Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két kutyasulit néztem ki és várnám a tapasztalatokat fórum

Két kutyasulit néztem ki és várnám a tapasztalatokat (beszélgetős fórum)


16. mh07 (válaszként erre: 15. - Anzi)
2012. aug. 20. 12:29
nagyon szívesen, legyen sok örömötök az együtt töltött idő alatt!
15. anzi (válaszként erre: 14. - Mh07)
2012. aug. 20. 12:23

:)

Lassan el kell kezdenünk :) köszi a sok segítséget!

14. mh07 (válaszként erre: 12. - Anzi)
2012. aug. 20. 12:04

Nagyon ügyesek vagytok!

Az "égessük be anyát" produkció hasonlóan a gyerekekhez a legváratlanabb helyzetben jön elő:-)

Még nem vagytok elkésve semmivel. Az ideálisnak mondott kor oviba 3-7 hónap, suliba pedig - nálunk legalább is - 7 hónapos kor felett.

Viszont volt két olyan kutyás társunk is, aki ugyan sikeresen levizsgázott az előző csoporttal, de úgy érezte, hogy még nem elég biztos a fegyelmezésben így újra járták velünk is, csak újabb vizsgát nem tettek.

13. anzi (válaszként erre: 11. - Mh07)
2012. aug. 20. 11:59
na ezt szeretném én is elérni nála :)
12. anzi (válaszként erre: 9. - Mh07)
2012. aug. 20. 11:58
Tanulni nagyon gyorsan tanul, ezt megtapasztaltuk, mert az ül, pacsi, fel parancsokat érti és az esetek 99% meg is csinálja a maradék az "égessük be anyát" részhez tartozik :). Már a maradj is megy, de csak a járda szélén és persze ha épp nincs más kutya aki után el szeretne loholni :D Most 14 hónapos amúgy.
11. mh07 (válaszként erre: 7. - Anzi)
2012. aug. 20. 11:56
A lányomék csoportjában is volt egy kis Yorki, ugyan olyan ügyesen csinálta a feladatokat, és le is vizsgázott. (Ül, fekszik, behívás, helyben maradás)
10. anzi (válaszként erre: 8. - Arrival)
2012. aug. 20. 11:53
Köszi a bíztatást! :)
9. mh07 (válaszként erre: 7. - Anzi)
2012. aug. 20. 11:53

Nem vagyok oktató, csak a családunkhoz három kutya is tartozik. Sőt a lányomék kutyusával is szoros a kapcsolatunk.

Így összesen 3 Amstaff és 1 Bichon boldogítja mindennapjainkat.

Mi is járunk kutyaiskolába - Gödöllőn - itt nagyon ügyesen van felépítve az oktatás. Óvoda (nem kötelező, ha szocializált a kutyád, persze nem is árt) - Engedelmes 1, - E2 és ezek után jöhet a spec. képzés - amennyiben igény van rá. Aki pedig csak szeretne formában tartani a kutyát és persze önmagát, azok számára van a klub foglalkozás, ahol szintén szakképzett oktatók vannak.

Tapasztalatból tudom, hogy a Bichon - habár harmad akkora, mint a másik három kutya - épp annyira akar és szeret tanulni. Szinte játszva eltanulta a nagyoktól a dolgokat.

A csoportokban pedig vegyesen vannak a kutyák, éppen azért, hogy szokják egymás társaságát.

8. arrival (válaszként erre: 7. - Anzi)
2012. aug. 20. 11:44

A tanulas a kutyaknak egyaltalan nem teher. Attol, hogy kistestu, meg ugyanugy tud, szeret, es akar tanulni. Barmit meg lehet nekik tanitani.

Szoval csak menjetek, nagyon fogjatok elvezni!

7. anzi (válaszként erre: 6. - Mh07)
2012. aug. 20. 11:22

Köszi, ennyire nem vagyok felkészült és nem is igazán ilyen megközelítésben írtam amit írtam :).

Azért köszi.

A kicsi kutyán a méretet értem, 1,6 kg mini yorki, tehát a csibészelés nem lesz téme később sem, hiszen nem tudna igazán ilyesztő lenni :D.

Az engedelmesség alatt pedig a minden körülmények közötti visszajövetelt és ilyen alap dolgokat értettem, szóval nem nagyok az igényei, inkább csak a szükségessel terhelném ami a biztonságát célozza. :)

Esetleg oktató vagy? Kíváncsi lennék, hogy ekkora kutyáknál milyen eredménnyel lehet ezeket elsajátítani? :)

6. mh07
2012. aug. 20. 11:13

A tükörmódszer lényege, hogy a gazdát megtanítsák "kutyául".

Az oviban szocializálják a kutyát és néhány alap engedelmességre tanítják. Az E1 oktatáson az oviban tanultakon ráerősítése és a kötődés erősítése a cél.

A csibészelés csak a középfokú vizsga letétele után már egy spec. képzés.

5. arrival (válaszként erre: 1. - Kacsa118)
2012. aug. 20. 11:07
En nagyon regen, 1996-ban jartam a Strazsaba, akkor tetszett :)
4. anzi (válaszként erre: 3. - Kacsa118)
2012. aug. 20. 10:54
na igen, ilyen szempontból a Strázsa jobb :)
3. kacsa118 (válaszként erre: 2. - Anzi)
2012. aug. 20. 10:47
Köszi, de ez az Alfa nekem nagyon messze van, s elég drága is. :(
2. anzi (válaszként erre: 1. - Kacsa118)
2012. aug. 20. 10:34

Szia,


még mis em járunk, de a strázsát ajánlották nekünk, ott külön szemesztereket is lehet venni.

A másik amit én kinéztem a Gubacsi hídnál az Alfa.

Az ottani oktatás a tükör módszert is alkalmazza.

Mondjuk nekem nagyon kicsi a kutyám és csak engedelmességre szeretném oktatni nincs szükségünk csibészelésre :)

2012. aug. 20. 10:31

Sziasztok!


Két kutyasulit néztem ki, várnám a tapasztalatokat.


Az egyik a Strázsa a Népligetben a másik pedig a Dogfit Dunakeszin.


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook