Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kérges kézre mit ajánlotok? fórum

Kérges kézre mit ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


2022. dec. 6. 16:09

Köszönöm az eddigieket!

Sudocremmel kenegetem napközben is és szépen javul. Napközben munkához használok kesztyűt éjszakára, ha vastagabban bekenem húzok rá egy tiszta zokni.

Finom fehér cérnakesztyű nincs itthon.

2022. dec. 6. 16:01
Méhviaszt.
2022. dec. 6. 15:54

Nagyon zsíros krémet, olajokat vagy disznózsírt.

Nem vicc!

18. Niki34
2022. dec. 4. 13:40
Az Eucerin ph5 illetve az ureás kézkrémjei nagyon jók szerintem. Drágák, de hatásosak és illatanyag sincs bennük.
17. eunuch
2022. dec. 4. 13:01
Infadolan krém csodákat tesz.
16. 80ASIQ
2022. dec. 4. 12:55
Ősi gyógymód: rá kell pisilni és nem kell utána megmosni.
15. Nénje
2022. dec. 4. 11:17
Hasonló cipőben járok,nekem a neogranormon vált be.Jól bekenem,bekötöm és hagyom rajta éjszakára.2 nap alatt begyógyul a kinyílt bőr.Ajánlom még a Biomed körömvirág krémjét is rendszeres használatra.
14. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 11:17
Ha helyrejött akkor szerintem használj kesztyűt és kenegesd rendszeresen .Pl. anakonda kézkrém nem drága és jó megelőzésre/karbantartásra.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 10:39

Szomszédom a repedezett sarkára használt kókuszzsírt,


Éjszakára bekente, folpackkal beborította és zoknit húzott rá.


Ezt esetleg kipróbálhatod cérnakesztyűt húzz éjszakára a kezedre, majd húzz rá gumikesztyűt.

2022. dec. 4. 10:08

És biztos, hogy bőrkeményedés?

Nekem az egyik lábujjamon lesz ilyen a cipőktől, ami kb. 3-4 mm-es. Valami kevert kenőcsöt kaptam, ami zsírszerű állagú.

Persze, hiába kenem, ugyan úgy ott van.


A pedikűrösöm pedig urea-t tartalmazó krémeket javasolt.


Kesztyűt fel szoktál venni, amikor kertészkedsz?


Miért pont ott lesz? Mit csinálsz? Milyen eszközt használsz, amitől kialakul?


Nekem a szabóolló és a toll a mumus az ujjaimnál, de igyekszem máshogy fogni, hogy ne mindig ott nyomódjon a kezemhez.


A barátnőm a kamillára esküszik. Több héten át naponta egyszer ivott egy bögre kamillateát+kamillateában áztatta a kezét, bár neki inkább ekcémája volt, ami bőrkeményedésnek nézett ki és repedezett. És neki attól lett, hogy amikor lett kutyájuk, túlzásba vitte a kézmosást...

11. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 10:02
Én nem rég vettem HAUTBALZSAM-ot. Ez körömvirág balzsam. Zsíros krém, hatásos. Szerintem ennél is jobb lehet amit a Györgytea webáruház árul, de az nekem nagyon drága.
2022. dec. 4. 09:51

Egyrészt igyál sokkal több vizet, mint eddig, másrészt a disznózsír tényleg egy csodaszer.


Repedezett bőrre semmi olyat ne kenj, amiben bármiféle kemikália van. A bőrödön át egyébként is minden bejut a véráramba, de ha repedt a kéz, akkor akadály nélkül.

2022. dec. 4. 09:29

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

Gyógyszertár itt n incs és sokára jutok el oda.

A disznózsírra nem is gondoltam!

Valahol van cérnakesztyűm estére kipróbálom.

8. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 09:22
Amúgy van aki repedt sarokra is vazelint hasznàl.Szerintem lehet kézre is.Éjszakára bekened és húzol kesztyűt.Vagy ha alvàsnál zavarò,akkor az esti tvzés alatt hagyni legalább.
2022. dec. 4. 08:06
Disznózsír, sudocream, eucerin
6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 08:02
Volt ilyenben részem.Elviselhetőbb volt ha mosáshoz használt,öblítős vízzel napjában többször megöblítettem.
2022. dec. 4. 07:18

Nekem az egyszerű kamillás kézkrém vált be. 100-as boltokban a kerek tégelyek, a kék színű tetővel.

Hideg időben még a fűtött lakásban is képes kirepedezni a kézfejem. (Amióta pm. alul.-om van) Gyorsan beszívódik, nem túl zsíros, egy próbát megér.

4. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 06:41

Szia!

Az egyik idmesősöm pr. Basis pflege bőrápoló lition tubusos krémet használ (a munkahelyén kapja, nem tudom van-e ker.fogalomba) de mióta használja teljesen helyrejött a keze.

Olyat is ismerek aki neugronarmon kenőcsöt használ, ami ugyan főleg babáknak van, de neki nagyon bevált.


Ezt még ajánlom elolvasni!👍


[link]

2022. dec. 4. 05:21

Amikor bekened,főleg éjszakára,, jó vastagon,,teked be egy kis gézzel ,hogy jó sokáig rajt maradjon puhuljon .

Házi szer a zsír🙂

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 4. 03:46
Szerintem a gyógyszertárban tudnak valamit ajánlani.
2022. dec. 4. 00:30

Sziasztok!

Kerti munka során a jobb kezemen a mutató ujjam külső oldala száradt megkeményedett és a hajlatban már be is repedt. Esténként kenegetem Neutrogenával de hatástalan. Mit tehetnék, hogy elmúljon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook