Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kakaós csigába a tölteléket hogy "készíted"? fórum

Kakaós csigába a tölteléket hogy "készíted"? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 3. 14:42

És szerintem annál finomabbat, hogy a felvert tojásfehérjében cukor, vagy kakaópor van, vagy akár kókusz...


Nyami...

2009. okt. 3. 14:41
Lapos csigát szokott sütni, és én nem vettem észre, hogy nagyon maszatos lenne a tepsije, vagy akár a sütőpapír, de ha van a csigák alatt, akkor kevésbé fog rásülni, ami kifolyik...
7. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 5. - D4464aaf8a)
2009. okt. 3. 14:12

Köszi!

Magas,vagy lapos csigát süt?

2009. okt. 3. 14:12
valamennyi kifolyik: nem mindre értem, csak valamennyi =kevés
2009. okt. 3. 14:10

Felvert tojásfehérje összekeverve kakaóval-, dúsan, és cukorral, én személy szerint nem csináltam, de a Sógornőm így szokta csinálni...

A másik variációját, a kókuszosat szintén ugyanígy, csak kakaópor helyett kókuszreszelékkel keveri össze a felvert tojásfehérjét...


Alá zsírpapírt tesz, könnyebb elmosni a tepsit a sütés után...


Lehet, hogy valamennyi kifolyik, de mennyeien-, vagy fenségesen finom...

Ki kell próbálni...


De olyan csigát is csinált, ami nem édes,hanem meg kell kenni pizzakrémmel, arra mexikói zöldségkeveréket kell egyenletesen szétoszlatni, (zöldborsó-, sárgarépa-, és kukorica) feltekerni,

és csigákra szeletelni...



Mindhárom nagyon finom...


De véleményem szerint a felvert tojáshabot mással is össze lehet keverni, ki amit szeret, pl. fahéjjal, vagy cappuccino-porral...

4. Kiss Mária (válaszként erre: 3. - 1fb0dcbfc6)
2009. okt. 3. 14:07
Hol por hol kristály, de sajna így is kipereg, szóval ha van valakinek jó ötlete ill.tapasztalata, hogy lehet jó kakaós kakaóscsigát készíteni annak én is örülnék
3. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 2. - Kiss Mária)
2009. okt. 3. 13:58

Így is kifolyik a kakaó?

Milyen cukrot raksz bele?

2009. okt. 3. 13:55
Szia! Én olvasztott margarinnal kenem meg és arra szórok cukros kakaót
2009. okt. 3. 13:52

Sziasztok!Én a kisodort tésztát tejföllel kenem meg és arra szórom a cukros kakaót.

Érdekelnének más variációk is!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook