Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresztények, dolgoztok vasárnap? fórum

Keresztények, dolgoztok vasárnap? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. febr. 16. 21:21
Dolgozom. Valahogy mindig olyan munkám volt, hogy kellett vasárnap is dolgozni. :-)
2020. febr. 16. 18:01
Eszembe sem jut hogy keresztyén vagyok, de ha kell, dolgozom vasárnap is.
30. tuskoledi (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 18:00
Nekem is hasonló gondolataim lettek, mint Papájának. Viszont olyan rohanó, hektikus világot élünk, hogy szerintem az emberek többsége nem engedheti meg magának, hogy a 2 napos hétvégéből az egyiket végigheverésssze.Illetve nyilván megteheti, de a házimunka sajnos megvár. Mert az olyan. És ha hétvégén nem csinálja meg az ember, akkor egy hétig megint marad. Sajnos. Amit meg kell csinálni, meg kell csinálni - vallásosság ide vagy oda. Attól hihet valaki Istenben és lehet jó keresztény, hogy hétvégén megcsinálja a házimunkát, azt gondolom.
29. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 17:22

Miért ugrasztanád össze?

Én ha kell és úgy adódik dolgozom vasárnap is persze, meg egész héten is. És ha kell szombaton is.

28. vivo44 (válaszként erre: 27. - Vivo44)
2020. febr. 16. 17:12
*vasárnap
27. vivo44
2020. febr. 16. 17:10

Igen.

Míg a bibliában a 7.-ik nap pihenésként van aposztrofálva, addig a 2020-ban a legnagyobb hívők is dolgoznak, mert egyszerűen nem tehetnek mást, mert élvezik, ha hasznos részeseivé válnak a társadalomnak.

Aki a hitvallásra fogja a munka mentességet, annak nem csak vasárnak büdi a munka.

26. Amaunet (válaszként erre: 17. - Papája)
2020. febr. 16. 17:08
Egyetértek.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Csalános)
2020. febr. 16. 16:52

Mint már írtam is, a házimunka is munka...

Aki egész héten dolgozik, utol sem éri magát a hétvégén. Pláne, ha a család is nagyobb, és vasárnapi ebédet is kérnek...

24. Csalános (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 15:59
Valahol nagyon ostoba a kérdésed. Aki vasárnap elmegy templomba az a hitéhez tartozik. De hogy vasárnap valaki dolgozzon az nem azt jelenti, hogy akkor fogja átépíteni a házát. Hiszen ahol állatok vannak, azokat vasárnap is kell etetni. Aki hétköznap dolgozik az hétvégén tud kertészkedni az lehet hobby,időtöltés, nem munka. Ha valakinek dolgoznia kell és aktív hívő, az vagy délelőtt dolgozik és este megy misére, vagy reggel megy misére és utána azt csinál amit akar. Senki nem fogja keresztre feszíteni. Korrektebb lenne, ha te is megírtad volna, hogy mit csinálsz hétvégén?
23. Guruljka (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2020. febr. 16. 15:50

Hát akkor műszakpótlék.

Egyébként meg nem tudom pontosan, (ezért nem is mentem bérszámfejtőnek), de 12 óráznak. Külön bemenés meg nincs is, dolgoznak, ahogy jön. 4 nap nappalos, 4 nap pihi, 4 nap éjszakás, 4 nap pihi és kezdődik elölről.

Kellett pár hónap, november óta most kezdjük megszokni.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Papája)
2020. febr. 16. 15:35
Elnézést, ha neked ez így jött le. Ennyi.
21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2020. febr. 16. 15:21
Szabadnapomon*
20. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. febr. 16. 15:21
Nekem csak akkor számít túlórának, ha a szandnapomon bemegyek. Műszakpótlêk viszont jár a hétvégére.
19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2020. febr. 16. 14:47
Ez viszont már hitbeli kérdés.
2020. febr. 16. 14:45
nem én,az istennek sem.
17. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 14:43

Én meg arra lennék kíváncsi, - "Nem szeretném összeugrasztani a fórumtársaimat, ezt leszögezném.

Tudom, az ilyen téma nagyon megosztó, kényes." - hogy ha te arra vagy kíváncsi, akkor miért név nélkül vagy kíváncsi.

Feltettél egy kérdést, ami szerinted összeugraszthatja a fórumtársakat, akkor legalább add a nevedet ! Ez így nem ferr ! Csak névtelenül mersz kérdezni ?

Szerintem ez a kérdés nem kényes és nem tudom miért kell egyáltalán feltenni, hiszen tudjuk milyen az élet, milyen munkák és munkahelyen vannak. Tudjuk hogy működik a háztartás.

A lényeg szerintem, hogy amit el kell végezni, azt megcsináljuk, ami meg várhat, azt később és pihenünk hétvégén, ha még arra is marad időnk.


Azt hiszem, te most hétvégén nagyon nem tudsz mit kezdeni magaddal, azért jutott eszedbe ilyen világot megváltó fontos kérdés, amire azonnal választ akarsz kapni.

16. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. febr. 16. 14:41
Csak halkan jegyzem meg, hogy az "Urat" is az emberek találták ki. Tehát nem teremtett semmit, de ez már egy másik történet.
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2020. febr. 16. 14:29

Énszerintem, hacsak nagyon nem ragaszkodik valaki az előírásokhoz, nem a vasárnapi munka vagy pihenés fogja meghatározni az Isten előtti megjelenését.

Ezt nem ironikusan mondom! Nem szoktam a hitemről beszélni, de VAN.


És azt se felejtsük el, hogy az Úr hitet teremtett, nem egyházakat. Azokat az emberek hozták létre.

2020. febr. 16. 14:23
Van egyáltalán bármi jelentősége a mai világban a hétvégi munkavégzést illetően annak ki milyen felekezethez tartozik? Vannak vallások persze amelyek a mai napig ragaszkodnak a vasárnapi semmittevéshez, de ezt csak azok tartják akik gyakorolják is aktívan a hitéletet.
13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2020. febr. 16. 14:19

Igen, a 4 napos pihenőkbe szabadnap is beleesik.

És azért a túlórapénz is jár a hétvégi munkanapokra.

2020. febr. 16. 14:02
Szerencsére nem kell dolgoznom
11. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2020. febr. 16. 14:01
#szabadnap
10. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. febr. 16. 14:01

Hétköznap ad ki neki szandnapot? Mert én pl úgy dolgozom, hogy valamelyik hétköznapomba beleesik a pihenőnapom.

Szombaton csak délután van munka, de este 8-ig csak. Vasárnap nincs.

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2020. febr. 16. 13:59
Az én fiam műszakbeosztása meg nem ismeri a hétvégéket. Ma is dolgozik.
2020. febr. 16. 13:57
Igen
2020. febr. 16. 13:52

Amikor egyedül laktam a vasárnap az én napom volt.

Most van, hogy vasárnap este kezdem a munkahelyemen a hetet, ma is főztem egy rahedli kaját jövő hétre. Takarítottam, mostam, stb... mivel egész héten nem volt ezekre energiám.

6. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 13:48
Két gyerekkel, rendes főállású munkával hétközben, házzal-kerttel bejárónő és kertész nélkül: hát persze. Örülök, ha vasárnap estig végzek mindennel.
2020. febr. 16. 13:36
Bárki hozzászólhat, természetesen.:)
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. febr. 16. 13:35

Amit muszáj megcsinálom, de inkább pihenek, olvasgatok, netezek.


Nagyobb munkát nem csinálok.

3. michelle.r (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. febr. 16. 13:34

És ez esetben nem is szólna neked a kérdés ;)


Templomba sem járok, vallásos sem vagyok. A hitemnek nem sok köze van ahhoz, hogy mikor dolgozom. Sok munkám van, de eléggé szabadon vagyok eresztve, pénteken nem dolgoztam, ezért ma meg kell írnom két szerződést.


És anélkül, hogy össze akarnám akasztani a társaságot, vagy kitéríteni valakit a hitéből, szombaton zsidó, vasárnap keresztény lennék :DDD

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook