Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jonathan Livingstone: Segaul a sirály fórum

Jonathan Livingstone: Segaul a sirály (beszélgetős fórum)


2012. aug. 22. 10:58
Megelhetesert
2012. aug. 22. 10:57

Kicsit beleolvastam mert regen olvastam, de emlekeztem ra, hogy szep. Nekem azt mondta es mondja, hogy barhol, barkinek, barmit dolgozok, ne csak a emgelhetesert tegyem,hanem lelkiismeretes legyek. En ilyen egyszeru emberke vagyok. Ha cipogyarban dolgoznek ott is az emberekre gondolnek akik hordani fogjak a cipot, es olyan munkat hagynek magam utan, hogy senki ne szidjon, mert szetszakadt a cipoje. Nekem a tokeletessegre torekves jon at a novellabol.

Jajj lenne kis idom megneznem a filmet....

6. orsibigyu (válaszként erre: 5. - N.diamond)
2012. aug. 22. 10:22
Koszi. 2 van. Az egyik 21 a masik 2 honapos. Szep gondolatok!
5. n.diamond (válaszként erre: 4. - Orsibigyu)
2012. aug. 22. 07:02

Gratulálok a babához ! Most mennyi idős ?

Megtaláltam a film teljes változtatát. Jonathan Livingstone Seagull (1973/Full )movie

A novellában az a szép, hogy elgondolkoztató.

Bennem az maradt meg, hogy többnyire mindenki azzal indul az életnek, hogy a létfenntartáson kívül valami mást, különösebbet, maradandót (legalább saját magának)is csináljon. Aztán vagy hősnek, vagy különcnek tartják, követik,vagy kiközösítik. Én sajnálom, hogy az életemben "csak"éltem a többi dolgozó "hangyával" sirállyal együtt és irigyeltem azokat, akiknek legalább valami igazi hobbyja, célja volt, ami a munkája mellett kitööltötte az életét.


Szép napot !

4. orsibigyu (válaszként erre: 3. - N.diamond)
2012. aug. 21. 21:02
Furcsa, de elgondolkoztato.
3. n.diamond (válaszként erre: 2. - Orsibigyu)
2012. aug. 21. 20:14

Hurrá :) Valaki legalább egy részét ismeri. Keress rá a youtubon,(N.D zenéjenként).Nem emlékszem az operatőr nevére, pedig legalább olyan csodát művelt, mint a zeneszerző Neil Diamond, aki a legjobb filmzene díját kapta ezért. A zene egyébként önálló lemezként is megjelent, nagyon jó. Szeretném,ha megnéznéd, kiváncsi vagyok legalább a Te véleményedre.

A novella mennyire tetszett ?

2012. aug. 21. 13:15
En olvastam a novellat, de nem lattam a filmet. Nem tudom elkepzelni, hogy filmesitettek meg.
2012. aug. 20. 19:24
Richard Bach művéből készült film Neil Diamond zenéjével, a filmet csak részetekben lehet látni a youtubon. Csodálatos, akik ismerik és szeretik, azokkal egy hullámhosszon lehetek.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook