Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jószívűség? Balekség? fórum

Jószívűség? Balekség? (beszélgetős fórum)


23. Taku
2021. jún. 15. 22:32

Én szerintem az lenne reális, ha:

- Valamit veszünk a közös életterünkbe ingóságot, akkor az 50/50%

- Ha valamit veszünk, de annak a hasznát a másik jobban élvezi (pl kocsi, de feleségnek nincs jogsija, és a férj használja lényegében magára) akkor 75%, vagy az felett az állja, akinek jobban kell!

- Ha magamat akarom kényeztetni valamiből, az saját számláról menjen, (pl: új fejhallgató, kozmetikum, könyvek.)


Az eltört főzőlapot meg az fizesse, aki eltörte!

Egyszer barátnőmnek vettem egy telefont, betört a kijelzője, saját pénzen kicseréltem, szeretetből...

amíg van szeretet, a pénz nem fog akkora szerepet kapni, és közösen lefektetett és betartott szabályokkal.

Mivel már vége, így máshogy látom, mostani szemmel, ha valaki figyelmetlen, felelőtlen, és úgy használ valamit, hogy az nem lesz hosszú életű, összetörte, cseréltesse ki saját pénzen, miért nem vigyázott rá...


Szerintem kihasznál, majd a nyugdíjból meg majd a piálását finanszírozhatod, meg a millió gyógyszerét, ha így halad. Ha nem is szerelmes beléd, szeretetté kellett volna változzanak az érzései, de itt valami félrement, hogy azon nyerészkedik, hogy mennyit tud kisajtolni belőled, mikor valami kiadás van.

2021. jún. 15. 21:55
Megette a fene az ilyen házasságot.
21. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 15. 21:39

Ha már kiderült, hogy nem házasok, hanem lakótársak vagytok (nem is élettársak?)... valóban 19 éve ebben a helyzetben élsz vele?


Szép dolog a szerelem, de annyira azért nem kéne elveszteni a józan ítélőképességét az embernek, hogy ne lássa, hogy kihasználják.

2021. jún. 15. 09:22
A háztartási feladatok nem oszlanak meg. Ha épp nem dolgozik, akkor sportol. Van listája, hogy miket akar megcsinálni a ház körül, kb. 3 éve ugyanazokkal az elemekkel. Igen, lakótársak vagyunk, nem házasok, jól érzed. :( Igen, sokan írjátok, hogy nem az anyagiak itt a legnagyobb gond. De én barom, szeretem. Nem tudom beadni a válást arra hivatkozva, hogy cselédként kezel. Még sajnos nem tartok ott. Ki kellene szeretni belőle, egyrészt, másrészt tüskéket növeszteni magamra, hogy ellenálljak a csőbe húzásainak.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. jún. 15. 09:18

A háztartási dolgokat és a kaját én fizetem, a rezsit ő, ami persze itt is fennakadás, mert az asztalhoz odaül és eszik, aztán meg nyafog, hogy fizessem a rezsi felét is, ami kevesebb összesen is, mint a konyhai kiadások, ismeritek a mai árakat. Két gyerekünk van.


Nem szórta a pénzt, csak ha volt a közös számlán egy szemmel látható összeg, akkor már viszketett, hogy kocsicsere, kajak, sup, új bicikli, és magamra már nem szívesen költöttem, de jutott nekem is ruha, fodrász, persze.


A tűzhely felét kifizettem, és a hűtő javítást pedig teljes összegben.

18. timycat (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. jún. 14. 21:15
A közös megtakarítással az a baj egy notórius pénzelbacóval, hogy ígérete ellenére nem fog belefizetni és amit a másik rátesz azt is elkölti, hisz közös, hozzáfér.
17. timycat (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2021. jún. 14. 21:14
Pont így gondolom én is. Nem a pénz itt a gond
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Df1e1c376c)
2021. jún. 14. 21:01

nekem már az is fura, hogy egy házasságba előkerül, hogy ki mennyit keres, ki keres többet.

És tudod, ezt úgy mondom, hogy mindig én kerestem jobban.


Na, de nekem a férjem még véletlenül sem mondaná, hogy nem vehetem/tehetem meg, mert nincs rá pénz, és én se mondok sosem ilyet.


Tudjuk, hogy mennyi pénzünk van, abból kell gazdálkodni és kész. Nem csak az enyém, vagy nem csak az övé, hanem közös, így olyan nincs, hogy valamelyikünk elkölti a másik tudta nélkül az összes pénzt.


A kaja pedig egy teljesen érthetetlen számomra, én sokkal kevesebbet eszek, mint a férjem, de soha eszembe nem jutott, hogy ezzel foglalkozzak...

15. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. jún. 14. 20:47

Az "ilyennel" kaját sem jó osztani.

Én is laktam együtt egy fereggel pár hónapig, és kerestem 200- valamennyit, utána 100-at, de mindegy nekem volt pénzem, pedig ő 1500 eurót keresett, de az eltűnt. Én vettem a kaját az utolsó 2 hétben,nem nem volt csokika meg minden xar.


Én nem tudom, hova tapsolja el, de ez nem közös háztartartas.


A pasimmal nem vagyunk "egy kasszán", de ő fizet többet a számlákra, mert jobban keres.

Azon libegünk, hogy együtt maradunk-e, de a pénzen jók vagyunk, mert amúgy fizetek sok mást. Nem kell a közös számla, nem kell kicentizni kihàny almát vagy steaket evett meg.


Én nem tudom, 19 év után mit csinálnék. Biztos nem rúgnak fel.

De én biztosan nem lennék 19 év után ebben. én 10 év után váltam el pereskedés nélkül egy aláírással.

Ha nem megy együtt, meg kell fontolni.

2021. jún. 14. 20:15
Ez úgy hangzik, mintha lakótársak lennétek, nem házasok. Nyilván mindenkinek hozzá illik járulni a kiadásokhoz, de azért, ha te a felét keresed, ezt azért figyelembe kellene venni. Hogy oszlanak meg a háztartási feladatok?
2021. jún. 14. 19:16
Számomra is érthetetlen az egész.
2021. jún. 14. 19:14

És a többi költség, hogy oszlik meg?

Mi az, hogy elszórta a pénzt és magadra nem jutott?

A kiadások ugye közösek, pl. rezsi, kaja, de ami eddig ezek kifizetése után maradt azt mind magára költötte? Te meg nem metél fodrászhoz, nem vettél ruhákat, nem jártál tornázni, stb.?

És ő mire költötte a maradék pénzt?


Amaunet jól írta!

Kell egy közös kiadásos számla, ha már külön kasszán vagytok és abból kell finanszírozni az ilyeneket.


Mond, hogy nem fizetted ki kétszer a tűzhely felét! Ugye ez csak elírás volt?

11. Bichi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 17:11
Hát ez nem pozitív tulajdonság..
10. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 14:43
Tényleg házasok vagytok? Ez nekem idegen!
9. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 11:47

Állandóan belesétálok a csapdájába, tudja, hogy uralkodhat felettem, és ki tud velem cseszni mindig.


Nekem ebből úgy tűnik, a pénz a legkisebb gond ebben a kapcsolatban. Bár 19 év alatt vastagon lehúzhatott, ha így viselkedik, és azóta van magadra pénzed és megtakarítàsod, mióta külön számlán vagy.

8. libikóka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 11:31

Kicsit félreértettél:)Nem azt írtam hogy válltoztass a jó tulajdonságaidon.

Csak arra utaltam hogy légy határozottabb amikor átbeszélitek a fizetés körülményeit.Ettől nem leszel rossz ,viszont segíthetsz a helyzeten, lehet nem egyszerre de ha következetes vagy akkor igen.


Te kérdezted lehet e ebben fejlődni!!!! Lehet ha akarsz.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2021. jún. 14. 11:23
Úgy érzem, nem tudok a pozitív tulajdonságaimon változtatni, csak azért, mert ez az egy ember folyamatosan hülyére vesz. A nadrágfelkötés nem könnyű. Főleg ahogy Coca cola :) írja, én még mindig szeretem. Nála már valszeg elmúlt, és ezért megy ilyen könnyen.
6. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 11:11

A pénz dologra valóban az lenne a jó amit Amanuet,írt.

A másik kérdés hogy kihasznál e ? Igen valószínűleg.

Hosszú évek állnak mögöttetek ,mégis ami nem jó azon kellene változtatni.


Türelmes vagy és jóhiszemű ,valószínűleg konfliktus kerülő is,,,,,ezek értékes dolgok ,,De ha már arról szól a dolog hogy hülyére vesznek ,,akkor fel kell kötni a nadrágot:))

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 51683d1c00)
2021. jún. 14. 10:59
Én is így sejtem. Csak már nem akarok mindent ennek a számlájára írni.
4. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 10:24
Ez csak arról szól,hogy te jobban szereted őt mint fordítva,aki nem szeret az tudja így kihasználni a másik jóságát...
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. jún. 14. 10:08

Közös családi számla volt 19 évig, ide ment a fizetésünk, és ebből költekeztünk. Mostmár ez kizárólag az ő számlája, visszaadtam a kártyát hozzá, és szabad rendelkezést írtam alá részére.


Ez a közös számla egy jó opció lehet, ezen elgondolkodom.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 10:03

A közös családi számla mellett nyissatok egy közös megtakarítási számlát amiből a hasonló kiadásokat tudjátok teljesíteni.

Gondolom azért hívod közös családi számlának, mert te is rendelkezhetsz róla.

Legjobb lenne, ha a férjed is saját számlát nyitna emellett. Tiszta lapok.

2021. jún. 14. 09:49

Sziasztok,

A férjemmel sok éven át közös családi számlán voltunk, de mivel mindig kifolyt a pénz a kezéből, és mivel az én dolgaimra nem igazán volt keret sosem, 2 éve úgy döntöttem, hogy külön számlára megyek. Én fele annyit keresek, mint ő, de két év alatt sikerült spórolnom, jut pénzem, amire szükségem van.

Többször futottam bele abba, hogy ha valami elromlik itthon, akkor én fizetem teljesen, a felét sem fizeti. Most eltörte a tűzhelyet, és kérte, hogy fizessem a felét. Belementem. Majd két napra rá kért, hogy segítsek találni egy szakit, aki megjavítja a hűtőt. Elintéztem, kifizettem. Most kéri, hogy fizessem a tűzhely felét. Mondtam, hogy nem tartom fairnek, de csak a szavaimat ismételte, hogy én vállaltam, és nem akarok vitát, kifizettem.

De már elegem van ebből.

Művészeti szintig fokozta a kihasználásomat. Állandóan belesétálok a csapdájába, tudja, hogy uralkodhat felettem, és ki tud velem cseszni mindig.

Segítsetek, lehet ebben fejlődni?

Köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook