthogy napi szinten nem érdekel,de azért szeretek jókat enni,meg főzni.

23. Csipkerózsika (válaszként erre: 22. - Csipkerózsika)
2012. szept. 14. 16:10
Egyébként meg a spórolás másik titka a céltudatosság: hogy a napi bevásárláskor tényleg csak azt a két dolgot vedd meg, amiért bementél, vagy maximum olyasmit, ami akciós és jó áron van...
22. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - S.zsazsa)
2012. szept. 14. 16:09
Lehet, hogy kevesebb elcsábulás, de ha ritkábban mész boltba, akkor többet vásárolsz és a vége az lesz, amit írtál: megy a kukába... Szóval egyáltalán nem gazdaságosabb. Inkább gyakrabban menj boltba és kevesebbet vegyél mindenből. Tartós dolgokból kell jól bevásárolni mondjuk egy hónapban egyszer-kétszer, mint liszt, olaj, só, cukor, rizs, ilyesmik. A kenyeret, felvágottat, hasonlókat napi bevásárláskor kell venni, szóval gyakran keveset.
2012. szept. 14. 15:59

Pástétomot hogy csináltok maradák húsból? Érdekelne.


Amúgy, mi sem eszünk két napnál tovább egy kaját. Nem esik jól... Inkább eszek valami egyszerűt, mint három napig ugyan azt.

20. THM-01 (válaszként erre: 18. - Kira88)
2012. szept. 14. 15:56
Nálam ez úgy megy, hogy azonnal fagyasztom a többletet. Úgy már nem unalmas. És legközelebb a pörkölt már lehet, hogy gulyásleves lesz....
19. THM-01
2012. szept. 14. 15:53

Nagyon okos hozzászólások érkeztek, ha ezeket összegyúrod egybe, akkor sikerrel fogod venni az akadályokat. Én is azt mondom, hogy kerüld a bolti reggelinek valókat: megtanulsz a maradékokból finomabbakat készíteni! Egészségesebb is, mint a bolti és nem is tudsz elcsábulni, ha nem kell sűrűn járnod :-)

Nálam egy ilyen példa az omlett. Bármilyen párolt zöldségféle kimarad, azt másnap belekeverem az omlettbe. Finom, kiadós és változatos.

18. Kira88
2012. szept. 14. 15:52
Ez a "főzz több napra" dolog tényleg mindenkinek beválik?? Vagy csak én vagyok olyan kényes, hogy nem eszem meg ugyanazt 2szer, 3szor egymás után?
17. 74f8c12b8e (válaszként erre: 6. - S.zsazsa)
2012. szept. 14. 15:50

A felvágottat fagyasztani lehet,vagy összevágva megsütni,paradicsommártásal-fűszerrel pizzára.Pizzatésztát lehet venni(vagy sütni),ami szintén fagyasztós,1-2 -t elővenni belőle,amikor kell.

Joghurt,ha nagyon nem fogy:kevert sütikbe lehet tenni tej helyett,de gyümölccsel összemixelve,fagyasztva édességként is jó.

16. bnedora (válaszként erre: 1. - S.zsazsa)
2012. szept. 14. 15:41

Eleve kevesebb élelmiszert kell vásárolni, ha sokat dobsz ki. Ilyen nincs, hogy kevés pl. a joghurt. Ha nincs, akkor nem eszel. Meg tudsz lenni nélküle is. Ha cukor, liszt, só, olaj nincs, az már probléma. Inkább kevesebbet vegyél, mint a szavatosság lejárta után kidobj valamit. Bár sok termék még az után is fogyasztható.

Körülbelül számold ki, hogy 1 napra mennyi pénz jut, és azt próbáld meg beosztani.

2012. szept. 14. 15:32

előre tervezni kell, kb. 1 hétre, s annak megfelelően vásároilni-főzni.


Vagy naponta, 2-naponta vásárolni, s akkor nem jár le a joghurt, felvágott


(a szeletelt felvágott, amit ott méretsz ki, amúgy is csak 2 napra szól!)

2012. szept. 14. 15:32

Én anno fiatalon úgy kezdtem megtanulni beosztani a pénzt, hogy hónap elején csináltam egy nagy bevásárlást(havi cukor, liszt, száraztészták, krumpli, olaj, stb)

A maradék pénzt előre kiborítékoltam(boríték lenyalva, kettévágva, ezek voltak a tartók)a havi rendszeres kiadásokra, a zsebpénzt mindenki megkapta, és bizony akkor még tudtam egy kicsit félre is tenni.A többi maradt váratlan kiadásokra.


Lényeg, hogy igyekeztem addíg nyújtózni ameddig a takaró ért, de nem vontunk meg magunktól semmit. De akkoriban nem sokat költöttem pl. felvágottakra, igaz nam is volt ilyen választék, de sokszor csináltam házilag ilyen-olyan kencéket a felvágottak helyett. Pl májkrém helyett a mai napig is én csinálok pástétomot, 1 kg. lesz belőle

de mindíg van gazdája. A leveshúsból, másnapi, harmadnapi pörköltből szintén pástétom készült.

De akár krumpliból is lehet kencét csinálni.


A hasunkon tudtunk spórolni és ez ma is igaz. Nagyon jó, hogy visszatértem ehhez a régi szokásomhoz, mert sokkal egészségesebb is, arról nem is beszélve, hogy se adalékot, se tartósítót nem tartalmaz, tudom mi van benne.

13. c9f9b53798 (válaszként erre: 2. - S.zsazsa)
2012. szept. 14. 15:30

Pár hónap és eheti amit Ti. Nálunk a nagy kedvenc a rakott zöldségek.


Fél kg darált húsból és két-háromféle zöldségből (gyalult tök, zöldbab, karfiol, brokkoli) két jénaira való mennyiségű étel van, ez négy napra elég. Valami egyszerűbb leves. Ezek nem drága, de nagyon egészséges ételek.

2012. szept. 14. 15:24
Amikor kezdő háziasszony voltam mindig írtam házi "költségvetést". Ez úgy nézett ki hogy egy spirálfüzetben havi szinten vezettem a bevételeket, a másik oldalon a kiadásokat. Ezeket mindig felírtam, hogy milyen csekkeket kell fizetni, illetve milyen havi kötelező kiadásaink vannak. ( víz, villany, fűtés, újság, telefon, bérlet, stb..stb.) Egy bizonyos összeget hagytam váratlan kiadásokra. A megmaradó összeg mehetett a napi vásárlásra és ruházkodásra. Mivel szemem előtt voltak a kiadások a füzetben, így mindig tudtam kalkulálni és nem fogyott el idő előtt a pénz, mert csak addig nyújtóztunk amíg a takarónk ért.
11. katus3
2012. szept. 14. 15:23
Sziasztok! Én azt is figyelni szoktam,hogy melyik drága,márkás termékből kapható sokkal olcsóbb,esetleg "név nélküli", gondolok itt jégkrémre, kínai szószra,stb. Ugyanaz az összetevő, csak negyede áron.
2012. szept. 14. 15:21

Mi is ketten vagyunk, nálunk az vált be a legjobban, hogy listát írok a heti menühöz, hétvégén ahhoz bevásárolunk, közben a listámra felkerülnek még dolgok a hét folyamán,amik esetleg elfogytak, és csak nagyon ritkán térünk el vásárlás során a listától. Ha húst veszek, és van akció, akkor többet veszek, mehet a fagyasztóba. Sok készételből 1-1 adag marad, az is megy a fagyóba, aztán 1 vacsinál, vagy gyors ebédnél csak meg kell melegíteni.

Hétközben maximum zsemléért megyünk boltba, kenyeret általában sütök.

2012. szept. 14. 15:21
1 tedd össze a havi pénzt, 2 vond le belőle a rezsit és egyéb számlákat, 3 a maradékot oszd 4 felé és tervezd meg hogy melyik nap mit esztek! én pl vasárnap főzök, de annyit hogy elég legyen keddig. serdén nem főzök, eszünk hideg kaját pl szendvics, vagy csinálok rántottát.... csütörtökön megint főzök valamit ami kitart szombatig ! de nem mindig van ez így!!nagyon sok étel van amiből sok más dolgot lehet kihozni a pörköltet fel lehet használni sokmindennek, a húslevest úgyszintén... a maradék tésztát meg lehet sütni a sütőben valami gyors mázgával.... és mindjárt megspórolsz megint egy csomó pénzt! a felvágottat ha már nem eszitek meg fagyaszd le. pizzára tökéletes... a joghutot pl fagyasztva a gyerekeknek jégkrém gyanánt adom...a tejből csinálj aludttejet vagy túrót! ...
2012. szept. 14. 15:20

Szia!

Én mindig írok bevásárló listát, és igyekszem csak azt venni, ami azon rajta van.

Hát igen, én is tapasztalom, hogy a kajára megy el a legtöbb.

VAlóban fagyaszthatod a kajákat. Olvass utána, hogy a maradékokból milyen kaját tudsz csinálni.

Amikor kifizetted a csekkeket, akkor nézd meg mennyi pénzetek marad, és az napra oszd el. annyi van egy napra és annyit ossztasz be.

Főzz több napra, mondjuk olyan kaját, ami két napra elég.

2012. szept. 14. 15:17
Én azt vettem észre, ha gyakran vásárolok, akkor az azért nem jó mert végül nem csak azt veszük meg amire szükségünk van, amiért lemegyek a boltba, megkivánunk még több más dolgot is és akkor az is a kasárban végzi. kevesebb alkalom kevesebb elcsábulás...
2012. szept. 14. 15:15

andi6020: azert dobjuk ki mert már lejárt a szavatossága, vagy mert pl a felvágott 4 nap után budös lesz stb... amíg ehető nyilván nem dobom ki...

sucev: én ezekre az apró és jl bevált praktikákra vagyok kiváncsi...:)

2012. szept. 14. 15:14
Mindig figyelem a termékek lejárati dátumát. Csak olyat veszek meg, ami biztosan kitart addig, amíg feltehetően elfogy, sőt annál még pár nappal tovább is bírja. Sok mindent le is lehet fagyasztani ha több van belőle a kelleténél, pl kenyeret is simán fagyaszthatsz, de a főtt ételek zöme is fagyasztható. Szerintem ha csak kettőtökre vásárolsz, nem is kell egyszerre nagy mennyiséget venni, inkább többször keveset, és akkor az mindig friss is lesz.
4. 48bf8c027e (válaszként erre: 2. - S.zsazsa)
2012. szept. 14. 15:10

Szia!


Én egy hétre előre megírom mit akarok főzni.

Úgy könnyebb beosztani mindent.

A hó elején nagy bevásárlásnál viszont csak a tartós élelmiszereket vesszük meg plusz a heti menühöz a dolgokat.


És érdemes pl a húsokat kis adagokban lefagyasztani és felcímkézni.

Vannak apró és jól bevált praktikák.

2012. szept. 14. 15:07
Miért dobod ki? Edd amíg van.
2012. szept. 14. 15:02
Hogyan, miket főztök, hogy egészséges is legyen, változatos is legyen de ne is kerüljön sokba? Szerintem amúgy kajára megy el a legtöbb pénz... 3an vagyunk de a kisfiam még csak 8 hónapos, ő még nem nagyon eszi azt amit mi...igazából 2 főre kell főznöm, készítenem...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook